Gintaro šviesoje – savivaldos ir verslo partnerystė
Vakaro svečių nuostaba lydėjo ir dar vieną išskirtinį menininko V. Karčiausko kūrinį – didžiulį žiedą, pavadintą „Gintarinis O“. Kiekvienas savivaldos ir verslo partnerystės svečias, peržengęs ir palietęs žiedą, ateinančiais metais gali tikėtis norų išsipildymo. Magiškojo žiedo galia susigundė net meras V. Dačkauskas su žmona Aldona ir verslininkas Arturas Uosis su žmona Kristina (kairėje) bei verslininkas, Tarybos narys Algirdas Liaudanskis su žmona Silvestra (dešinėje).
Klaipėdos rajono gintaru savivaldos ir verslo partnerystės vakare įvardytas verslo įmonių indėlis kuriant rajono gerovę. Tradicinio susitikimo leitmotyvu priminta, kad rajone vyrauja net keturių vandenų stichijos. Šįkart šventinėje programoje duoklė atiduota jūrai ir jos skalaujamam lietuviškajam auksui – gintarui, kurio šviesoje įteiktos keturios nominacijos sėkmingiausiai augusioms bendrovėms.
Nominuotos 4 sėkmingiausios bendrovės
Iš tolo švytinčiame prieš kelerius metus rekonstruotame Vėžaičių kultūros centre antradienį rinkosi rajono bendrovių ir savivaldos atstovai. Pastaruosius metus klostosi tradicija nominuoti keletą verslo įmonių, kurių mokesčių indėlis rajono biudžetui yra svariausias.
„Glaudi savivaldos ir verslo partnerystė sudaro sąlygas augti rajono gerovei. Noriu padėkoti visiems verslininkams, kuriantiems pridėtinę vertę, remiantiems įvairius kultūros, švietimo, sporto projektus“, – sveikindamas šventinio vakaro dalyvius su artėjančiomis šv. Kalėdomis ir Naujaisiais metais kalbėjo Klaipėdos rajono savivaldybės meras Vaclovas Dačkauskas. Jis akcentavo, jog verslo nominantus rinko autoritetinga komisija, kuri vadovavosi Mokesčių inspekcijos duomenimis.
Sėkmingo verslo ne tik rajone, šalyje, bet ir tarptautinio pripažinimo linkėjo rajono Savivaldybės tarybos narė Andželika Šakinienė.
Šiemet keturioms nominuojamoms įmonėms žinomas menininkas Vytautas Karčiauskas sukūrė specialias gintaro ir plieno skulptūrėles „Pajūrio ąžuolas“. Toks meninę vertę turintis kūrinys ir Savivaldybės padėka vidutinių įmonių kategorijoje įteiktas UAB „Hortivita“. Metų pasiekimu įvardyta UAB „Silberauto“, kuri rugsėjo mėnesį Sudmantuose atidarė moderniausią Rytų Europoje „Mercedes-Benz“ saloną.
„Savo versle mes esame ne naujokai, tačiau Klaipėdos rajone – naujakuriai. Malonu, kad buvome pastebėti ir norime padėkoti savivaldai už geranoriškumą“, – atsiimdamas nominaciją kalbėjo „Silberauto“ Klaipėdos skyriaus vadovas Artūras Laurinaitis.
Nominaciją labai mažų ir mažų įmonių kategorijoje pelniusios UAB „Ekopaletė“ bei didelių įmonių kategorijoje laureate tapusios UAB „Baltic Fresh Fruit“ atstovai į šventinį vakarą neatvyko.
Išsipildymų žiedas sudomino svečius
Vakaro svečius stebino Keturių vandenų krašto kultūrinės programos staigmenos, kurių pagrindinis akcentas – gintaras. Muzikos mėgėjus neabejotinai sužavėjo vakaro vedėjo Roko Spalinsko pristatytas „Amber“ duetas, smuikuojantis gintariniais smuikais. Unikaliai skambanti muzika salėje nepaliko abejingų ir smuikininkų virtuoziškumas sulaukė audringų plojimų.
Vakaro svečių nuostaba lydėjo ir dar vieną išskirtinį menininko V. Karčiausko kūrinį – didžiulį žiedą, pavadintą „Gintarinis O“. Šiam kūriniui, kuris eksponuotas Pietų Korėjoje vykusioje parodoje „EXPO 2012“, menininką įkvėpė prieš trylika metų Klaipėdos senamiesčio rūsyje rastas XII a. didiko žiedas.
Plieniniam žiedui, beveik 11 kartų didesniam nei autentiškasis, juvelyras panaudojo 4 kg Lietuvos pakrantėje rasto gintaro, o jo slenksčiui esą paaukojo net žmonos gintarinius karolius. Šią paslaptį V. Karčiauskas atskleidė šventinio vakaro dalyviams, noriai patikėjusiems, kad tai yra svajonių išsipildymų skulptūra. Mat „Gintarinis O“ – tai interaktyvi energetinė kompozicija, kurioje žmogus gali pabūti inkliuzu – tapti šio meno kūrinio dalimi ir prisiliesti prie mūsų protėvių baltų siunčiamos energijos. Tai yra žiedas, sujungiantis praeitį, dabartį ir ateitį, skirtingų žemynų žmones.
Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Ligita Liutikienė šventiniame vakare prasitarė, kad sklando idėja unikalųjį žiedą pastatyti ant Kalniškės piliakalnio. Tačiau iškyla meno kūrinio apsaugos problema. Neabejotina, kad išsipildymų skulptūra ženkliai padidintų piliakalnio žinomumą ir lankomumą.