Instrukcija 2021-iesiems pagal Palmirą, Vaivą ir Naglį

Anądien gavau leidimą tinginiauti. Na, gal ne tinginiauti, o ilsėtis. Jį suteikė rimtai vertinami, į rimtas televizijos laidas kviečiami ir rimtais klausimais pasisakyti prašomi asmenys. Tituluojami jie astrologais ir būrėjais, katrų vardus surašiau pavadinime.

Kone vienbalsiu jie tikina, kad ateinantys metai gimusiems po Žuvies Zodiako ženklu būsią ramūs, be didelių pokyčių, o pačioms Žuvims patartina kiek sulėtinti darbų tempą ir kuo daugiau ilsėtis.

Nuostabu, taip ir darysiu. O ką jums ateinančiais metais žada ir pataria Palmira, Vaiva ir Naglis? Kertu lažybų, kad daugelis metams baigiantis paskaitinėjote jųjų prognozes naujienų portaluose, paklausėte interviu kokioje televizijos ar radijo laidoje. Ne tik paskaitėte bei gi paklausėte, o ir, remiantis jums sudaryta instrukcija, susidėliojote ateinančių metų preliminarų darbų ir siekinių planą.

Kartais visai smagu pasiduoti prognozių, burtų ir pranašysčių žaismei. Juk ir taip kone kasdien vaikštom nuo rūpesčių surauktais antakiais. Beje, antakiai, neverbalinės komunikacijos žinovų vertinimu, geriausiai išduoda mūsų jausmus.

Ir iš tiesų – pabandykite nejudindami nė vieno veido raumens pažaisti savo antakiais. Būtinai prieš veidrodį. Veikiausiai nustebsite, kiek dar nepažintų savo veidų turite. O ir keisti juos galima kaip tik užsigeidus.

Šventiniam laikotarpiui, žinoma, labiausiai tinka besišypsantis veidas: džiaugsmu žibančios akys, plati šypsena, iš nuostabos pakelti antakiai. Ir nesvarbu, kad šventinė nuotaika tvyro vieno namų ūkio ribose.

Seniai įrodyta, kad šypsena – užkrečianti. Tad imkime ir užkrėskime šventinei nuotaikai vis dar nepasiduodančius namiškius. Argumentas tam rimtas. Besišypsantys žmonės ne tik kitus užkrečia gera nuotaika, o ir gyvena ilgiau.

Tai prieš dešimtmetį įrodė Mičigano valstijoje įsikūrusio Wayno universiteto mokslininkai. Tyrimo objektu jie pasirinko praėjusio amžiaus šeštojo dešimtmečio beisbolo aukščiausios lygos žaidėjų nuotraukų korteles. Be šypsenų nuotraukoms pozavusieji beisbolininkai vidutiniškai gyveno 73-ejus metus. Plačiai besišypsantieji – net septyneriais metais ilgiau.

Šypsena, pasirodo, gali nulemti ne tik gyvenimo trukmę, o ir jo kokybę. Sąsajas tarp šypsenos, sėkmingos santuokos, asmeninių ir profesinių pasiekimų užčiuopė Berklio universiteto tyrėjai. Jie tris dešimtmečius fiksavo, kaip sekasi jų absolventams. Neįtikėtina – universiteto baigimo vinjetės nuotraukoje plačiai besišypsančius jaunuolius sėkmė gyvenime lydėjo gerokai dažniau, nei rimtu veidu žvelgusiuosius iš nuotraukos.

Skubiai susiradau ir aš savąsias vinjetes – ir gimnazijos, ir universiteto laikų. Lengvai atsikvėpiau – abejose plačiai šypsausi. O nuo šiol mokslininkų išvados apie šypsenos galią man bus lyg priesakas, lyg instrukcija sėkmei, laimei ir ilgaamžiškumui prisivilioti.

Šventiniu laikotarpiu mūsų archyvai, neabejoju, pasipildys naujomis nuotraukomis: prie žaliaskarės, virtualiame darbo vakarėlyje, išpakuojant dovanas, mėgaujantis šventiniais patiekalais. Viliuosi, nuotraukose bus užfiksuotos vien šypsenos. Tokios, kokios, mokslininkų teigimu, pritraukia sėkmę, garantuoja ilgą ir turiningą gyvenimą – plačios ir užkrečiančios.

Laura SĖLENIENĖ

Žurnalistė, komunikacijos specialistė, lektorė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių