„Judrėnjuokis“ nuotaikingai priminė skiepų svarbą

„Judrėnjuokis“ vadinamas reiškiniu, pakrikštytas atlaidais, šiemet žiūrovus linksmino Gargždų kultūros centre. Baimę dėl siaučiančio koronaviruso nugalėjo sentimentai pamėgtam renginiui. Pustrečios valandos humoro grupės privertė kvatotis, pamiršti niūrią kasdienybę ir nuotaikingai priminė, kad „ba čiepa – ni krust“. „Kaip gerai, kad įvyko didelis, smagus renginys, kad kultūros darbuotojai subūrė meno mėgėjus ir parengė programą, pralinksmino šiuo niūriu laikotarpiu“, – kalbėjo ištikima „Judrėnjuokio“ žiūrovė.

Pritrūko bilietų
Po metų pertraukos – pernai sutrukdė pandemija, į 21-ąjį „Judrėnjuokį“ ne visi norintieji galėjo patekti, nors šiemet koncertas dėl atsargumo vyko erdvioje salėje Gargžduose – jau ketvirtadienį pritrūko bilietų.
Žiūrovus pasitiko pamėgti personažai Zosė (Vilija Norvilienė), Basė (Eugenija Selskienė) ir Verutė (Vilija Budvytienė), kurioms išsižiojus,visi kvatojo. Žarstydamos sąmojį jos sujungė humoro grupių „Sprandžina“ iš Šeduvos, „Kanapis“ iš Navarėnų, Telšių rajono, Veiviržėnų kultūros centro Žadeikių skyriaus „Gryčia“, veiviržėniškių „Netikras teatras“ ir judrėniškių „Skardis“ pasirodymą. Koncertą pagyvino Judrėnų skyriaus jaunosios dainininkės Gabija, Kristina ir Ingrida, Gargždų kultūros centro „Minijos“ ansamblio ir linijinių šokių kolektyvo „Gargždė“ šokėjai. Koncertą „Ba čiepa – ni krust“ vainikavo populiaraus dainininko Vytauto Šiškausko dainos, pavergusios klausytojų širdis.
Veiviržėnų kultūros centro Judrėnų skyriaus teatro režisierė, „Judrėnjuokio“ sumanytoja ir organizatorė Vilija Norvilienė akcentavo, jog buvo laikomasi visų atsargumo priemonių. „Dėl to ir „Judrėnjuokį“ perkėlėme į Gargždų kultūros centrą. Nebe pirmą kartą čia koncertuojame – anksčiau Gargžduose jau vyko šis renginys. Ir Judrėnuose į „Judrėnjuokį“ dauguma žiūrovų atvykdavo iš aplinkinių seniūnijų, rajonų, – atskleidė V. Norvilienė. – Mūsų salė nedidelė, be vėdinimo sistemos, o Gargžduose – trigubai didesnė, trigubai daugiau žiūrovų iš karto galėjo klausytis koncerto.“

Žiūrovai pasiilgo humoro
Humoro grupės į „Judrėnjuokį“ atvežė naujas koncertines programas, kurių pagrindinė tema – pandemija. Su nauja pasirodė ir judrėniškių „Skardis“. „Spėjome sukurti, nors galvojome, kad ir šiemet viskas bus uždaryta. Nuoširdžiai dėkoju saviškiams, kurie kasdien repetuodami per trumpą laiką parengė programą, – kalbėjo V. Norvilienė. – Pirmą kartą rodėme „Ba čiepa – ni krust“. Laukėme žiūrovų reakcijos, atrodo, pataikėme – reagavo panašiai, kaip ir tikėjomės. Tai viena iš geresnių mūsų programų, bet dar tobulinsime ir su ja pasirodysime kituose koncertuose.
Renginio režisierė džiaugėsi, kad į „Judrėnjuokį“ šiemet įsijungė Veiviržėnų kultūros centro grupė „Netikras teatras“ (vad. Karolis Pronckus), linijinių šokių kolektyvas „Gargždė“ (vad. Giedrė Malūnavičienė).
V. Norvilienė patenkinta, jog pavyko sukurti efektingą scenografiją – jos sumanymą kūrybiškai įgyvendino gabūs Veiviržėnų kultūros centro darbuotojai – Marius Kakta ir Donatas Norvilas, jie taip pat sukūrė įspūdingą apšvietimą.
„Iš žiūrovų reakcijos supratome, kad jie laukė „Judrėnjuokio“, – neabejojo režisierė. Anot jos, „Judrėnjuokis“ – kūrybos procesas, o sėdint salėje atrodo, kad viskas paprasta… „Betgi nėra knygos, kurioje būtų parašyta, kaip ir ką „lipdyti“ – viską tenka kurti pačiam, rašyti scenarijų, kuris gimsta naktimis, – atskleidė V. Norvilienė. – Viską atperka tai, kad „Judrėnjuokis“ nuo pirmojo festivalio sukviečia pilną salę žiūrovų, kaip ir šiemet, – kaip pasakytų mano Zosė, „yr žmonių, turinčių skuonį.“
Tuo džiaugėsi ir Judrėnų skyriaus renginių organizatorė V. Budvytienė. „Pasibaigus koncertui, žiūrovai atsistoję plojo. Nuo rūpesčių, įtampos pavargusiems žmonėms pustrečios valandos juoko – į sveikatą“, – sakė ji. Ir pridūrė, jog žmonės teiraujasi, kada „Judrėnjuokis“ vyks Judrėnuose.
„Judrėnjuokis“ gimė Judrėnuose, čia jis ir gyvens, gal kiek paklajos po kitas Žemaitijos sales – juk dabar taip madinga emigruoti“, – juokavo V. Norvilienė.
Ištikima „Judrėnjuokio“ žiūrovė gargždiškė Biruta Alšauskienė neslėpė, kad pandeminiu laikotarpiu renginių privengia, bet sentimentai tėviškei (kilusi iš Judrėnų) nugalėjo – negalėjo praleisti šio renginio. „Didelė, smagi šventė. Reikia džiaugtis, kad kultūros darbuotojai subūrė meno mylėtojus ir parengė koncertą. O valdžiai dabar nerūpi žmonės – uždaro bibliotekas nesuprasdami, ką iš kaimo žmogaus atima“, – dėstė B. Alšauskienė, buvusi Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narė.

Šviežio oro gurkšnis
Mero pavaduotoja Audronė Balnionienė, persirgusi korona ir pasiskiepijusi, viską padariusi dėl savo ir kitų saugumo, atvyko į pamėgtą „Judrėnjuokį“, kurio visada stengėsi nepraleisti. „Pastaraisiais metais žmonėms trūksta bendrystės, anot dainininko, norisi rankom paliesti gyvą žmogų. Žiūrovų gausa liudija, kad „Judrėnjuokis“ – šviežio oro gurkšnis. Šiemet renginys kitokio formato – gerai, kad buvo perkeltas į Gargždų kultūros centrą, kur erdvi salė, vietoj trijų koncertų įvyko vienas. Džiugu, kad atvyko nuolat dalyvaujančios humoro grupės, bet smagu buvo matyti ir jauną grupę „Netikras teatras“ iš Veiviržėnų. Koncerto programoje vyravo šio meto aktualija – pandemija ir skiepai, bet „čiepų“ svarbą, kad reikia saugoti save ir kitus, grupės priminė švelniai, neįkyriai, su potekste. Koncertą gražiai papildė judrėniškės dainininkės, gargždiškiai šokėjai. Gražus, jaukus renginys – kitokias galimybes teikė erdvi scena“, – „Bangai“ kalbėjo A. Balnionienė.

Virginija LAPIENĖ
A. VALAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių