Įvertinimas

Dovilų šviesuoliai – „Lietuvos kaimo spindulio“ laureatai


Antradienį Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino konkurso „Lietuvos kaimo spindulys 2011“ laureatus ir dalyvius: kaimo mokytojus, veiklius ūkininkus, dvasininkus ir aktyvius bendruomenių narius. LR Žemės ūkio ministerijos rengiamame konkurse apdovanoti ir Dovilų seniūnijos šviesuoliai Helmutas ir Aldona Lotužiai.


Šeštus metus rengiamame konkurse „Lietuvos kaimo spindulys 2011“ vienuolikoje nominacijų buvo pagerbti aktyvūs kaimo šviesuoliai, bendruomenių nariai, tradicijų puoselėtojai ir pažangūs ūkininkai iš visos Lietuvos.


H. ir A. Lotužiai apdovanoti už tikėjimo vertybių saugojimą, Kisinių kapinaičių puoselėjimą. Lotužių šeimos dėka net tarybiniai metai nesunaikino Kisinių kaimo kapinaičių, jų paminklų ir su jomis susijusių gražių tradicijų. Į apdovanojimų iškilmių šventę Kaune tėvus lydėjo dukra Vilma, taip pat Dovilų seniūnijos seniūnė Nijolė Ilginienė, Etninės kultūros centro direktorė Lilija Kerpienė.


Laureatus sveikinusi šalies vadovė D. Grybauskaitė pabrėžė, jog darbštūs ir iniciatyvūs žmonės yra Lietuvos kaimo branduolys. „Veiklūs, dori ir kantrūs kaimo žmonės visada buvo Lietuvos stiprybė. Nuoširdžiai sveikinu Jus, savo krašto darbštuolius ir šviesuolius, šiandien kuriančius modernų Lietuvos kaimą. Asmeniniu pavyzdžiu Jūs įkvepiate artimuosius ir kaimynus puoselėti savo aplinką, mylėti savo kraštą ir kurti jo gerovę“, – sakė šalies Prezidentė.


Plačiau – kituose „Bangos“ numeriuose.


Jolanta VENSKUTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių