Knygos, kurios pavertė jų autorius milijonieriais

Rašytojo karjera yra sudėtinga ir reikalaujanti daug pastangų. Ne visiems pavyksta pasiekti šlovę, tačiau kai kurių autorių kūriniai pelnė jiems neįsivaizduojamus turtus. Pateikiame keletą pavyzdžių knygų, kurios pavertė jų autorius milijonieriais.

Magiška „Hario Poterio“ serija

J. K. Rowling yra antra geriausiai apmokama autorė pasaulyje – jos turtas vertinamas daugiau nei milijardu dolerių. Ji turtus susikrovė iš nepaprastai sėkmingos „Hario Poterio“ frančizės: knygų, filmų, pramogų parko ir begalės kitų produktų. Septynis romanus, išleistus 1997-2007 m., sudaro „Haris Poteris ir išminties akmuo“, „Haris Poteris ir paslapčių kambarys“, „Haris Poteris ir Azkabano kalinys“, „Haris Poteris ir ugnies taurė“, „Haris Poteris ir Fenikso brolija“, „Haris Poteris ir Netikras princas“ bei „Haris Poteris ir Mirties relikvijos“.

Tačiau J. K. Rowling ne visada taip sekėsi. Anksčiau ji kentėjo dėl trumpalaikės santuokos subyrėjimo, buvo bedarbė ir vieniša motina. Viskas pasikeitė tada, kai rašytoja nusprendė išleisti pirmąją „Hario Poterio“ knygą. Per tris dienas ji pardavė daugiau nei 100 tūkst. egzempliorių. Už pirmąją serijos knygą J. K. Rowling gavo apie 2000 JAV dolerių avansą kartu su maždaug 10 800 JAV dolerių dotacija. Šie skaičiai nublanksta, palyginti su kitu dideliu jos atlyginimu. Praėjus metams po pirmojo išleidimo, knyga buvo parduota aukcione dėl teisės išleisti ją Jungtinėse Amerikos Valstijose – aukcioną laimėjo „Scholastic Inc.“ už 105 tūkst. dolerių.

Šiandien šios septynios knygos nėra didžiausias J. K. Rowling pajamų šaltinis. Ji turtus uždirba iš visos frančizės, kurią sudaro „Universal“ studijos „Wizarding World“, aštuoni filmai apie Hario Poterio nuotykius ir Brodvėjaus spektaklis „Haris Poteris ir prakeiktas vaikas“. Į pastarąjį spektaklį per savaitę parduodama beveik 2,3 mln. dolerių vertės bilietų, o vien iš filmų J. K. Rowling uždirbo daugiau nei 700 mln. dolerių,

„Penkiasdešimt pilkų atspalvių“ trilogija

E. L. James yra viena iš daugiausiai uždirbančių autorių pasaulyje. Jos grynasis turtas vertinamas daugiau nei 150 mln. dolerių. Didžiąją dalį šios sumos sudaro „Penkiasdešimt pilkų atspalvių“ pajamos.

Baigusi istorijos studijas, E. L. James įsidarbino studijos vadovo asistente Nacionalinėje kino ir televizijos mokykloje. Jos rašymas prasidėjo nuo fanfiction stiliaus, kaip atsakas į Stephenie Meyer vampyrų romanų seriją „Saulėlydis“. Šie romanai įkvėpė E. L. James pirmą kartą gyvenime pabandyti parašyti savo grožinės literatūros kūrinį.  

E. L. James, būdama 50-ties, nusprendė nelaukti leidėjo verdikto ir pati išleido pirmąją knygą skaitmeninėse platformose. Bene pirmą kartą e. knyga taip greitai tapo bestseleriu ir tik vėliau buvo išspausdinta. Šie kūriniai buvo gana prieštaringai vertinami fantastikos gerbėjų bendruomenėje dėl istorijose esančio sekso kiekio. Dėl to E. L. James pašalino įrašus, tačiau būtent atviras BDSM (surišimas ir disciplina (angl. bondage & discipline), dominavimas ir nuolankumas (angl. dominance & submission) ir sadizmas bei mazochizmas (angl. sadism & mazochism))gyvenimo pobūdis padėjo šiai serijai tapti tokiai populiariai.

2011 m. buvo oficialiai išleistas pirmasis romanas „Penkiasdešimt pilkų atspalvių“. Greitai po jo sekė „Penkiasdešimt tamsesnių atspalvių“ (2012 m.) ir „Penkiasdešimt išlaisvintų atspalvių“ (2012 m.) Iki šiol yra parduota maždaug 200 mln. knygos egzempliorių. Ši knygų serija buvo perkelta į didįjį ekraną, o tai tik padidino trilogijos žinomumą ir populiarumą. Filmuose pagrindinius vaidmenis atlieka Dakota Johnson ir Jamie Dornanas. Vien 2013 m. iš savo knygų sėkmės ir parduotų teisių į filmus E. L. James uždirbo daugiau nei 50 mln. dolerių ir pateko į daugiausiai uždirbančių „Forbes“ autorių sąrašą.

Viskas prasidėjo nuo „Piligrimo“

Paulo Coelho gimė Rio de Žaneire, Brazilijoje, ir šiuo metu yra parašęs daugiau nei 30 romanų. Jo turtas vertinamas maždaug 500 mln. JAV dolerių. Tokią įspūdingą sumą P. Coelho užsidirbo iš rašymo. Gineso rekordų knygos duomenimis, jis yra labiausiai verčiamas gyvas rašytojas pasaulyje. Šio autoriaus „Vaga“ grožinės literatūros knygos randamos ir internete.

Prieš pradedamas rašytojo karjerą P. Coelho dirbo aktoriumi, žurnalistu ir teatro režisieriumi. Jo pirmoji knyga „Pragaro archyvai“ buvo išleista 1982 m. ir sulaukė nedidelio pasisekimo.  Pasauliniu fenomenu P. Coelho tapo išleidęs knygą „Piligrimas“. Joje pasakojama apie paties autoriaus dvasinius išgyvenimus Ispanijoje. Knyga greitai sulaukė neįtikėtinos sėkmės, tad P. Coelho nusprendė palikti pelningą dainų autoriaus karjerą ir visą laiką skirti rašymui. Jis parašė tokias plačiai žinomas knygas kaip „Alchemikas“, „Brida“, „Zahiras“. Dabar „Alchemikas“ visame pasaulyje parduotas daugiau nei 65 mln. egzempliorių tiražu ir šiam kūriniui priklauso Gineso rekordas kaip daugiausiai išverstai dar gyvo autoriaus knygai.

2014 m. Brazilijos kino teatruose įvyko P. Coelho biografijos filmo „Piligrimas – Paulo Coelho istorija“ premjera portugalų kalba. Vėliau filmas pradėtas platinti pasauliniu mastu. Visų rašytojo knygų parduota daugiau kaip 320 mln. egzempliorių tiražu. Jo kūriniai išleisti daugiau nei 170 šalių ir išversti į 83 kalbas. Tokios įžymybės kaip Madonna, Willas Pharrellas ir Neilas Patrichkas Harrisas jau patvirtino, kad šio rašytojo knygos jiems yra būtinos.

Romantiškoji „Užrašų knygelė“

Nicholas Sparksas – amerikiečių rašytojas, milijonierius, geriausiai žinomas dėl savo romantinės kūrybos, kuri dažnai paverčiama kino filmais. 1994 m. dirbdamas vaistų pardavimo srityje jis pradėjo rašyti knygą, kuri vėliau tapo „Užrašų knygele“ ir jo karjeros proveržiu. Kitais metais N. Sparksą atrado literatūros agentė Theresa Park, kuri įsimylėjo „Užrašų knygelę“. T. Park parūpino 1 mln. dolerių avansą už knygą ir netrukus ją išleido. Kūrinys iš karto tapo bestseleriu ir smarkiai paskatino N. Sparkso, kaip rašytojo, karjerą. Dar pirmąją išleidimo savaitę „Užrašų knygelė“ pateko į „New York Times“ bestselerių sąrašą, kuriame išbuvo net 56 savaites.

2004 m. romanas buvo ekranizuotas, o jame vaidino Holivudo mėgstami kanadiečiai Ryanas Goslingas ir Rachel McAdams. Filmas sulaukė didžiulės sėkmės ir į kino teatrų kasas atnešė daugiau nei 115 mln. dolerių. Paties Sparkso turtas dabar siekia 40 mln. dolerių. Iš viso jis yra parašęs dvidešimt romanų ir du negrožinės literatūros kūrinius.

Rašyti – sunku, tačiau parašius sėkmingą knygą galima užsitikrinti finansinę laisvę visam likusiam gyvenimui. Tai gali paliudyti J. K. Rowling, E. L. James, P. Coelho ir N. Sparksas, kurių kūriniai atnešė jiems neįsivaizduojamus turtus.

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių