Klaipėdos koncertų salėje skambės muzikos instrumentas, įtrauktas į Guinnesso rekordų knygą

Į muzikines naujoves drąsiai neriantis Klaipėdos brass kvintetas, tęsia muzikinių eksperimentų tradiciją, pristatydamasišskirtinę koncertinę programą „Brass + obojus“. Su kolektyvu programą rengia aktyvią koncertinę veiklą Europoje ir JAV vystantis solistas obojininkas Robertas Beinaris. Klausytojai turės unikalią galimybę išgirsti retai kartu skambančius obojų ir varinius pučiamuosius instrumentus. Koncertas vyks vasario 3 dieną 18.30 val. Klaipėdos koncertų salėje (KKS).

R. Beinaris. V. Petriko nuotr.

Netradicinė koncerto sudėtis

„Tai vienas iš įdomiausių ir unikaliausių projektų, kuriuos man tenka groti pastaruoju metu“, – projektą su Klaipėdos brasskvintetu apibūdina obojininkas R.Beinaris. Pasak atlikėjo, mediniai ir variniai pučiamieji instrumentai kartu sukuria skirtingų tembrų harmoniją. Tai – tarsi akvarelė, užpildyta visa spalvų gama, kupinažaismingumo, lyriškumo, paslaptingumo.

Klaipėdos brass kvinteto meno vadovas Sigitas Petrulis teigia, kad R. Beinaris yra savo instrumento virtuozas ir žinovas. „Mano pasiūlyta koncerto idėja labai suintrigavo Robertą Beinarį, nes dažniausiai esame įpratę obojų girdėti skambant solo arba kameriniuose ansambliuose,  orkestruose. O šioje programoje klausytojai išgirs tris skirtingus obojų šeimos instrumentus kartu su penkiais variniais pučiamaisiais. Tai pavyksta išvysti tikrai ne kasdien“, – atskleidžia S. Petrulis.

Obojus yra įtrauktas į Guinnesso rekordų knygą kaip sudėtingiausias muzikos instrumentas. Baroko epochoje šis instrumentas užėmė svarbią vietą orkestre, o šių dienų obojus nuo barokinio instrumento skiriasi tiek vizualiai, tiek garsu ir galimybėmis. Anksčiau juo buvo atliekamas tik natūralus eilėgarsis, o dabar vienu metu galima išgauti dvi, tris, keturias, penkias ar net dešimt natų.

Meistriškai valdantis obojų

R.Beinariskaip solistas yra laimėjęs konkursų, koncertavęs su geriausiais Lietuvos ir užsienio orkestrais, kamerinės muzikos atlikėjais. Obojininko atliekami kūriniai skamba daugiau nei dešimtyje kompaktinių plokštelių.Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje jam suteiktas profesoriaus vardas,taip pat vadovauja šios aukštosios mokyklos Pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų katedrai. R. Beinaris ne tik muzikuoja, bet ir vadovaujaLietuvos obojų kvintetuiirkameriniam ansambliui „Musica Humana“. Su pastaruoju kolektyvu jis dažnai pasirodo ir kaip dirigentas.

Klaipėdos brass kvintetas, V. Dranginio nuotr.

Eksperimentų nebijantis Klaipėdosbrasskvintetas – pirmasis tokio žanro kolektyvas Klaipėdoje, kuriam vadovauja trimitininkas S. Petrulis. Kolektyve taip pat groja Jonas Katauskas (trimitas), Monika Miliauskienė (valtorna), Arvydas Stakvilevičius (trombonas) ir Vidmantas Liasis (tūba).

Koncerte skambės obojaus ir varinių kvinteto interpretuojamų klasicizmo, romantizmo ir šiuolaikinių autorių opusai. Tarp jų –Wolfgangas Amadeus Mozartas, Frédéricas Bonzonas, Kennethas Lowmanas, Ennio Morricone ir Vaida Striaupaitė-Beinarienė. Į koncertą klausytojai kviečiami vasario 3 dieną 18.30 valandą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių