Išrinktas VIII-asis Klaipėdos universiteto Senatas

Kadenciją baigusio VII-ojo KU Senato nariai. 2019 m. nuotr.

KU bendruomenė sėkmingai išrinko VIII-ojo Klaipėdos universiteto Senato narius. Rinkimų komisija skelbia rinkimus įvykusiais ir viešina naujai 5-erių metų kadencijai išrinktų senatorių pavardes.

Iš 421 rinkėjo (Senato rinkimų teisę turi visi išrinkti (atestuoti) KU dėstytojai ir mokslo darbuotojai, kiti dėstytojai ir mokslo darbuotojai, dirbantys Universitete ne mažiau kaip 0,25 etato (sumuojant skirtingų darbo sutarčių etatus), taip pat KU profesoriai emeritai) balsavo 238, t.y. 56,5 proc. rinkimų teisę turinčių Senato rinkėjų. Per išankstinį balsavimą ir pagrindinę rinkimų dieną išrinkti 27 Senato nariai, atstovausiantys penkiems Universiteto padaliniams. Dar 7 narius į pagrindinę Universiteto akademinių reikalų valdymo instituciją skirs KU Studentų sąjunga. Senato nariu pagal Statutą yra ir KU rektorius. Iš 27-ių naujai išrinktų senatorių 11-ai ši pareiga bus nauja veikla.

„Rinkėjai tikrai turėjo iš ko rinktis, nes rinkimams buvo registruoti 54 kandidatai, daugumą jų iškėlė KU padaliniai, 5 pretendentai savo kandidatūras išsikėlė savarankiškai. Daugiausiai rinkėjų balsų slaptame balsavime surinko Jūros tyrimų instituto direktorė doc. dr. Zita Rasuolė Gasiūnaitė“, ‒ sakė Senato rinkimų komisijos pirmininkė doc. dr. Silva Pocytė.

„Džiaugiuosi KU bendruomenės susitelkimu ir balsavimo rezultatais. Rinkimai vyko aktyviai, neprireikė II-ojo turo. Vadinasi, akademinei bendruomenei rūpi Universiteto valdymas ir perspektyva, kurią savo balsais lemia Senato nariai. Sveikinu naująjį KU Senatą ir jo narius su nauja pradžia. Sklandaus ir produktyvaus darbo!“, ‒ naujojo KU Senato narius pasveikino rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas. 

Pagal Statutą pirmąjį naujai išrinkto Senato posėdį skelbia KU rektorius. Jis įvyks sausio 21-ąją dieną. Šiame posėdyje turi būti išrinktas Senato pirmininkas ir pavaduotojas.

KU Senato rinkimų rezultatai skelbiami: https://www.ku.lt/blog/senato-rinkimu-rezultatai/ .

KU informacija ir nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių