Kaip žinoti, kad vasarinės padangos dar tinkamos važiuoti?

Asociatyvi nuotr.

Nepriklausomai nuo to, kaip žiūrite, didžioji dalis jūsų automobilio valdymo įtakos yra padangos. Tiesą sakant, kiekvienos transporto priemonės fizika yra vienoda. Kokybiškos vasarinės padangos yra ne mažiau svarbu, nei žieminės.

Stebėkite padangų protektoriaus nusidėvėjimo laipsnį

Visi ekspertai sutinka, kad kuo labiau susidėvėjusi padanga, tuo ji mažiau efektyvi. Nusidėvėjusios padangos yra ypač pavojingos ant šlapios dangos, nes žymiai padidina avarijos riziką.

Vizualiai patikrinkite bendrą padangų būklę

Padangą apžiūrėti dar lengviau, kai ji dar nėra sumontuota transporto priemonėje. Patikrinkite padangos protektoriaus paviršių ir abu šonus, ar nėra įpjovimų, žymių ar neįprasto nusidėvėjimo.

Sumontavę padangas ir pripildę oro, apžiūrėkite šonines sieneles, ar nėra matomų nelygumų, kurie atrodo lyg padanga yra pažeista.

Galiausiai, norint patikrinti padangų būklę, svarbu jas apžiūrėti po vieną, kad būtų galima nustatyti galimą susidėvėjimą. Jūsų padangos gali kitaip susidėvėti priekyje nei gale ir net iš kairės į dešinę.

Atkreipkite dėmesį:

Padanga gali būti nepakankamai pripūsta. Patikrinkite padangų slėgį.

Susidėvėjimas padangos protektoriaus centre: viena iš padangų per daug pripūsta arba važiuojama per dideliu greičiu.

Atviras susidėvėjimas: laikas keisti padangą.

Netolygus nusidėvėjimas: tai gali kilti dėl lygiagretumo problemos arba tai gali būti ženklas, kad reikia sureguliuoti tam tikras transporto priemonės dalis.

Jei kyla abejonių, kitą kartą keisdami padangas kreipkitės į specialistus. Jie galės apžiūrėti jūsų padangas ir nustatyti, ar jas vis dar saugu naudoti. Susitarkite dėl susitikimo arčiausiai jūsų esančiame centre.

Padangų amžius

Nors padangos „rida“ gali būti nedidelė, guma laikui bėgant sensta. Tai turi įtakos padangos tarnavimo laikui ir eksploatacinėms savybėms, kurios ypač sumažėja praėjus 5 metams po jos pagaminimo. Kai padangai sukanka 10 metų, jos nebereikėtų naudoti.

Paskutinis patarimas: įsitikinkite, kad padangose ​​yra tinkamas oro slėgis. Tai ne tik padidins jų naudingo tarnavimo laiką, bet ir pasaugos jūsų transporto priemonę, taip pat bus lengviau ją valdyti.

Padangas, kuriose yra iškilimų, įtrūkimų ar įbrėžimų, turite nedelsdami pakeisti. Taip pat pakeiskite padangas, kai jos pasiekia nurodytą minimalų protektoriaus gylį.

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių