• 9 rugpjūčio, 2022
|

Išgražėjęs Veiviržo slėnis – dovana veiviržėniškiams

Veiviržo upės vingiai, nuostabus slėnis, piliakalniai, vaizdinga gamta yra tai, kuo gali pasigirti Veiviržėnų miestelis. Veiviržėnų bendruomenės tikslas, jau daugelį metų tvarkant upės slėnį, padaryti jį dar patrauklesnį ir patogesnį kiekvienam veiviržėniškiui ar miestelio svečiui. Bendruomenės iniciatyva slėnyje buvo atnaujinta vasaros estrada: įrengtas stacionarus stogas virš scenos, išbetonuota šokių aikštelė, pastatyti 200 sėdimų vietų suoliukai žiūrovams.

Veiviržėnų bendruomenė 2018 metų vasarį pateikė paraišką LR žemės ūkio ministerijai „Kaimo vietovių viešųjų erdvių sutvarkymo, pritaikant jas kaimo gyventojų poreikiams“ paramai gauti. Gauta 5000 eurų projektui vykdyti – pėsčiųjų nusileidimo takui į Veiviržo slėnį įrengti. Įrengtos plačios ąžuolinės pakopos su porankiais, taip pat 100 metrų ilgio takas.

Veiviržėnų bendruomenės pirmininkas Julius Pozingis džiaugiasi, kad pavyko pritraukti nemažiau ir privačių lėšų, kurios leido realizuoti ir daugiau sumanymų: išvalyti, pagilinti ir praplatinti buvusią kūdrą, kurios vietoje dabar atsirado patrauklus tvenkinys, įrengti nusileidimo į slėnį apšvietimą.

Ateityje dar daug planų. Vasarą planuojama įrengti maudyklą: pastatyti persirengimo kabiną, medinę terasą virš vandens, aplink tvenkinį pastatyti stacionarių suoliukų. Dėl žmonių saugumo tvenkinį kai kuriose vietose būtina aptverti. Bendruomenė šiems darbams atlikti tikisi gauti lėšų iš Savivaldybės, seniūnijos ir privačių rėmėjų.

„Planų ir vizijų turime dešimčiai metų. Svajojame apie pėsčiųjų tako palei Veiviržą iki pat piliakalnio įrengimą. Taip pat laužaviečių, poilsiaviečių įrengimą slėnyje. Turime gražią salą, į kurią bendruomenės pastangomis prieš kelerius metus pastatytas tiltas. Čia vyksta Joninių ir kitos šventės. Turime išnaudoti ir pritaikyti šį gražų gamtos kampelį, atsižvelgdami į žmonių poreikius, išsaugodami jos grožį ir unikalumą“, – ateities planais dalijosi bendruomenės pirmininkas J. Pozingis.

Bendruomenė dėkoja visiems miestelio gyventojams, kurie ne vieną gražų rudens savaitgalį dalyvavo organizuojamose talkose, kurių metu buvo rengiamas takas, jo apšvietimas, valomas tvenkinys. Džiaugiamės, kad yra nemažai žmonių, kurie supranta, nori, gali ir padeda realizuoti bendruomenės sumanymus. Juk visi dirbame dėl savęs, dėl savo vaikų. Norime įkvėpti žmones saugoti, mylėti gamtą, rodyti gerą pavyzdį jaunimui, kad jis užaugtų socialiai atsakingas.

Veiviržėnų bendruomenė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių