Gribžinių bendruomenėje baigtas saugaus eismo projektas

Gribžinių bendruomenė, dalyvaudama VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos konkurse „Eismo saugumas bendruomenėse 2020–2021“, sekmadienio popietę gamtos prieglobstyje surengė penktąjį, jau baigiamąjį renginį.Gribžinių bendruomenės nariai sekmadienio popietę aktualiomis saugaus eismo temomis kalbėjosi gamtoje – nuoširdus pokalbis kartu verdant grybienę.

Pareigūnė pasidžiaugė veiklumu

Jaukioje ir draugiškoje aplinkoje kartu su vaikais skanaujant ant laužo išvirtą grybienę pokalbis saugaus eismo tema žymiai įtaigesnis ir įsimintinesnis. Gribžiniškių projekto renginyje jau ne pirmą kartą dalyvavusi Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Klaipėdos rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Asta Zbarauskienė negailėjo gerų žodžių aktyviai bendruomenei. „Būtent ši bendruomenė mūsų rajone yra veikliausia ir kryptingiausiai dirbanti saugaus eismo gerinimo kryptimi. Mes, policijos pareigūnai, po vasaros pastebime intensyvėjantį eismą, nes ir mokiniai, ir tėvai grįžta prie kontaktinių užsiėmimų. Tad pasikartoti saugaus eismo taisykles pravartu visiems eismo dalyviams“, – ragina A. Zbarauskienė akcentuodama, kad policijos pareigūnai nuolat atlieka šviečiamąją veiklą, o itin eismo kontrolę stiprina būtent prasidėjus mokslo metams. Lietuvos kelių policijos duomenimis, praėjusiais metais daugiausia eismo įvykių fiksuota rugpjūtį (364) ir rugsėjį (363), šiuo laikotarpiu sužeista ir daugiausia žmonių – 25 proc. visų sužeistųjų. Iš viso praėjusiais metais eismo įvykiuose buvo sužeistas 3 271 žmogus, net 15 proc. jų – vaikai iki 18 metų.

Bendruomenės pareigūnė A. Zbarauskienė paskutiniame Gribžinių bendruomenės projekto apie eismo saugumą renginyje tiek suaugusiesiems, tiek vaikams pasiūlė žaismingą viktoriną aktualiais klausimais: kaip saugiai važiuoti paspirtukais, kokia atšvaitų reikšmė tamsiuoju paros laiku, kodėl būtina segėti saugos diržus automobiliuose, kuria kelio puse eiti pėstiesiems ir t. t. Eismo saugumo žinovai buvo apdovanoti prizais.

Penki įdomūs renginiai

Gribžinių bendruomenės pirmininkė Milda Kiaulakienė, daug dėjusi pastangų, kad Automobilių kelių direkcijos konkurso „Eismo saugumas bendruomenėse 2020–2021“ renginiai vyktų įdomiai ir sėkmingai, sako, kad tokia iniciatyva buvo labai reikalinga. Jos nuomone, ir paskutinis, penktasis konkurso renginys, itin reikalingas šiuo laikotarpiu. Juk beveik metus praleidę namuose mokydamiesi nuotoliniu būdu nemažai vaikų grįžo į mokyklas primiršę saugaus eismo taisykles, kaip reikia elgtis gatvėje ir viešojo transporto stotelėse, šviesoforu nereguliuojamose perėjose ir t. t. „Beje, eismo taisykles ne pro šalį pasikartoti ir tėvams, kaip saugiai vairuoti ir manevruoti, o ypač prie švietimo įstaigų“, – atkreipė dėmesį M. Kiaulakienė.

Minėtame Automobilių kelių direkcijos konkurse jau nuo praėjusių metų dalyvaujantys gribžiniškiai kartu su policijos pareigūnais anksčiau buvo surengę keturis renginius: Atšvaitų dieną; šv. Mišių aukoje meldėsi už žuvusius kelyje prie savo kaimo koplytėlės; vyko paskaita apie vairuotojų kultūrą; taip pat labai patiko edukacinė ekskursija Klaipėdos rajono policijos komisariate.

„Esu įsitikinusi, jog renginiai saugaus eismo tema praplėtė mūsų bendruomenės akiratį, paskatino nuolat domėtis saugaus eismo aktualijomis, o gerąja patirtimi dalinsimės ir su kitais bendruomenės nariais“, – apibendrino Gribžinių bendruomenės pirmininkė M. Kiaulakienė.

Vilija BUTKUVIENĖ

Aut. nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių