Globalus tyrimas 2021 m. atskleidžia IT sektoriaus tendencijas pasaulyje

Tarptautinė personalo grupė ANCOR paskelbė „Randstad“ Employer Brand Research (REBR) kasmetinio darbdavio prekės ženklo tyrimo rezultatus, atskleidžiančius IT, telekomunikacijų ir specializuotos įrangos sektoriaus specialistų pageidavimus  globalioje rinkoje bei jų kasdien patiriamus iššūkius, dirbant šiame sektoriuje. Tyrimas atliktas apklausos formatu, šiemet jame dalyvavo 190 000 respondentų iš 34 šalių, apimančių 80% pasaulio ekonomikos. 2022 m. Lietuva taps 35-ąja šalimi, dalyvaujančiame globaliame tyrime, o 2021 m. lapkričio 18 d. ANCOR įmonė kartu su „Randstad“ internetinio renginio metu plačiau aptars ir pristatys tyrimo specifiką. Daugiau apie renginį galite sužinoti paspaudę nuorodą.

„Randstad“ darbdavio prekės ženklo tyrimas (angl. „Randstad“ Employer Brand Research)  įdomus tuo, jog atskleidžia darbo rinkos situaciją iš darbuotojo perspektyvos, tyrimui atrenkant atsitiktinius žmones.  Šiais metais tyrimas ypatingas tuo, jog be globalios darbo rinkos, tyrimo metu atskirai apklausė asmenis, dirbančius IT, sveikatos priežiūros bei administracijos srityse, siekiant išsiaiškinti su kokiais iššūkiais susiduria kiekvieno šio sektoriaus darbuotojai savo kasdienybėje bei kokie yra jų lūkesčiai. Neabejoju, jog šis tyrimas teikia išskirtinę vertę įmonėms, siekiančioms tobulėti bei atitikti rinkos poreikius, reaguojant į tai, kas visų pirma svarbu ir aktualu dirbantiesiems ar ieškantiems darbo“, – tyrimo rezultatus komentuoja Aušra Bendikaitė, ANCOR vadovė Baltijos šalims.

Tyrimo rezultatai atskleidžia, jog 67% IT sektoriaus darbuotojų situacija darbe niekaip nepasikeitė ir jie dirbo kaip įprastai (lyginant su 50% visos pasaulio rinkos), o darbo neteko vos 1% IT sektoriuje dirbančių asmenų. Kaip ir kituose sektoriuose, IT sektoriuje darbuotojai tapo lojalesni darbdaviui – net 70% IT sektoriaus darbuotojų išreiškė išaugusį lojalumą ir pasitikėjimą darbdaviu, lygiant su 68% visos darbo rinkos.

Pandemijos metu ypatingai išaugo IT specialistų poreikis, o daugeliui įmonių pereinant į nuotolinį darbą, atitinkamai išaugo ir šių specialistų darbo krūvis – 1 iš 3 IT sektoriaus darbuotojų besitęsiant pandemijai ir daugėjant techninių gedimų teko dirbti viršvalandžius.

Dauguma IT darbuotojų išreiškė, jog renkantis darbdavį jiems svarbiausia: patrauklus atlyginimas ir priedai (65%), darbo ir asmeninio gyvenimo balansas (62%), darbo sauga (60%). Sekantys pagal svarbą kriterijai buvo finansinis įmonės užtikrintumas (57%) bei maloni darbo atmosfera (55%).

Dirbant IT srityje taip pat aktualu technologijos, inovacijos bei žengimas koja kojon su naujovėmis, tad lyginant su kitais sektoriais ir su globalia darbo rinka apskritai, IT srityje kaip niekur kitur darbuotojams svarbu, jog įmonė naudotųsi naujausiomis technologijomis ir programine įranga – 50% IT darbuotojų tai įvardijo kaip jiems svarbų aspektą, renkantis darbdavį, lyginant su visa globalia darbo rinka, kur šis faktorius kaip svarbus buvo įvardintas vos 36% apklaustųjų.

„Randstad“ globalus darbdavio prekės ženklo tyrimas kasmet atliekamas jau daugiau nei 20 metų.

„Randstad“ įmonė, pasaulyje pripažinta kaip viena iš TOP 30 didžiausių tiesioginio įdarbinimo paslaugas teikiančių įmonių pasaulyje ir nuo 2012 m. yra strateginis ANCOR įmonės partneris.

„ANCOR Baltic“ informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių