Kino teatras „Minija“ pandemijos kirčius atlaikė

„Minijos“ kino teatre bilietas suaugusiajam kainuoja nuo 4 iki 5 Eur, vaikui, neįgaliajam ar senjorui 3 Eur. Du kartus per mėnesį senjorai gali dalyvauti specialiai jiems skirtuose kino seansuose (bilieto kaina 3 Eur). Klaipėdoje įsikūrusiame kino teatre „Forum cinemas“ bilietas suaugusiajam kainuoja nuo 6 iki 10,50 Eur, vaikui nuo 4,50 iki 5 Eur. Neįgalieji ar senjorai, norinys pasimėgauti kinu, moka už bilietą nuo 4 iki 8 Eur.

Gargždai gali didžiuotis vieninteliu Vakarų Lietuvoje veikiančiu kino teatru „Minija“, kuriame gali išvysti ne tik užsienio, bet ir lietuvių kūrėjų naujausius filmus. Gyvenimui grįžtant į senąsias vėžes po griežtų koronaviruso suvaržymų, kino teatrui praėję metai buvo sėkmingi, nors tiek kino mėgėjų dėmesio, kiek jo buvo prieš pandemiją, vis dar nesulaukta.


Renkasi lietuviškus filmus
Praėjusiais metais kino teatre apsilankė beveik 42 tūkst. žiūrovų, 12 proc. mažiau nei prieš koronaviruso suvaržymus 2019-ais metais. Pasak Gargždų kultūros centro direktorės Vaidos Skuodienės, lankytojų skaičius sumažėjo dėl paprastos priežasties – žmonės tiesiog atprato lankytis kino teatre. „Reikia pripažinti, kad pandeminiai suvaržymai turėjo didelę įtaką ir naujų filmų pastatymui“, – teigė ji.
Pernai kino teatre parodytas 151 filmas, įvyko 1 045 kino seansai. Daugiausia buvo rodomi animaciniai filmai visai šeimai ir dramos. Galima pasidžiaugti, kad lietuvių kino kūrėjai nesnaudžia, ir žiūrovai išvydo net 22 jų gamybos filmus. Lankytojams širdžiai mielesnės buvo lietuviškos dramos ir komedijos, jas aplankė per 13 tūkst. žiūrovų. Režisieriaus Emilio Vėlyvio kriminalinis trileris „Piktųjų karta“ – vienas iš daugiausia „Minijai“ pajamų atnešusių filmų, kuris savo populiarumu ir pelningumu nenusileido mistinei dramai „Ten, kur gieda vėžiai“. O štai sostinėje itin daug liaupsių sulaukiantis tarptautinis Vilniaus kino festivalis „Kino pavasaris“ gyventojų nesudomino ir praėjo itin vangiai. Praėjusiais metais 19-oje surengtų seansų apsilankė tik 249 žiūrovai. Šią savaitę didžiuosiuose miestuose prasidėjęs „Kino pavasaris“ atkeliaus ir į Gargždus – kino gurmanai festivalio filmus išvys nuo kovo 27 dienos.


Vietoj dovanos – bilietas
Praėjusiais metais už parduotus bilietus į kino seansus surinkta beveik 170 tūkst. eurų. Pusė šios sumos sugrįžta filmų platintojams už kino filmų nuomą, sumokami autorinių teisių ir licencijų mokesčiai. „Bangai“ pasiteiravus, kam skiriama likusi suma, V. Skuodienė teigė, kad lėšos, gautos pardavus bilietus, naudojamos darbuotojų atlyginimams ir atsiskaitymams su distributoriais pagal sutartinius įsipareigojimus. „Kiekvienais metais gegužės–birželio mėnesiais lankytojų skaičius visada yra blogiausias, todėl atsiradusį deficitą metų gale Savivaldybė visada padengia, o tai maždaug yra apie 25 tūkst. eurų“, – atsakė direktorė.
Bilietų pardavimas gyventojams – ne vienintelis kino teatro pajamų šaltinis. 2022 m. vykstant nacionaliniam projektui „Mokausi iš kino“ buvo surengti 48 užsakomieji edukaciniai kino seansai ugdymo įstaigoms iš projekto programos. Šiuos užsiėmimus aplankė 373 moksleiviai iš įvairių Klaipėdos ir aplinkinių rajonų mokyklų, už bilietus surinkta beveik 10 tūkst. eurų.
Lapkričio mėnesį buvo sukurti elektroniniai dovanų kuponai. Lankytojai jau įsigijo 562 kuponus už 2 532 eurus, o kasoje buvo parduoti 889 kuponai už 3 557 eurus. Tai didžiausias parduotų dovanų kuponų skaičius nuo 2018 metų.


Ugdo moksleivius
Pernai spalio mėnesį kino teatras „Minija“ prisijungė prie kultūrinės edukacijos sistemos ir suteikė galimybę ugdymo įstaigoms lankyti kino teatrą atsiskaitant „Kultūros pasu“ už bilietus. Šiuo metu moksleiviai gali rinktis vieną iš trijų užsiėmimų: kūrybines dirbtuves, ekskursiją po kino teatro muziejų arba diskusiją po filmo su kultūros centro direktorės pavaduotoja. Edukacijų metu mokiniai žiūri ir pasirinktą filmą. Jų programa sudaryta pagal temos aktualumą atitinkamai amžiaus grupei, aukštos meninės vertės, kultūrinio akiračio plėtimo bei išskirtinės kino kalbos kriterijus.
V. Skuodienės teigimu, moksleiviai dažniausiai renkasi filmo peržiūrą ir diskusiją, o kūrybinėse dirbtuvėse iki šiol nedalyvavo nė viena ugdymo įstaiga, mat dideliam moksleivių skaičiui šis užsiėmimas netinkamas dėl mažų patalpų.
Susipažinti su kino pasauliu panoro tik dvi Gargždų ugdymo įstaigos: „Kranto“ ir „Minijos“ progimnazijos, tačiau siūlomais užsiėmimais susidomėjo Kretingos, Šilutės ir Plungės mokyklų mokiniai.
Gargždų „Minijos“ progimnazijos mokytoja Angelė Pakamorienė pasidžiaugė, kad įdomios kino teatro siūlomos edukacijos yra arti, todėl nereikia niekur važiuoti toli autobusu. „Filmas yra patraukli priemonė analizuoti įvairias problemas. Jo peržiūra, aptarimas, pritaikymas pamokoje yra darbo metodas, kuris leidžia mokymo procesą padaryti patrauklesnį“, – kalbėjo A. Pakamorienė. Jai antrino ir Gargždų „Kranto“ progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Inga Račienė. „Filmų pagrindinės mintys yra integruojamos į pamokose nagrinėjamas temas. Kai kurie dalykai buvo aktualūs ir socialiniam ugdymui“, – sakė pašnekovė.

Augustė JAŠINAUSKIENĖ
Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių