Jurgis Šaulys – lietuviškų leidinių redaktorius Klaipėdoje

1923 metais gegužę, grįžus į Kauną iš Italijos, kur dvejus su puse metų išbuvo Lietuvos atstovu, Jurgiui Šauliui pasiūlyta persikelti į Klaipėdą ir organizuoti lietuviškos spaudos leidimą Klaipėdos krašte. Po 1923 metų sausio ,,sukilimo“ Mažojoje Lietuvoje labiausiai trūko prolietuviškos spaudos. Jurgis Šaulys redaktoriumi Klaipėdoje išbuvo iki 1925 m.

Šiam jo gyvenimo faktui pažymėti ir buvo skirtos kūrybinės dirbtuvės, organizuotos Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos muziejuje. Muziejininkė Valdonija Karaliūnienė pristatė to meto Jurgio Šaulio darbo Klaipėdoje svarbą Lietuvos istorijai.

Kūrybines dirbtuves „Jurgis Šaulys – lietuviškų leidinių redaktorius Klaipėdoje“ vedė Klaipėdos Adomo Brako meno mokyklos dailės mokytoja ekspertė Rima Baukaitė. Koliažus šia tema kartu kūrė ir mokytojai, ir mokiniai. Ant sendinto kava A3 formato lapų komponuotos seno laikraščio skiautės, 1923–1925 metų autentiškų Klaipėdos miesto nuotraukų kopijos perteikė tuo metu Klaipėdoje vyravusias nuotaikas. Kompozicijos pasisekė net neturintiems dailės patirties kūrybinių dirbtuvių dalyviams. Tai labai gera patirtis ir gimnazijos mokytojams, ir mokiniams.

Dabar darbai eksponuojami Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos muziejuje. Kovo mėnesį kompozicijas perkelsime į Klaipėdos rajono pedagogų švietimo centrą.

Muziejininkė Valdonija KARALIŪNIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių