Iš meilės alpo net senas patefonas

Priekulės kultūros centro Drevernos skyriaus moterų vokalinis ansamblis „Žvejytės“ pasipuošė taškuotomis retro stiliaus suknelėmis.

 

Renginio viešnios – Saugų moterų vokalinis ansamblis „Vakarė“.Jakų skyriaus retro grupės debiutas itin pavyko – atliekami romansai žiūrovus įtraukė į šokio sūkurį.Viena iš renginio iniciatorių R. Jokubaitytė (antra iš dešinės) su kvietiniškiais.Retro stiliumi apsirengę ponai ir ponios šeštadienį vaikštinėjo Gargždų centre, o prie Kultūros centro skambėjo Antano Šabaniausko dainos. Atsitiktiniai praeiviai pasijuto lyg sugrįžę keletą dešimtmečių atgal, dairėsi, ar nefilmuojamas koks tarpukario laikotarpio filmas?

Viso pasaulio mados podiumuose ir mados guru spintose karaliaujantį retro stilių Gargždų kultūros centras pasirinko lietuvių meilės deivei Mildai skirtam renginiui „Alpo iš meilės širdis“.

Retro detalė – senas patefonas – priminė A. Šabaniausko dainas ir kūrė nepakartojamą atmosferą. Direktorė B. Oželienė, pavaduotoja A. Vaičiulienė ir šventės siela V. Ubartienė kvietė gargždiškius į šventę ne tik Klaipėdos gatvėje, bet apsilankė ir turguje. Smagiame renginyje dalyvavo ir etnokultūros žinovė Jolita Latakienė.Renginio sumanytoja Gargždų kultūros centro Kvietinių skyriaus folkloro ansamblio „Kveitys“ vadovė Regina Jokubaitytė pasiūlė renginį iš Kvietinių perkelti į Gargždus. Taip jau antri metai pagal Gargždų kultūros centro projektų vadovės Vaidos Ubartienės scenarijų Mildos dienai skirtame renginyje renkasi retro stiliumi pasipuošę meno kolektyvai ir žiūrovai.

Retro žavesiui neatsispyrė ir Kultūros centro vadovės. Direktorė Birutė Oželienė, pavaduotoja Asta Vaičiulienė ir šventės siela V. Ubartienė kvietė gargždiškius į šventę ne tik Klaipėdos gatvėje, bet apsilankė ir turguje, kur sutiktiesiems dalijo širdeles.

Pernai pasivaikščiojimai vyko Gargždų parke, šiemet – miesto centre. Meilės romansus Kultūros centro fojė dovanojo Gargždų kultūros centro ir Jakų skyriaus retro grupės, Kvietinių skyriaus ansamblis „Kveitys“, Priekulės kultūros centro Drevernos skyriaus moterų vokalinis ansamblis „Žvejytės“, Saugų moterų vokalinis ansamblis „Vakarė“.

Gargždiškiai S. ir K. Ivanauskai džiaugėsi pėsčiųjų alėjoje vaikštinėjančiais retro stiliumi apsirėdžiusiais renginio dalyviais.Šeštadienį naujam Ramūno Čaro jakiškių kolektyvui pilnutėlėje fojė buvo premjera. Jų atliekamos dainos susirinkusiuosius įsuko į šokio sūkurį. Nostalgija dvelkė nuo senučiuko patefono, grojančio A. Šabaniausko dainas ypatingu garsu. Juo pasidalijo centro direktorė B. Oželienė.

Po koncerto niekas neskubėjo skirstytis. Vaišindamiesi kava ir parduotuvės „Vasara“ dovanotais sausainiais susirinkusieji traukė dainas apie meilę. Renginį 100 Eur parėmė rajono Savivaldybė. Už šiuos pinigus buvo nupirktos gėlės kolektyvams, rėmeliai padėkoms.

„Kitąmet su renginiu planuojame vėl persikelti į parką. Tačiau būsime pasiruošę ir Kultūros centro patalpose, jeigu oras sutrukdytų. Norime, kad lietuviai minėtų ne Valentino, o lietuvių meilės deivės Mildos dieną“, – pavykusiu renginiu džiaugėsi V. Ubartienė.


  • Žodis „retro“ iš lotynų kalbos verčiamas „atgal“. Retro mada – atgal į praeitį orientuota mada. Taip galima vadinti iš šešto, septinto, aštunto ir net devinto dešimtmečio kilusius rūbus. Lietuvoje retro mada suprantama kaip mada, vyravusi tarpukario laikotarpiu. Tiesaus kirpimo suknelės, ilgi perlų karoliai, dažniausiai surišami mazgu apačioje, galvos papuošalai su stručio, povo plunksnelėmis, boa, pirštinės, ilgas cigaretės kandiklis su degančia cigarete dantyse. Mėgstamos spalvos – juoda, balta, ruda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content