Kada reikia keisti stabdžių diskus?

            Stabdžių diskai yra labai svarbūs norint sulėtinti automobilį – ar staigiai, norint išvengti susidūrimo, ar švelniai sustoti prie šviesoforo. Jie yra labai svarbūs ne tik jūsų, bet ir kitų aplinkinių eismo dalyvių saugumui. Taigi prasminga užtikrinti, kad jie būtų gerai prižiūrimi. Stabdžiai veikia. Kai koja spaudžia stabdžių pedalą žemyn, jis atsispaudžia prie pagrindinio cilindro. Iš esmės tai yra stūmoklis, apsuptas stabdžių skysčio. Skystis juda žemyn stabdžių linijomis, kur priverčia suportą prispausti porą stabdžių trinkelių prie stabdžių disko. Tai savo ruožtu sulėtina ratą. Energija, išsiskirianti sustabdžius jūsų automobilio judėjimą, paverčiama šiluma, kurią reikia išsklaidyti. Kadangi diskas turi gana greitą aušinimo laiką, šio tipo stabdžiai pasižymi geresnėmis stabdymo savybėmis nei būgniniai ir yra plačiai naudojami dabartiniuose automobiliuose. Atsižvelgiant į tai, kiek kartų stabdote per vidutinę kelionę automobiliu, nenuostabu, kad stabdžių trinkeles ir diskus reikia periodiškai keisti.

          Kaip sužinoti, ar reikia pakeisti stabdžius. Norint patikrinti stabdžius ir įsitikinti, kad jie yra geros būklės, reikia turėti regos, klausos ir lytėjimo pojūčius. Kartu tai leis jums gerai suprasti, kada pakeisti stabdžius, kad vairavimas būtų sklandesnis ir saugesnis. Gali tekti pakeisti stabdžius, jei pastebėsite bet kurį iš šių ženklų: Girgždantis triukšmas. Įspėjamoji lemputė. Vizuali patikra. Vibracija.

             Apskritai, nėra fiksuoto stabdžių keitimo intervalo, nes stabdžių komponentų veikimo trukmė labai priklauso nuo transporto priemonės ir vairavimo stiliaus. Stabdymas gali trukti iki 80 000 km ar net daugiau, bet gali būti net 25 000–30 000 km, kai naudojamas intensyviai. Savininko vadove bus daugiau informacijos apie rekomenduojamus jūsų automobilio markės ir modelio stabdžių keitimo intervalus. Svarbu atkreipti dėmesį, kad jei diskai netolygiai susidėvėję arba labai įbrėžti, rekomenduojama tuo pačiu metu keisti stabdžių trinkeles ir stabdžių diskus. Stabdžių tarnavimo laikas priklauso nuo daugelio veiksnių, įskaitant: Vairavimo stilius – kaip stipriai dažniausiai stabdote? Jei paprastai stabdote stipriai, jūsų stabdžius reikės pakeisti anksčiau nei tų, kurie stabdo švelniai. Važiavimas, siekiant sumažinti greitį prieš šviesoforus ar sankryžas, taip pat gali padėti pailginti jūsų stabdžių tarnavimo laiką.

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių