Klaipėdos policijos pareigūnams talkino keturkojai kolegos

2022 m. Klaipėdos apskrities VPK VTT Kinologų poskyryje dirbo penki tarnybiniai šunys – Troja, Gėris, Naruto, Banderas ir Rafis. Keturkojai kolegos pasitelkiami patruliuojant, sulaikant pažeidėjus, sekti pėdsakais ieškant dingusių ar pasiklydusių žmonių, ieškoti narkotinių ar psichotropinių medžiagų ir pamestų daiktų.

2022 m. dažniausiai tarnybiniai šunys padėjo ieškoti narkotinių ar psichotropinių medžiagų – 42 kartus, 2021 m. šiuo tikslu tarnybiniai šunys buvo pasitelkti 18 kartų. Sekti žmogaus pėdsakais ar dingusių žmonių paieškoje keturkojai pareigūnai pernai dalyvavo 14 kartų, užpernai – 11 kartų. Po kartą šunys padėjo sulaikant įtariamąjį ir ieškant pamestų daiktų. Užtikrinant viešąją tvarką renginiuose tarnybiniai šunys dalyvavo 37 kartus (2021 m. – 20). Prevencinėse priemonėse pernai dalyvavo 13, reprezentaciniuose pasirodymuose – 19 kartų (2021 m. atitinkamai – 7 ir 15 kartų).

Pernai Klaipėdos kinologai su savo augintiniais dukart dalyvavo įvairiose meistriškumo varžybose. Vienose iš jų Klaipėdos apskrities VPK atstovė Ona Voronova su tarnybiniu šunimi Gėris žmogaus paieškos rungtyje užėmė II vietą.

2023 m. Klaipėdos apskrities VPK tarnybinių šunų gretas papildys dar viena keturkojė pareigūnė Fėja – naujokė kol kas galės dalyvauti žmonių paieškos ir įtariamųjų sulaikymo operacijose, vėliau, jei sėkmingai baigs dar vieną mokymų kursą, galės pareigūnams talkinti ir ieškant narkotinių ar psichotropinių medžiagų.  


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių