Kas taps Gargždų garbės piliečiu? Laukiama visuomenės pasiūlymų

Jau beveik du dešimtmečius Gargždai renka Garbės pilietį. Per šį laikotarpį už ypatingus nuopelnus pagerbti mokytojai, kunigai, tautodailininkai, menotyrininkai ir istorikai, prie Klaipėdos rajono garsinimo visoje Lietuvoje ir pasaulyje prisidėję savo darbais bei kūryba. Gargždų garbės pilietis renkamas iš visuomenės pasiūlytų kandidatų. Todėl ir šiemet visi norintys kviečiami iki gegužės 2 teikti savo siūlymus, kas nusipelnė šio garbingo apdovanojimo.

Gargždų garbės piliečio vardo nominaciją Klaipėdos rajono savivaldybė įsteigė 2003 metais. Tokiu būdu siekta pagerbti labiausiai nusipelniusius žmones ir atsidėkoti už jų darbą garsinant savo kraštą visame pasaulyje. Tai ypatingas apdovanojimas, skiriamas asmenims už ypatingus nuopelnus ne tik Klaipėdos rajonui, bet ir visai Lietuvai.

Per beveik du dešimtmečius Gargždų garbės piliečiais tapo net 28 asmenys – mokytojai, menotyrininkai, istorikai, partizanų vadas. Visus šiuos asmenis apdovanojimui pasiūlė visuomenė. Tad ir šiemet ji kviečiama vėl teikti savo kandidatus, vertus Gargždų garbės piliečio vardo.

„Kas, jei ne pati bendruomenė, geriausiai žino, kas yra vertas Gargždų garbės piliečio vardo. Juk tie žmonės gyvena ir kuria dėl mūsų visų. Todėl kviečiu visas rajono organizacijas, įstaigas ar gyventojus siūlyti savo kandidatus. Tai puiki proga pagerbti tarp Jūsų esantį šviesuolį, kuris savo darbu ir kūryba vienokiu ar kitokiu būdu prisilietė prie mūsų gyvenimo ir paliko jame pėdsaką“, – sako Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Kandidatus į Gargždų garbės piliečio vardą galima teikti iki gegužės 2 dienos. Teikiant pasiūlymą reikia pridėti prašymą, adresuotą Klaipėdos rajono merui, kandidato gyvenimo bei darbų ir nuopelnų aprašymus.

Pasiūlymus su reikiama informacija kviečiame siųsti el. paštu jurate.dobrovolskiene@klaipedos-r.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių