Kodėl gali prireikti keisti nuostatas?

Nuostatos yra „taisyklės“, reglamentuojančios įmonės valdymą. Naujos įmonės dažnai kuriamos pagal standartinius akcinių bendrovių nuostatus. Straipsniai apima konstitucinius klausimus ir turėtų būti taikomi kartu su akcinių bendrovių įstatymo nuostatomis. Visada galimas nuostatų keitimas, tik reikia žinoti ką daryti. Jei būtina keisti nuostatas, tačiau nežinote kaip tai padaryti https://www.eureka.lt/ jums suteiks visko, ko reikia šiam procesui.

Asociacijos nuostatų, kurias gali tekti keisti, pavyzdžiai:

Narystės apribojimas gyvenamųjų namų savininkams. Svarbu, kad narystė būtų taikoma tik tiems asmenims, kurie yra įpareigoti sumokėti įmonės paslaugų mokesčius.

Balsavimo teisėse turėtų būti nurodyta, kad kiekvienas įmonės narys turi balsą.

Bendri savininkai — asociacijos įstatuose gali būti nurodyta, kad jei turtas priklauso bendrai, balsuoti gali tik vyresnysis jungtinis narys. (Vyresnysis jungtinis narys dažnai apibrėžiamas kaip pirmasis, nurodytas akcijų registre). Įstatuose turėtų būti numatyta nuostata, kad kiti bendri savininkai galėtų dalyvauti posėdžiuose ir balsuoti, jei vyresnysis bendrasavininkas dėl kokių nors priežasčių to nedaro.

Apribojimai, kas gali eiti direktoriaus pareigas, gali būti nenurodyti nuostatuose. Dažnai būna, kad direktoriumi gali būti tik įmonės savininkas. Nariai gali turėti rimtų priežasčių įvesti ar pakeisti tokią sąlygą.

Nuostatos dėl naujo direktoriaus skyrimo gali būti nepatenkinamos. Bendra praktika yra ta, kad naują direktorių gali paskirti esami direktoriai, tačiau jie turėtų pasiūlyti save perrinkti nariams kitame metiniame visuotiniame susirinkime.

Direktorių skyrimas įstatuose turėtų numatyti direktorių atšaukimą. Daugumoje straipsnių teigiama, kad direktorius turėtų eiti pensiją rotacijos tvarka kas trejus metus visuotiniame akcininkų susirinkime ir pasiūlyti būti išrinktiems visuotiniame akcininkų susirinkime, jei jie norėtų toliau eiti savo pareigas, remiami daugumos narių.

Direktorių skaičius sumažino minimalų įstatymiškai reikalaujamą direktorių skaičių iki vieno, nuostatai gali būti parašyti anksčiau ir reikalauja didesnio minimalaus direktorių skaičiaus, ir tai bus toliau taikoma, nepaisant pakeitimų, nustatytų akcinių bendrovių įstatyme. Atsižvelgdami į tai, kad sunku įdarbinti direktorius, nariai gali norėti pakeisti nuostatus, kad minimalus skaičius būtų sumažintas iki vieno. Nors akcinių bendrovių įstatyme nėra nustatytas didžiausias direktorių skaičius, nariai gali norėti nustatyti maksimalų skaičių ar pakeisti maksimalų skaičių nuostatuose, nes gali būti sunku vykdyti verslą su per daug direktorių. Metiniai visuotiniai susirinkimai gali būti, kad nuostatuose nėra nurodyti, kad turi būti rengiama visuotinė akcininkų susirinkimas. (Tai būdinga įmonėms, registruotoms iki 2006 m., nes ankstesnės bendrovės veikia visos reikalingos bendrovės, kad surengtų visuotinį akcininkų susirinkimą, todėl šio reikalavimo nereikėjo įtraukti į nuostatus). Bendrovių įstatymas dabar taikomas pagal nutylėjimą ir nebent įstatuose reikalaujama, kad visuotinis akcininkų susirinkimas būtų privalomas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių