Girininkų bibliotekoje – teatrinio džiaugsmo akimirka

Girininkų bibliotekoje darželinukus ir senjorus šią savaitę gera nuotaika užkrėtė čia susibūrusio lėlių teatro spektaklis.
„Gerų emocijų patyrėme ir mes, nes tai darėme su džiaugsmu“, – patikino bibliotekininkė Janina Montrimaitė.
Antradienį Girininkų bibliotekoje susirinko ne tik mažieji žiūrovai – atėjo ir vyresnių bendruomenės žmonių. Visiems buvo smagu žiūrint lėlių teatro spektaklį „Katinėlio išdaigos“, sukurtą pagal Prano Mašioto kūrinėlį. Jis pasirinktas minint šio rašytojo 160-ąsias gimimo metines.
Lėlių teatrą prieš dešimtmetį subūrė bibliotekininkė J. Montrimaitė.
„Siuvome, mezgėme lėles ir vaidinome, net į kitas bibliotekas važiavome rodyti savo spektaklių, bet veikla nutrūko, – atskleidė ji. – Šiemet pas mane atėjo Girininkų kaimo gyventoja Sigita Zaveckienė ir prisipažino, kad pasiilgusi lėlių. Nutarėme atgaivinti mūsų teatriuką.“
Sigita entuziastingai mezgė, nėrė lėles – spektaklio personažus: katės, šunelių, pelių šeimynėles, senelį ir močiutę. Auksarankė džiaugėsi, kad prisidėjo kitos kaimo moterys, numezgusios lėlėms aksesuarus. Pedagogė Rita Mikutienė sukūrė dekoracijas, J. Montrimaitė – scenarijų ir visos repetavo, kūrė spektaklį.
„Gerai vaidino – valdė lėles, vaikams buvo linksma žiūrėti. Ir suaugusiesiems patiko“, – sakė girininkiškė Jadvyga Lukauskienė.
„Labai gerų emocijų patyrėme ir mes vaidindamos – tai darėme su džiaugsmu. Norėtųsi kažkam dar parodyti mūsų spektaklį“, – atskleidė bibliotekininkė.

Virginija AUKŠTUOLYTĖ
Asmeninio archyvo nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių