Kiemo šventė sutelkė Gargždų „Kranto“ progimnazijos bendruomenę

„Kranto“ progimnazijos direktorė V. Lukauskienė (antra iš kairės) ir pedagogės kvietė į žemaitiško rankšluosčio ornamento kūrimo edukaciją.

Gargždų „Kranto“ progimnazijoje (Gargždų 2-oji vidurinė) antrą mokyklos gyvavimo dešimtmetį pradėtos rengti Kiemo šventės, kurios tapo visų Gargždų kultūrinio gyvenimo dalimi.
Atgaivino gražią idėją
Kiemo šventės pradžia – buvusios direktoriaus pavaduotojos ugdymui a. a. Paulinos Platužienės nuopelnas. Vėliau jas atgaivino ir globojo tuometinė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Violeta Petrošienė. Šiemet nutarėme tęsti geras tradicijas ir sukviesti Gargždų „Kranto“ progimnazijos bendruomenę – mokinius, tėvus, pedagogus, socialinius partnerius, kad suvienytume ir ugdytume bendras vertybines nuostatas, kurtume naujas mokyklos tradicijas, puoselėtume ir perduotume naujiems mokyklos bendruomenės nariams.
Kiemo šventei suteikėme pavadinimą „Pienės pūkas“, nes pienė – idealus gyvenimo cikliškumo ir amžinosios atgimimų kaitos simbolis. Pagal progimnazijos filosofiją, pienės pūkas – tai mūsų bendruomenėje augantys vaikai, besimokantys ir dalyvaujantys įvairiose veiklose, o vėliau pasklindantys po visą pasaulį. Kiemo šventėje sveikinimo žodį tarė rajono vicemerė V. Riaukienė, buvusi direktoriaus pavaduotoja ugdymui V. Petrošienė, kuri pasidžiaugė tęsiama Kiemo šventės tradicija, pakvietė dalyvauti įvairiose edukacijose, atrasti mokymosi prasmę ir džiaugsmą, kurti atvirą, besimokančią ir žiniomis bei patirtimi besidalijančią bend­ruomenę.
Koncerte skleidėsi talentai
Koncerto metu mokyklos bendruomenė džiaugėsi mokyklos talentingais mokiniais: Lietuvos meninės gimnastikos čempione V. Šunokaite, Europos linijinių šokių čempione E. Miliūte, šokių kolektyvu „Skraja“ (vadovė V. Zacharevičienė), mokyklos gitaristų grupe ir progimnazijos vokalistu V. Lukausku (vadovas A. Petruoka). Etnokultūros komandos smagūs šokiai, įtaigios tarmiškos istorijos dar labiau sustiprino emocinius ryšius ir bendrumo jausmą, o trykštanti jaunatviška energija ir veržlumas įkvepia tęsti jau pradėtus darbus ir planuoti naujus (vadovė V. Valaikė). Minėdami Klaipėdos rajono Žemaitijos rašto metus, laimėjome etnokultūrinį projektą „Če mes esam – omžiu omžēs“, tad šventės dalyviai gausiai dalyvavo žemaitiško rankšluosčio ornamento kūrimo edukacijoje (mokyt. I. Danieliūtė ir S. Birbalienė).
Šventės dalyviai, kuriems patiko meno dirbiniai, gamino lėlytes (mokyt. I. Tulabienė), apyrankes (mokyt. E. Jurkaitienė), molinius suvenyrus (mokyt. D. Straukienė). Mokytoja E. Lekstytė su mokinėmis papuošė mokinius laikinomis tatuiruotėmis ir piešė ant veidukų. Buvo galima dalyvauti ir kitose edukacijose: „Į svečius pas žvejus“ (vadovas V. Jocys) ir „Paslaptingas požemių pasaulis“ (mokyt. A. Remeikienė).
Blusturgio pardavėjai siūlė savo rankų gamintų dirbinių, perskaitytų knygų, arbatžolių.
Ir varžybos, ir prevencija
Mokiniai jėgas galėjo išmėginti ir įvairiose sportinėse veiklose. Vyko smagi edukacija „Kukurūzų duobė“, vaikai susipažino su ypač populiarėjančiu žaidimu „Cornhole“, kuris jau sulaukė tarptautinio pripažinimo (vadovė D. Atienė). Su diskgolfo pradžiamoksliu supažindino M. Petrošiūtė. Fizinio ugdymo mokytojai E. Šimkutė ir G. Ratkus organizavo krepšinio, tinklinio varžybas, mokytojas M. Sutkevičius – linksmąsias estafetes.
Progimnazija dalyvauja bandomajame projekte dėl nepilnamečių narkotikų vartojimo ir platinimo prevencijos mokyklose bandomojo modelio įgyvendinimo. Tad šventėje talkino Klaipėdos rajono savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus specialistės, kurios vedė edukaciją „Saugi vasara“ (V. Grekštienė, R. Uosytė, Klaipėdos r. PK), „Temidės skveras“ (A. Zbarauskienė, J. Spudienė) supažindino, kaip saugiai elgtis vasarą ir ekstremaliose situacijose, mokiniai galėjo pasitikrinti saugaus eismo žinias. Klaipėdos rajono visuomenės sveikatos biuro specialistės G. Račkauskaitė ir I. Bučaitė su direktore D. Petrikiene vedė edukaciją „Gyvenimas be dūmų“.

Buvusi mokyklos direktoriaus pavaduotoja V. Petrošienė džiaugėsi atgaivinama Kiemo švente.

Įspūdingas renginys – kartu
Turėjome ir kitą slaptą norą – pamažu susigrąžinti į mokyklą buvusius mokinius, kad jie sugrįžtų ne tik kavos ar cepelinų paragauti, bet ir prisidėtų prie bendruomenės gyvavimo savo patirtimi, gebėjimais, pasiūlymais. Dėkojame buvusiems mokiniams A. Skuodui už dainas, D. Barkauskui už mūsų šventės filmavimą dronu. Progimnazijos direktorė V. Lukauskienė dėkoja progimnazijos pavaduotojoms, pedagogams, mokiniams, darbuotojams, tėveliams ir rėmėjų komandai, sukūrusiems įspūdingą renginį, informaciniam rėmėjui Klaipėdos rajono laikraščiui „Banga“ (redaktorė Vilija Butkuvienė ir buvusi mokinė, ir net buvusi mokytoja), „Eurobiurui“, gėlių salonui „Pas Virginiją“, VšĮ „Revilita“ už socialinę iniciatyvą „Kava iš mūsų rankų“, animatorei E. Fabijonavičienei, kineziterapeutei S. Talmontienei, Klaipėdos rajono savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus specialistams, Klaipėdos rajono visuomenės sveikatos biuro darbuotojoms, GVJLC metalistui Benui, grupei „Antika“, muzikos grupei „Medžiotojų trio“.
Pasibaigus šventei besitęsiantys jaukūs pašnekesiai byloja, kad tokia tradicija progimnazijos bendruomenei svarbi ir reikalinga, kaip ir progimnazijai svarbus ir reikalingas kiekvienas jos narys. O naujai susikūręs mokytojų ansamblis kitais metais vėl pakvies į Kiemo šventę su daina „Švelnus pūkeli, ar žinai“.
Irena ŽUKAUSKIENĖ ir Sigita SIČIŪNIENĖ
„Kranto“ progimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos
Vilijos BUTKUVIENĖS nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių