• 28 lapkričio, 2021
|

Greitajai medicinos pagalbai – daugiau iškvietimų

Svilinantis karštis kelia grėsmę žmonių sveikatai. Greitosios medicinos pagalbos skyriaus vyresnioji bendruomenės slaugytoja Genovaitė Kubilienė sakė, jog iškvietimų padaugėjo, tačiau ne masiškai. Žmonės išmoko saugotis: vartoja daugiau skysčių, vengia tiesioginių saulės spindulių.

Anot G. Kubilienės, būta iškvietimų dėl kraujospūdžio sutrikimų, galvos svaigimų, pykinimo. „Paskutinį liepos savaitgalį buvo daug neblaivių asmenų, gulinčių viešose vietose. Tai jau etatiniai pacientai. Gerai, kad dar neturėjome iškvietimų dėl nelaimių prie vandens. Daugiau pasitaikė tik traumų, įvairių sumušimų, nes vasarą žmonės mėgsta aktyviai leisti laisvalaikį. Taip pat dažnas reiškinys – dėl vabzdžių įgėlimų prasidėjusios alerginės reakcijos. Jei esate alergiškas, būtinai nešiokitės specialių vaistų, kurių galima įsigyti kiekvienoje vaistinėje. Kartais dėl vabzdžių įgėlimo gyventojus tenka ir reanimuoti, pažįstame žmogų, kuris jau gali trečiąkart švęsti gimtadienį, nes buvo sėkmingai suvaldytos staigios alerginės reakcijos“, – sakė G. Kubilienė.

Per karščius atsivėsinimui rekomenduojama gerti karštus gėrimus, o ne šaltus. „Kai išgeriame karštą gėrimą, daugiau išprakaituojame nei gerdami šaltą. Šalti gėrimai, tiesą sakant, sustabdo prakaitavimą ir tai nekeičia mūsų kūno temperatūros“, – visuomenės informavimo priemonėse nurodo profesorius Havenithas. Tad nors prakaitas ir sukelia nemalonų kvapą, tepa drabužius ar gėdina mus viešumoje, tačiau jis yra reikalingas tokiems esminiams mūsų organizmo procesams kaip atsivėsinimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių