Infrastruktūros projektai: vieni juda, kiti buksuoja

Gargždų miesto parkas, autobusų stotis, daugiafunkcis sporto centras, kultūros centras, Endriejavo kultūros namai, Gobergiškės darželio grupės – infrastruktūros gerinimo projektai, kurie paskutiniu metu buvo linksniuojami kone dažniausiai. Kaip sekasi juos įgyvendinti, atsako Klaipėdos rajono savivaldybės vadovai – meras Bronius Markauskas ir Administracijos direktorius Justas Ruškys.

Parke – net amfiteatras

Džiugi žinia, jog pasirašyta sutartis su UAB „Transjuda“ dėl Gargždų miesto parko tvarkymo tolimesnio etapo. Sutarties vertė – 940,6 tūkst. Eur, ji galioja iki 2022 metų lapkričio 30 d.

Antruoju etapu bus įgyvendinama nemažai infrastruktūrinių darbų. Bus įrengti Šeimos ir Istorijos takai su asfalto danga ir skaldyto granito trinkelių apvadu, išasfaltuotas takas, jungiantis Šeimos ir Kultūros takus vakarinėje parko dalyje šalia sporto įrenginių. O jau praminti takai bus padengiami skaldele. Atsiras ir visiškai naujas bei modernus apšvietimas, leisiantis parką lankyti ir tamsiu paros metu.

Taip pat bus atnaujinami vadinami senieji ir naujieji laiptai, lieptas per senvagę. Parke atsiras ir nauji suolai, dviračių stovai, šiukšliadėžės. Vietoje senojo tualeto bus pastatytas naujas sanitarinis konteineris, atvestas vandentiekis ir nuotekų tinklai.

„Gargždų parkas yra žmonių traukos vieta, skirta ne tik pasivaikščiojimams, bet ir šeimų laisvalaikio praleidimui, renginiams. Todėl čia bus įrengta nauja vaikų žaidimų aikštelė. Ją projektuodami tarėmės su tėveliais, kurie pasiūlė tikrai daug gerų idėjų, jog vaikams būtų kuo smagiau. O įvairiems renginiams bus pastatytas amfiteatras su betoninės liejamos formos suolais ir tarpuose apželdinama plastikinio korio danga. Norime, kad parkas būtų kuo gyvesnis ir patrauklesnis visiems į jį ateinantiems“, – sako Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Dėl medžių – ekspertinis vertinimas

„Jei viskas vyks sėkmingai, pirmuosius pokyčius matysime jau šią vasarą, o galutinį rezultatą išvysime metų pabaigoje. Gargždų parkas pagaliau taps tikra poilsio ir laisvalaikio erdve, kurios gargždiškiai ir miesto svečiai tiek ilgai laukė“, – teigia Klaipėdos rajono administracijos direktorius Justas Ruškys.

Pagal parengtą projektą, įgyvendinant antrąjį parko tvarkymo etapą, numatyta pašalinti kiek daugiau nei septynias dešimtis medžių. Tikslus želdinių skaičius paaiškės, rangovui pažymėjus statybos objektus. Bus atliktas jų ekspertinis vertinimas, savo sprendimą tars ir Želdynų ir želdinių apsaugos, priežiūros ir tvarkymo komisija. Medžiai bus šalinami norint nutiesti takus, atvesti vandens, nuotekų ir elektros tinklus.

Administracijos direktorius J. Ruškys pripažino, kad Gargždų autobusų stoties statyba truputį vėluoja, tačiau buvo ir didesnių bėdų, kurios išsisprendė. „Darbai vyksta. Penktadienį važiavau – nieko nebuvo, pirmadienį ar antradienį jau stovėjo siena su kolonomis. Vadinasi, savaitgalį jie irgi dirba“, – pasidžiaugė rangovu J. Ruškys. Meras B. Markauskas pridūrė, kad tai ne tas projektas, kuris keltų galvos skausmą. Rangovas yra buvęs Gargždų gyventojas, jam garbės reikalas pastatyti stotį. Statybos darbus vykdo UAB „Viremidos statyba“.

Rangovai nebetikslino duomenų

Artimiausiu metu tikimasi gauti statybos leidimą Gargždų daugiafunkciam centrui Kvietinių g. Vėliau, kaip ir nusprendė politikai, turėtų būti skelbiami du rangos konkursai ir Kvietinių g., ir Dariaus ir Girėno g. Tada Taryba apsispręs, kurioje vietoje šis objektas galėtų būti statomas.

Gobergiškės darželio grupių klausimas taip pat sprendžiamas. Darbams pabaigti buvo gauta keletas rangovų pasiūlymų, kuriuos Savivaldybė vertina ir artimiausiu metu tikisi pasirašyti sutartį. Anot J. Ruškio, visi pasiūlymai tilpo į nustatytą kainą. „Ilgai trunka procedūros, tačiau kol kas viskas atrodo tvarkoje“, – sakė Administracijos direktorius.

Endriejavo kultūros namai bus statomi, tam numatytos lėšos. Ties šiuo projektu dirbama, tačiau kol kas ne viskas klojasi kaip planuota. Pirkimas buvo priviliojęs du dalyvius, buvo pasiūlymų. Tačiau po vieno voko atplėšimo teko atsisveikinti su vienu dalyviu, nes jis nebetikslino informacijos, kurios buvo prašoma. Atplėšus antrąjį voką kainos buvo tinkamos, tačiau potencialus rangovas taip pat nebetikslino duomenų. „Teko kalbėti, kodėl rangovas traukiasi iš konkurso, tai argumentai buvo tokie, kad nuo pasiūlymo pateikimo labai pasikeitė statybinių medžiagų ir darbų kainos. Tad konkursas baigėsi niekuo. Deja, bet prarasti trys mėnesiai. Atlikę korekcijas, jau pradėjome naujo pirkimo procedūras“, – sakė Administracijos direktorius. Kad šįkart konkursas pavyktų, ketinama 150 tūkst. Eur didinti sumą numatytiems atlikti darbams.

Kodėl vis dar nerekonstruojamas Gargždų kultūros centras? „Šiuo metu vyksta statybos leidimo išdavimo procedūros. Lygiagrečiai ruošiami dokumentai pirkimui ir, gavus leidimą, bus skelbiamas rangos pirkimas“, – paaiškino Administracijos direktorius.

Agnė ADOMAITĖ

Namų Projektai – Jūsų Namams

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių