Grįžimas į rajono mokyklas – tiksinti bomba

96 proc. – tiek Klaipėdos rajono pradinukų pirmadienį grįžo į klases. Tokio antplūdžio nesitikėta, juolab kad rajone sergančiųjų skaičius vėl auga. Vakar dienos duomenimis, Klaipėdos rajone sergamumas koronavirusu per pastarąsias 14 dienų 100 tūkst. gyventojų siekia 186,8. Jei peržengsime 200 ribą, kryptys aiškios – vėl nuotolinis ugdymas arba pasiryžimas testuotis kaupinių tyrimo metodu.

Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijoje dirbama be skambučio, mokytojai patys dėliojasi darbo laikus, kad būtų kiek įmanoma mažiau kontaktų su skirtingų klasių mokiniais.

Ragino neprarasti budrumo

Šia tema Klaipėdos rajono savivaldybės iniciatyva antradienį surengta nuotolinė spaudos konferencija. Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro vadovas Justas Ruškys spaudos konferencijoje atkreipė dėmesį, kad skaičiai – 96 proc. – sugrįžusiųjų pradinukų rajone džiuginantys (Lietuvos mastu grįžo apie pusė). „Tačiau nerimas išlieka, sergamumo rodikliai rajone taip pat kyla. Nesinorėtų panaudoti patirties, kurią sukaupėme anksčiau ruošdamiesi kaupinių tyrimo metodu testuoti mokinius, jų šeimas, pedagogus. Tačiau jei perlipsime minėtų 200 ribą, esame pasiruošę“, – užtikrino Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro vadovas J. Ruškys. „Tikėkimės, kad to neprireiks, visi bus sąmoningi“, – pridūrė jis.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Rasa Petrauskienė pastebėjo, kad toks masinis pradinukų grįžimas į mokyklas buvo visiems labai netikėtas. „Ruošėmės sugrįžimui mažesniu masteliu. Tad kilo daug klausimų, kurie operatyviai išspręsti. Dabar įvykęs pradinukų grįžimas yra kaip sprogimas, kaip bomba“, – palygino R. Petrauskienė. Kadangi karantinas tęsiasi ilgą laiką, anot jos, žmonės jau šiek tiek atsipalaidavo, tačiau labai svarbu neprarasti budrumo, laikytis elementarios higienos: vėdinti patalpas, plauti rankas, dezinfekuoti paviršius ir t. t. „Jei būsime atidūs, tikėkimės, grįžimas į klases bus sėkmingas“, – viliasi Administracijos direktoriaus pavaduotoja R. Petrauskienė.

Užtikrina srautų kontrolę

Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos direktorius Antanas Alčauskis sakė, jog tiek mokiniai, tiek mokytojai labai laukė grįžimo į klases. „Pas mus gimnazijoje taip pat grįžo 96 proc. pradinukų. Džiaugiamės, kad nedidelis vaikų skaičius liko mokytis namuose. Su likusiaisiais namuose taip pat dirba mokytojai, pamokos transliuojamos iš klasės, taikomas mišrus ugdymo metodas. Yra 13 pradinių klasių komplektų, visi išskirstyti per gimnazijos aukštus (po 3–4 klases viename aukšte)“, – teigė A. Alčauskis. Anot jo, dirbama be skambučio, mokytojai patys dėliojasi darbo laikus, kad būtų kiek įmanoma mažiau kontaktų su skirtingų klasių mokiniais. Visais įmanomais būdais stengiamasi suvaldyti srautus.

Kad pradinukai į klases grįžo it Rugsėjo 1-osios nuotaikomis, abejonių nekyla, tačiau kaip jaučiasi pedagogų bendruomenė? „Papildomų sunkumų ar streso šis grįžimas nesukėlė. Manęs, kaip vadovo, nepasiekė jokie priekaištai“, – kalbėjo Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos direktorius A. Alčauskis. Anot jo, mokytojai yra aprūpinti visomis reikalingomis priemonėmis, stengiamasi, kad jie jaustųsi saugiai. Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro vadovas papildė, jog mokytojai, kurie per pirmąjį etapą nesiskiepijo dėl vienokių ar kitokių priežasčių, nėra pamiršti. Įstaigų vadovai vėl gali teikti sąrašus. Mokytojams reikia prasinešti, nurodyti, kokios nori vakcinos, ir jie bus paskiepyti.

Vadovai pasiruošę skiepytis

Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas jau anksčiau yra minėjęs, kad visiškai nesvarbu, kokia vakcina, jis yra pasiryžęs skiepytis. Tokią pat poziciją išreiškė ir spaudos konferencijoje dalyvavę J. Ruškys, R. Petrauskienė. Pastaruoju metu Klaipėdos rajono savivaldybė per savaitę gauna 1 000 dozių vakcinų.

Anot Kultūros, sveikatos ir socialinės politikos skyriaus vedėjos Laimos Kaveckienės, 80 ir daugiau metų amžiaus grupės žmonių rajone paskiepyta pirma doze yra apie 30 proc. 70–79 metų amžiaus grupės – 32 proc., o 60–69 metų – 16,6 proc. „Jei situaciją vertintume pagal atskiras teritorijas, tai Priekulėje 65 metų ir vyresnio amžiaus asmenų jau paskiepyta 40 proc., Slengiuose – 30 proc., Endriejave irgi panašiai. „Kalbant apie skiepų organizavimo procesą, šią savaitę dar baigsime skiepyti 65 metų ir vyresnius asmenis, skiepysime taip pat mokytojus, socialinius darbuotojus, kurie persigalvojo“, – dėstė L. Kaveckienė.

Registruotis per e.sveikata dėl skiepijimosi galima tik Gargždų PSPC, kitose įstaigose dar neveikia ši sistema, tai valstybės problema, o ne pavienių įstaigų. Kai prasidės masinė vakcinacija, bus užtikrintas jos funkcionavimas. Gyventojai gali skambinti į registratūrą arba savo šeimos gydytojui registruotis ir nurodyti, kokia vakcina nori skiepytis. J. Ruškys pridūrė, kad skiepijimasis vykdomas vadovaujantis tvarka, nustatytomis prioritetinėmis grupėmis: „Dabar skiepijami 65 metų ir vyresni asmenys, o kitas prioritetas – jaunesni nei 65 metų amžiaus asmenys, turintys lėtinių ligų, dar rikiuojasi asmenys, atliekantys svarbias funkcijas valstybėje: tai muitinė, policija ir pan. Tad kitų grupių asmenims skubėti registruotis nereikia, nes vis tiek laikomasi valstybės lygmeniu nustatytų prioritetų.“

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Kultūros, sveikatos ir socialinės politikos skyriaus vedėja L. Kaveckienė informavo, kad, kovo 21 d. duomenimis, Klaipėdos rajone buvo gautos 5 247 vakcinos, išskiepyta 4 441 dozė. Skiepijimas toliau tebevyksta, tad likutis nėra didelis. „AstraZenecos“ vakcinos likutis – 360.

Agnė ADOMAITĖ

Nuotr. iš „Bangos“ archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content