Kaip išsirinkti kavos aparatą namams?

Vienas iš maloniausių rytinių ritualų – gardžios ir kvapnios kavos puodelis, padedantis nusiteikti ateinančiai dienai. Kavos ruošimo prietaisų tikrai yra daug, todėl sunku nuspręsti koks aparatas yra geriausias ir atitinkantis poreikius. Aptarkime pagrindinius kriterijus, kurie padės išsirinkti tinkamiausią kavos aparatą namams.

Poreikių išsiaiškinimas

Prieš įsigyjant kavos aparatą svarbiausia nuspręsti, kokią kavą ruošite: dažniau mėgausitės juoda kava ar kavos su pienu gėrimais? Jei labiausiai mėgstate juodą kavą, tiks paprasčiausias kavos aparatas, leidiantis ruošti skirtingo stiprumo juodą kavą. Taip pat svarbu nuspręsti, ar norite visiškai automatinio kavos virimo aparato, ar pusiau automatinio. Reikliausi kavos mėgėjai vertina visiškai automatinius aparatus, kadangi tobulą kavą paruošti itin paprasta vienu mygtuko pspaudimu. Taip pat svarbu apsvarstyti, kokių funkcijų tikitės iš naujo įrenginio virtuvėje. Ar aparatas bus lengvai valdomas, ar jo priežiūra nereikalaus daug pastangų? Šį prietaisą lengviau išsirinkti žinant, kokios yra populiariausios jų rūšys.

Populiariausios kavos aparatų namams rūšys

Kapsuliniai. Šie kavos aparatai gali naudoti skirtingų skonių kapsules – tai leis kasdien mėgautis skirtingo skonio kava namuose. Pasirinkti siūloma iš daugybės skirtingų skonių su priedais, pvz.: karamelė, šokoladas, vanilė. Tokie aparatai puikiai tinka tiems, kurie mėgsta įvairovę. Šis automatinis prietaisas labiausiai skirtas namų naudojimui, kai kavos porcijų gaminimo apimtys nėra itin didelės. Didelis privalumas, kad kapsuliniai kavos aparatai veikia žymiai tyliau, nes nėra malamos pupelės. Taip pat jie nesukelia net menkiausios netvarkos, nes vienam puodeliui naudojama viena kapsulė, kurios pakuotė po naudojimo išmetama.

Automatiniai. Tai patys patogiausi kavos virimo aparatai, mėgstantiems greitą gėrimo paruošimą. Jie pasižymi funkcionalumu ir ruošia pasirinkto puodelio dydžio ar skirtingo stiprumo gėrimą. Kai kurie automatiniai kavos aparatai gali ruošti kavos su pienu gėrimus (cappuccino, latte ir kitus) vienu paspaudimu. Automatiniai kavos virimo aparatai gali būti pilnai automatiniai arba turėti dalinius rankinius nustatymus. Visiškai automatiniai kavos aparatai kavą daro iš maltos kavos arba kavos pupelių, kurias sumala patys. Tokiu aparatu ruošta kava pasižymi aukščiausia kokybe, nes yra šviežiai gaminama. Visada parenkama tinkamiausia temperatūra, kad kiekvienas gėrimas būtų idealus. Be to, perkant kavos pupeles patiriamos mažesnės išlaidos, o kavos skonis ir aromatas nepalyginamai ypatingesnis.  Šie aparatai vienu metu gali paruošti kavą keliems žmonėms, jie pasižymi savo funkcionalumu ir galimybių gausa. Paprasčiau tariant, kavos virimas nereikalauja jokių pastangų, o namuose ruoštas gėrimas nenusileidžia meistriškiausio baristos ruoštai kavai.

Pusiau automatiniai. Tokie kavos įrenginiai dažniausiai būna mažesni ir turi pieno putoms ruošti skirtą kapučinatorių. Procesui naudojama ruošimo rankenėlė, į kurią dedama malta kava arba kavos tabletė. Į rankenėlę dedama kava pritvirtinama prie aparato, o slėgio pagalba per ją tekantis vanduo užbaigia kavos gaminimo procesą. Šie aparatai skirti tiems, kurie ruošiasi mėgautis kavos ruošimo procesu namuose. Tokie aparatai reikalauja šiek tiek įgūdžių ir pastangų.

Praktiški patarimai

  • Prieš perkant kavos aparatą vertėtų pasidomėti kokios kavos malūnėlio girnos. Dažniausiai kavos aparatuose įmontuotos nerūdijančiojo plieno girnos, tačiau pastaruoju metu itin populiarios tapo keramikinės girnos, kurios užtikrina dar puikesnį kavos aromatą bei sumalimą, išvengiant degėsių kvapo ir metalo skonio.
  • Kavos aparato dizainas taip pat turėtų būti vienas iš kriterijų jį renkantis. Juk tai puikus virtuvės aksesuaras!
  • Patariama atkreipti dėmesį ir į valymo bei nukalkinimo funkcijas. Daugumoje aukštesnės klasės aparatų yra integruotas savaiminis prasiplovimo ciklas. Aparatas praskalaujamas po kiekvieno kavos ruošimo, todėl kiekvieno gėrimo higiena yra užtikrinta.
  • Ne mažiau svarbu įvertinti technologines galimybes. Aukščiausios klasės kavos apartuose galima suprogramuoti sau idealios kavos receptą ir vėliau ją pasigaminti tik vieno mygtuko paspaudimu. Skirtingą kavą atskirai gali užsiprogramuoti iki 6 šeimos narių.
  • Siekiant gaminti daugybę skirtingų gėrimų, svarbu žinoti kokias kavos rūšis gali pagaminti kavos aparatas: esspreso, latte, latte machiato ir pan. Kavos aparatai gali paruošti iki 54 rūšių kavos gėrimų tiksliai pagal skonį: galima rinktis kavos putos dydį, skonio intensyvumą, kavos karštumą ir t.t.
  • Svarbus ir kavos aparato galingumas. Nuo kavos aparato galingumo priklauso ne tik kavos stiprumas, bet ir tai, kaip greitai kavos aparatas ją pagamins. Kuo mažesnė galia ir lėtesnis gaminimo greitis, tuo gėrimas bus stipresnis, nes vandeniui reikia laiko, kad visiškai sugertų kavos pupelių aromatą. Namams rekomenduojama įsigyti 1000–1500 W galingumo kavos aparatą.
  • Nuo vandens rezervuaro talpos priklauso, kiek vieno ciklo metu kavos aparatas pagamins gėrimo porcijų. Kapsuliniai kavos aparatai paprastai turi rezervuarus, kurieituose talpina 2–3 gėrimo puodeliams pakankamą vandens kiekį. Kituose kavos aparatuose vandens rezervuaras gali būti didesnis – apie 750 ml, todėl vieno ciklo metu juo galima pagaminti apie šešis puodelius espresso.

Taigi, prieš renkantis kavos aparatą savo namams, svarbiausia išsiaiškinti asmeninius poreikius ir ko iš šio puikaus pagalbininko tikitės. Pasiūla didžiulė, todėl net reikliausias kavos mėgėjas gali surasti puikų prietaisą, įgyvendinsiantį tobulos kavos svajonę!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių