Kalėdų karavanas paskleidė šventinio laukimo nuotaiką

Kalėdų karavanas pradžiugino ne tik girininkiškius, bet visų Vėžaičių seniūnijos bendruomenių žmones.

Pirmieji susitikimai su Kalėdų Seneliu prasidėjo: Vėžaičių seniūnijos bendruomenių žmonės sulaukė jo sveikinimų ir dovanų. Tradiciniu Kalėdų karavanu praėjusį šeštadienį džiaugėsi dešimties kaimų vaikai ir suaugusieji.
Šeštadienio ryte iš Vėžaičių miestelio pajudėjęs Kalėdų karavanas pirmiausia pasiekė Ežaičius, po to apsilankė Maciuičiuose, Gerduvėnuose, Rudaičiuose, Lapiuose, Tilvikuose, Antkopčio, Brožių kaimuose, o pavakare riedėjo į Girininkus.
Šios bendruomenės žmonės buvo pasiruošę priimti nepaprastus svečius: Amatų kiemelyje stovėjo ne tik papuošta kalėdinė eglutė, bet ir puikavosi įspūdinga kompozicija – nuotaikingų pasakos personažų nykštukų draugija. Jiems draugystę palaikė aplinkui besiplaikstanti juoda varna, kurią įkūnijo viena bendruomenės narė.
Susirinkusiuosius su artėjančiomis šventėmis pasveikino Girininkų bendruomenės pirmininkė Lina Lapinskienė, Vėžaičių kultūros centro darbuotoja pasekė kalėdinę pasakišką istoriją. Ir staiga visi sužiuro į Girininkų kaimo gatvę, kur įsuko Kalėdų karavanas. Žvarbią žiemos dieną vaikai šokinėjo iš džiaugsmo, šypsojosi suaugusieji žvelgdami į spalvotą švytintį namelį, pro kurio langus mojavo Kalėdų Senelis ir nykštukai.

Girininkų bendruomenės pirmininkė L. Lapinskienė: „Susitarėme savo sodybas puošti pasakų motyvais.“


Ilgai lauktas švenčių pranašas Kalėdų Senelis pasveikino susirinkusiuosius, šoko su vaikais, klausėsi jų eilėraščių, pradžiugino mažuosius saldžiomis dovanėlėmis.
Kalėdų karavanas – Vėžaičių bendruomenės iniciatyva, gimusi karantino suvaržymų metais. „Jau ketvirtą kartą aplankome mūsų seniūnijos bendruomenes, kurių šiuo metu yra dešimtis, – „Bangai“ kalbėjo Vėžaičių bend­ruomenės pirmininkė Vaida Bočkuvienė. – Tais metais, kai bendrauti negalėjome, susitikti buvo leista tik dviem žmonėms – buvo baisu, mes nusprendėme važiuoti su šventėmis pasveikinti seniūnijos gyventojus nuotoliniu būdu – bent pamojuoti. Dovanėles dalijome iš tolo kastuvu. Važiavo tik du personažai.“
V. Bočkuvienė, apsirengusi nykštuko kostiumu, džiaugėsi, kad idėja prigijo, Kalėdų karavano komanda išaugo – šį kartą Kalėdų Senelį lydėjo trys nykštukai, kuriems kostiumus pasiuvo ji. O svarbiausia, šiemet pavyko sumeistrauti pasakišką karavano namelį, už kurį dėkinga rėmėjams. Pasak Vaidos, ir daugiau savanorių įsijungė į šį projektą. Visos seniūnijos bendruomenės prisidėjo lėšomis, parėmė rajono Savivaldybė.

Vėžaičių bendruomenės pirmininkė V. Bočkuvienė: „Šiemet Kalėdų karavano komanda išaugo, susirentėme namelį.“


Vėžaičių seniūnijos seniūnas Alvydas Mockus patenkintas, kad visos bendruomenės įsijungė į šią akciją.Vakare Kalėdų karavanas sugrįžo į Vėžaičius, kur buvo įžiebta eglė.
Girininkų gyventojai kasmet Kalėdas pasitinka išmoningai papuošę savo sodybas – įspūdingi vaizdai džiugina ir vietinius, ir pravažiuojančius žmones. Pasak bendruomenės pirmininkės L. Lapinskienės, šiemet pasirinkta tema – pasakų motyvai. Ir tai netrukus suspindės.
Virginija LAPIENĖ
Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių