Globoti vaiką – kilni ir atsakinga misija

Tradiciškai pirmąjį liepos sekmadienį Lietuvoje minima Globėjų diena. Klaipėdos rajone šiuo metu įvaikinta arba globojama daugiau nei 100 vaikų. Tačiau net 14 vis dar gyvena bendruomeniniuose globos namuose ir ieško tų žmonių, kuriuos galėtų vadinti savo šeima. Todėl, pasak rajono vicemerės Ligitos Liutikienės, vis dar būtina intensyviai šviesti visuomenę globos klausimais ir keisti požiūrį į globėjų vaidmenį.


Nuotraukoje – Gargždų socialinių paslaugų centro Globos padalinio vadovė Indrė Beržanskienė, vicemerė Ligita Liutikienė ir globėja Carina Susanna Karosas.

Padėkota globėjams

„Galime pasidžiaugti, kad tėvų globos netekusiems vaikams mūsų rajone savo namų duris ir širdis jau yra atvėrusi ne viena šeima. Visi galvojame, kad būti tėvais, rūpintis vaikais, juos auklėti yra tarsi savaime suprantama. Tačiau būti globėjais pasiryžta ne kiekvienas. Toks apsisprendimas vertas didžiulės pagarbos ir padėkos“, – sako vicemerė Ligita Liutikienė.

Siekiant keisti visuomenės požiūrį, kasmet organizuojama renginių savaitė, skirta Globėjo dienai paminėti. Šią savaitę J. Lankučio bibliotekoje atidaryta paroda AŠ–TU–MES, kurioje eksponuojamos globojamų, įvaikintų vaikų ir jų globėjų fotografijos.

Ypatingas dėmesys renginio metu skirtas meilę ir šilumą vaikams skiriantiems globėjams. Sauliui ir Carinai Susannai Karosams padėkota už pavyzdį ugdant brandų ir atsakingą visuomenės požiūrį į vaikų globą, už pokyčių dėl požiūrio į žmones, turinčius Dauno sindromą, inicijavimą. „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu globėją įvertino ir Prezidentas.

Už profesionalumą ir atsakingą požiūrį į budinčio globotojo darbą, kuris tėvų globos netekusiems, fizinį ir emocinį saugumą praradusiems vaikams leidžia patirti besąlygišką atsidavimą, pasijusti reikalingiems ir svarbiems, padėkos įteiktos ir dviem budinčioms globotojoms – Editai Vaitulionienei ir Ingidai Lygnugarienei.

Globėjams – finansinė Savivaldybės parama

<tex>Šiandien Klaipėdos rajone 87-iose globėjų, įtėvių šeimose gyvena daugiau nei 110 globojamų ir įvaikintų vaikų. Trisdešimt vaikų globoja artimi giminaičiai, penki gyvena įtėvių šeimose, dar 52 globojami nesusijusiose artimais giminystės ryšiais su vaikais šeimose, šeimynoje ir pas budinčius globotojus.

„Meilė vaikams matuojama ne pinigais. Tačiau visi žinome, kiek lėšų reikia norint vaiką aprengti, pamaitinti, išleisti į būrelį ir užtikrinti kokybišką gyvenimą. Todėl Savivaldybė globėjams ir budintiems globotojams kas mėnesį skiria pagalbos pinigus. Už vieną vaiką iki 18 metų ir vyresnį, jeigu jis mokosi pagal bendrojo ugdymo programą, iki jam sukaks 21 metai, mokami 138 eurai, už du vaikus – 230 eurų, už tris ir daugiau vaikų – 368 eurai“, – sako mero pavaduotoja.

Budintiems globotojams greta valstybės skiriamų išmokų Savivaldybė moka ir atlygį už prižiūrimą vaiką, laikinai gyvenantį pas budintį globėją. Savivaldybė šiems globotojams taip pat yra patvirtinusi ir didesnį atlygį už prižiūrimą vaiką, kai laukiama, kol bus nustatyta laikinoji globa arba vaikas bus grąžintas į šeimą, o valstybės išmokos nėra skiriamos. Toks atlygis už vieną prižiūrimą vaiką siekia 1 460 eurų, už du – 2 190 eurų, už tris – 2 920 eurų ir daugiau.

Patvirtintos socialinio darbuotojo ir socialinio partnerio premijos

„Be galo svarbu visuomenei pasakoti apie globą, jos svarbą, globėjo vaidmenį ir jo prasmingumą. Didelį darbą šiuo klausimu atlieka Gargždų socialinio paslaugų centro Globos padalinys, kuriame dirba išties kompetentingi socialiniai darbuotojai“, – sako vicemerė Ligita Liutikienė.

Globėjams, įtėviams, budintiems globotojams ir vaikams centro darbuotojai teikia konsultacinę, socialinę, psichosocialinę, švietimo, teisinę ir kitokią specialistų pagalbą. Jie taip pat intensyviai vykdo globėjų paiešką, organizuoja jiems mokymus.

„Susitikimuose su socialinių paslaugų centrų atstovais ne kartą kalbėjome apie būdus ir galimybes motyvuoti socialinius darbuotojus, kad jie liktų dirbti mūsų rajone. Sprendžiant šį klausimą, jau žengtas svarbus žingsnis. Taryba pritarė metų socialinio darbuotojo ir metų socialinio partnerio premijoms, kurios sieks po 1 500 eurų. Tikiuosi, kad skiriamos premijos paskatins iniciatyvas socialinio darbo srityje“, – sako vicemerė Ligita Liutikienė.

Premijos bus teikiamos Socialinių darbuotojų dieną, kuri kasmet minima rugsėjo 27 d.

Planuojama kompensuoti keliones į darbą ir iš jo

Kitą savaitę vyksiančiame Tarybos posėdyje bus svarstomas ir dar vienas socialiniams ir sveikatos priežiūrų įstaigų darbuotojams aktualus klausimas: kelionės į darbą išlaidų kompensavimas.

„Klaipėdos rajone veikia dešimt asmens ir visuomenės bei socialinių paslaugų įstaigų. Jose dirba beveik 800 darbuotojų. Beveik trečdalis jų kasdien važinėja į darbą ir atgal didesniu nei 10 km atstumu. Įstaigų surinktais duomenimis, vidutiniškai kasdien darbuotojas važiuoja 43 km iš namų į darbą ir iš darbo į namus. Todėl siūloma kompensuoti kelionės išlaidas visiems, kurių kelionė į darbą ir atgal siekia nuo 10 iki 50 kilometrų“, – sako vicemerė Ligita Liutikienė.

Pagal paslaugų viešojo pirkimo-pardavimo sutartį Nr. AS-826

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių