Grafikos dizainas – viena perspektyviausių meno sričių
„Artimiausias planas susifokusuoti į vieną ar dvi dizaino sritis, ambicija – būti vienu iš geriausių tose srityse“, – užmojus dėstė S. Buivydas.
Grafinio dizaino pagalba sujungiami vaizdai, žodžiai, idėjos. Šis vaizdo komunikacijos įrankis – bene paklausiausia meninė sritis IT sektoriuje. Anot grafikos dizainerio dituviškio Simo Buivydo, grafiniame dizaine kūrybiškumas bei vaizduotė yra ne tik vertinami, bet ir laikomi didžiausiais privalumais. O kasdienis dizainerio darbas – vizualinių problemų sprendimas.
Sužavėjo vizualinis menas
– Kaip prasidėjo Tavo pažintis su dizainu? Kuo ši sritis sužavėjo?
– Su dizainu pažintis atėjo vėliau nei susižavėjimas įvairiais vizualiniais menais. Pirmiausia pradėjau kurti meną, tik po to atėjo natūralus kitas žingsnis – uždirbti iš to. Su ta idėja, kad noriu užsidirbti iš savo kuriamo meno – dizaino atėjo pažintis su techniniu meno pritaikymu. Aš, kaip dizaineris, pradėjau nuo iniciatyvos, nes mano išsilavinimas yra visiškai kitos srities.
– Kokią ir kodėl dizaino kryptį pasirinkai?
– Sakyčiau, kad vis dar esu savo tikrosios srities paieškose, stengiuosi išbandyti įvairias sritis, kad išsiaiškinčiau labiausiai patinkančią. Esu savamokslis ir iki šiol mokausi, nes kiekvieną dieną dizaino pasaulyje atsiranda naujovių.
Sėkmei – įrankių meistriškumas
– Grafikos dizainas šiuo metu itin paklausus. Kaip pristatytum šią sritį jaunajai kartai? Kokie privalumai ir trūkumai? Į ką patartum atkreipti dėmesį prieš renkantis šią kryptį?
– Ši sritis, daugelio nuomone, yra lengvas darbas, tačiau taip nėra. Jei nori būti geras ir paklausus savo srities specialistas, reikia atiduoti save „24/7“ ir daug daug dirbti. Tokio darbo didžiausias privalumas – galimybė pasireikšti individualiai. O trūkumas – ne visada tavo individualumas yra vertinamas. Dėmesį reikėtų atkreipti į įrankių meistriškumą. Jei moki meistriškai naudotis visais savo turimais įrankiais (pvz. programos, resursai ir t. t.), tolimesnė kelionė, kaip grafikos dizainerio, yra lengvesnė.
– Prie kokių projektų teko prisidėti, gal dalyvavai ir konkursuose?
– Prisidėjau prie tokių projektų, kaip populiariosios kultūros renginys „Comic Con Baltics“, muzikos festivalis „Karklė“, išskirtinių automobilių paroda „Memel Motor Fest“ ir daugelio kitų renginių bei koncertų. Dalyvavau ir konkursuose, bet labai greitai nusprendžiau to nebedaryti, nes supratau, kad tai nuvertina grafikos dizainą kaip specialybę.
Svarbiausia sukelti emociją
– Kaip apibūdintum savo braižą? Kas tau pačiam šioje srityje labiausiai gniaužia kvapą?
– Tikriausiai tai būtų daug dalykų, nes dar esu savo braižo paieškose, bet jei reikėtų išsirinkti, kas labiausiai gniaužia kvapą, būtų dvi visiškai skirtingos dizaino sritys: ranka pieštos iliustracijos ir realistiniai 3D modeliai.
– Kaip apibrėžtum dabartinę savo veiklą?
– Vizualinių problemų sprendėjas. Dizainas ir kūryba – mano gyvenimas.
– Kaip manai, kas yra kūrybos ir grafinio dizaino esmė?
– Mano manymu, svarbiausia yra sukelti emociją.
– Iš kur semiesi idėjų, įkvėpimo?
– Įkvėpimo ir idėjų semiuosi iš įvairių šaltinių: klasiškai – iš interneto, kitų dizainerių ar menininkų darbų. Dažnai kyla idėjos klausantis mėgstamos muzikos, žiūrint filmus, žaidžiant žaidimus, keliaujant ar tiesiog būnant ten, kur nėra įprasta būti kiekvieną dieną.
Kalbėjosi Aistė NOREIKAITĖ
Asmeninio archyvo nuotr.