Iš idėjos gimstančioms veikloms – Savivaldybės padėkos

Pagerbtų organizacijų atstovai ir Klaipėdos rajono NVO tarybos nariai.

 

Senjorai, jaunuomenė, sportininkai, sveikuoliai, ateitininkai, baikeriai, labdariai, socialinės srities altruistai – tai tik dalis nevyriausybinių organizacijų suvienytų aktyvistų, kuriems pagarbą antrus metus iš eilės atidavė Klaipėdos rajono savivaldybė. Skaičiuojama, kad mūsų rajone veikia apie 120 įvairių organizacijų, kurių veikla daugiausia susijusi su neatlygintinais projektais. Šiemet pagarbą pelnė 19 įvairių susivienijimų iš visų rajono seniūnijų.

Daugiausia – bendruomenių

Aktyvios, draugiškos ir vertos pagarbos už rajone nuveiktus, dažnai tik morališkai atlygintinus darbus – taip nevyriausybininkus įvertino Klaipėdos rajono NVO tarybos pirmininkė, vicemerė Violeta Riaukienė. Anot jos, per praėjusius metus įgyvendinta gražių ir reikalingų projektų, už kuriuos dėkoti reikia būtent organizacijoms.

Skaičiuojama, kad aktyviau ar pasyviau rajone veikia apie 120 NVO. Kiek jų įregistruota formaliai, Savivaldybės administracija tikisi sužinoti kitąmet, mat ruošiamasi atnaujinti tokių organizacijų sąrašą. Kultūros skyriaus vyr. specialistė darbui su NVO Liudmila Juknienė paaiškino, kad prieš dvejus metus įsigaliojo naujas Nevyriausybinių organizacijų plėtros įstatymas, kuris leido išgryninti tokių organizacijų veiklą. Šio statuso neteko valdiškos viešosios įstaigos ir asociacijos, politinės partijos, didžiąja dalimi verslo valdomi susibūrimai ir pan. Esama ir daugiau formalių niuansų, tačiau iš esmės jie reiškia, kad nevyriausybinė veikla siejama tik su įvairių bendruomenių iniciatyvomis, projektine veikla.

Šiuo metu rajone daugiausia įvairių kaimo ir miesto gyventojų bendruomenių – 66, veikia 27 sporto klubai, apie 60 įvairių jaunimo judėjimų, iš kurių 23 – formalios organizacijos.

Pernai Klaipėdos rajono NVO (išskyrus tradicines religines bendruomenes) per įvairias finansavimo programas ir individualius prašymus skirta 121 615 Eur. Dar 38 214 Eur įsisavinta per Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Vietos bendruomenių savivaldos programą.

Ieško būdų sudominti

Kas nusipelnė įvertinimo už pernai įgyvendintas veiklas, sprendė rajono NVO tarybos atstovai, kuriuos į ją delegavo kiekviena seniūnija. Iš viso atrinkta 19 organizacijų, joms įteiktos Savivaldybės padėkos ir simbolinės dovanėlės.

Patys visuomenininkai savo galimybes vertina skirtingai. Padėką už surengtą sveikatingumo festivalį „Tu gali“ gavusi Kisinių kaimo bendruomenės pirmininkė Saulė Surplytė džiaugėsi, kad vasarą į Minijos slėnyje vykusį renginį pavyko sukviesti apie 480 sveikos gyvensenos entuziastų. Savivaldybė skyrė 1 470 Eur – daugiau nei pusę renginio biudžeto. Tačiau vertindama bendrą finansavimą S. Surplytė neslėpė nuomonės, kad pinigų idėjininkams trūksta.

Agluonėnų jaunimo studijos IRRGI vadovė Gabija Šutkutė mano, kad organizacijoms sėkmę jau kurį laiką garantuoja geros projektinės idėjos: „Jeigu projektas įdomus ir sugebi motyvuoti, kad pinigai tik­rai labai reikalingi, Jaunimo reikalų taryba visada palaikys.“ Anot jos, daug pastangų reikalauja nuolatinis bendravimas su rėmėjais, kuriuos svarbu įtikinti investicija.

Galimybes lemia rėmimas

VšĮ „Meno menė“ vadovė Danguolė Ruškienė edukacinę meninę veiklą vykdo keliose savivaldybėse. Menotyrininkė ironizavo, kad užsiima nuostolinga veikla – edukacijomis, parodų organizavimu ir pan. Dėl to tokios srities atstovai labiausiai suinteresuoti Kultūros ministerijos programų finansavimu.

O štai sporto klubas „Gargždų taškas“ džiaugiasi keleriopai išaugusiomis veiklos galimybėmis. Klubas treniruoja futbolo komandą „Gargždų pramogos – SC“, kurią nuo šiemet finansiškai remia Sporto centras. Anot klubo vadovo Mato Bieliausko, papildomas rėmimas leido pakelti komandos žaidimo lygį.

NVO naujokų padėką gavusi asociacija „Priekulės ainiai“ jau plečia bendraminčių ratą – pradėjusi nuo trijų narių, dabar jau turi aštuonis. Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos pedagogių inicijuota organizacija užsiima socialinėmis iniciatyvomis. „Žmogus iš prigimties yra socialus, jaučiantis norą burtis. Kai tam subręsti, ateina laikas veikti“, – NVO prasmę įvardijo pedagogė Gitana Mizgerienė.

Veiklių moterų sambūris, šiemet švenčiantis organizacijos 15-metį, garsėja nuolatiniu filantropijos skatinimu, socialinės integracijos aktyvinimu, Gargždų miesto aplinkos kūrimu. Sambūris iš kitų NVO išsiskiria tuo, kad nepretenduoja į savo veiklos finansavimą iš projektinių lėšų. „Manau, kad nevyriausybinės organizacijos, jei jos turi žmonių pasitikėjimą, tai gali pritraukti pakankamai rėmėjų lėšų. Mes savo veiklą visuomenės labui vykdome iš 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio ir nesidairome į biudžeto kišenę“, – požiūriu pasidalijo Veiklių moterų sambūrio pirmininkė Genovaitė Sinskienė.


PADĖKOS

Agluonėnų seniūnija

  • Agluonėnų bendruomenei – už svajonę, virtusią šviečiančiu kalėdiniu sodu, kuris pernai stebino keliaujančiuosius pro šalį.

Dauparų–Kvietinių seniūnija

  • Jaunimo klubui „Strategai“ – už gražias iniciatyvas ir pagalbą organizuojant renginius;
  • Dauparų bendruomenei – už nesavanaudišką darbą seniūnijos labui.

Dovilų seniūnija

  • Kisinių kaimo bendruomenei – už sveikos gyvensenos puoselėjimą festivalyje „Tu gali“;
  • Dovilų bendruomenei – už savanorystės skatinimą.

Endriejavo seniūnija

  • Sportinis-techninis klubas „Stumbras“ – už aktyvią sportinę veiklą;
  • Endriejavo bendruomenei – už solidarumo stiprinimą organizuojant jubiliejinį 230 miestelio gimtadienį ir įgyvendintą rekordinio kutinio idėją.

Gargždų seniūnija

  • Klaipėdos rajono veiklių moterų sambūriui – už ilgalaikę socialinę veiklą ir Gargždų miesto gražinimą;
  • Sportinių šokių klubui „Rolina“ – už aukštus sportinius pasiekimus ir Gargždų miesto garsinimą pasaulyje.

Judrėnų seniūnija

  • Judrėnų bendruomenei – už aktyvią visuomeninę veiklą.

Kretingalės seniūnija

  • Kretingalės bendruomenei – už advento vakarų organizavimą, pažintines ekskursijas.
  • Priekulės seniūnija
  • Amatininkų gildijai „Krikragaa“ – už tarpinstitucinį bendradarbiavimą.
  • Sendvario seniūnija
  • VšĮ „Zebriuko namai“ – už socialinių ir labdaros akcijų organizavimą ir kalėdinį renginį sunkiai besiverčiančioms šeimoms;
  • Jakų bendruomenės centrui – už šventės „Čia gera sugrįžti“ inicijavimą, aktyvų dalyvavimą renginiuose ir idėjas;
  • Baukštininkų bendruomenės pirmininkei Liucijai Kyguolytei-Šeputei – už monografijos „Sendvaris“ leidybos koordinavimą.

Veiviržėnų seniūnija

  • Klaipėdos rajono amatų centrui – už tradicinių amatų puoselėjimą.
  • Vėžaičių seniūnija
  • Maciuičių–Kalniškės bendruomenei – už originalius bendruomenės renginius;
  • Lapių bendruomenės centrui – už tradicines šventes;
  • Girininkų bendruomenei – už sporto aktyvinimą seniūnijoje.

Padėkos naujoms NVO

  • Asociacijai „Priekulės ainiai“ ir Jonušų kaimo bendruomenei.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content