Kaip rasti kokybišką plautuvę virtuvei?

Virtuvė yra vienas iš kambarių, kuriuose praleidžiama daugiausiai savo laiko. Tiesa, tobulėjant technologijom, vis mažiau tenka pasirūpinti tam tikrais buities darbais, pavyzdžiui: indų plovimas. Nors ir indaplovės geba palaikyti puikią indų švarą, atsitinka situacijų ir kai pačiam tenka tuos indus išsiplauti. Tam, kad tai padaryti, reikalinga turėti plautuvę ir maišytuvą. Šie elementai negali būti tokios detalės, kurios visiškai nederėtų jūsų namų stiliuje, todėl įrengiant virtuvę svarbu pagalvoti ir apie šiuos du elementus. 

Iš ko susideda plautuvės?

Visos plautuvės yra sudarytos iš ventilio ir korpuso. Plautuvės ventiliu yra laikomas plautuvėje esančios angos jungiamoji dalis, kuri skirta nutekėti vandeniui. Būtent šio ventilio dėka, plautuvės nuotekas galima pajungti su standartiniu sifonu į kanalizacijos vamzdį. Ventilyje esančios grotelės atlieka grubaus filtro funkciją, nes sulaiko visas didesnių gabaritų šiukšles. Šiuolaikinėje rinkoje galima rasti keturių rūšių ventilius:

  • standartinis plautuvės ventilis – jame nėra jokių išimamų grotelių. Jis yra apie 1,5 colio skersmens ir naudojamas pačiose pigiausiose plautuvėse. Šis ventilis negali būti valdomas rankenėle ar paspaudimu, o yra užkemšamas guminiu kamščiu. Standartinis plautuvės ventilis nėra patogus tuo, nes gali dažnai užsikimšti
  • užkemšamas plautuvės ventilis – tai yra 3,5 colio skersmens ventilis, kuris turi lengvai išimamas groteles esančias dugne. Šis ventilis gali būti užspaudžiamas ir atspaudžiamas paspaudus plautuvės dugne esančias groteles. Užkemšamas plautuvės ventilis rekomenduojamas dėl savo itin paprasto naudojimo bei yra žymiai praktiškesnis nei standartinis
  • ekscentrinis plautuvės ventilis – tai yra 3,5 colio skersmens ventilis, kuris turi labai lengvai išimamas dugno groteles. Jį galima užspausti ir atspausti pasukus ant plautuvės briaunos (dažniausiai tai būna sumontuota rankenėlė)
  • integruotas plautuvės ventilis – tai yra šiek tiek kitoks ventilis nei kiti. Besiūlė ventilio forma apsaugo nuo to, kad pačioje išleidimo zonoje nesikauptų nešvarumai. Kai nėra sandarinimo žiedo ir siūlių, valyt tokio tipo ventilį tampa labai paprasta. Šis sprendimas apsaugo plautuvę nuo įvairių bakterijų kaupimosi, o tai reiškia, kad tai yra higieniškiausias pasirinkimas iš visų ventilių. Svarbu tik atkreipti dėmesį į tai, kad jeigu planuojate turėti šiukšlių smulkintuvą, integruotas plautuvės ventilis nėra pritaikytas šiam prietaisui.

Kokios yra plautuvės medžiagos?

Renkantis plautuvę, svarbu atkreipti dėmesį ir į tai iš kokios medžiagos ji yra pagaminta.

Keraminės plautuvės. Tai yra vienos iš populiariausių ir gana brangiausių plautuvių medžiagų. Jos išsiskiria savo aukšta kokybe ir ilgaamžiškumu. Jeigu plautuvės yra gaminamos iš aukštos klasės keramikos, tuomet jos yra atsparios įbrėžimams, maisto produktams bei cheminėms medžiagoms. Dažniausiai jos būna masyvios ir sunkios, todėl ypač tinka toms virtuvėms, kuriose vyrauja prabanga.

Granitinės plautuvės. Šios yra gaminamos granito miltelius sumaišius su akrilu. Granitinės plautuvės pasižymi atsparumu smūgiams, aštrių daiktų įbrėžimams, cheminiams valikliams (todėl galima lengvai pasirūpinti jų švara). Nors jų kaina yra didoka, tačiau jų ilgaamžiškumas yra to vertas. 

Nerūdijančio plieno plautuvės. Šios plautuvės yra ypač lengvos bei atsparios buitinei chemijai ir vandens kalkėms. Tiesa, labai svarbu, kad jos būtų pagamintos kokybiškai, nes tik tada turės visas gerąsias savybes. 

Inovatyvus sprendimas – tektonito plautuvės

Nors ir apie tektonito plautuvės jau yra kalbama iš seniau, jos vis tiek yra laikomos vienu iš naujausių įrenginių. Pats tektonitas yra plastikas, kuris padengtas stiklo pluoštu. Šios plautuvės turi lygų, tvirtą ir matinį paviršių. Tektonikas savomis savybėmis visiškai nenusileidžia granitinėms plautuvėms bei yra lengvesnis ir net pigesnis. Tai yra pats geriausias variantas tiems, kas nori pigiau, bet ir geriau. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių