KODĖL MĖGSTAME FANTASTINIUS FILMUS?

Fantastiniai filmai įprastai pasakoja apie magiškus, neįprastus tikrovėje dalykus, apie gyvenimą už mūsų sąmonės ribų, tarpplanetinėje erdvėje bei kalba mokslinės fantastikos temomis. Jie lavina žmonių vaizduotę, kritinį mąstymą, todėl yra labai reikšmingi žmonijos kultūriniame gyvenime. Kokie fantastiniai filmai šiuo metu rodomi Lietuvos kino salėse sužinosite apsilankę interneto svetainėje: https://pickvibe.lt/p/renginiai/fantastiniai-filmai.

Kodėl fantastinius filmus reikia priimti gana atsargiai?

Tiesa, kartais fantastiniai filmai gali sužadinti neįgyvendinamus lūkesčius ar net neigiamai paveikti psichiką, todėl tikrai neverta jiems besąlygiškai atsiduoti. Be to, būna, kai šio žanro filmai pateikia iškreiptus vaizdinius apie mokslą, technologijų raidą ir žmonių elgesį šiame fone, kas gali sukelti žmonių protuose painiavą.

Todėl svarbiausia yra šiuose filmuose vykstantį veiksmą kritiškai vertinti ir jokiu būdu negalima pamiršti to, jog šios kino juostos viso labo tėra pramoginė ir meninė saviraiška, todėl jos nevalia bent kiek tapatinti su galima tikrove. Tai padės išvengti galimo šalutinio tokių filmų poveikio.

Kas naujo beždžionių valdomoje planetoje?

Prieš daugelį metų buvo sukurta pirmoji fantastinė istorija apie beždžionių valdomą planetą. O šiuo metu yra sukurtas filmas apie tai, kaip toliau joje vystosi gyvenimas. 2024 metų gegužę kino teatruose pasirodys filmas „Beždžionių planeta: Naujoji karalystė“.

Jame pasakojama apie tai, kas dedasi šioje keistoje planetoje, praėjus kelioms kartoms po pirmojo jos valdovo Cezario valdymo. Žmonės ten jau yra tapę visiškais laukiniais ir gyvena užsidarę savo rezervatuose. Filmo siužetą vysto jauna beždžionė, kuri išdrįso suabejoti jai peršama praeities istorija, todėl ryžtasi imtis veiksmų, kurie turės lemtingos reikšmės abiejų rūšių išlikimo tolygumui.

Kas nutinka pasiklydus ekrane?

Fantastinis filmas „Pasiklydę ekrane“ pasakoja apie programuotoją, kuris tuo pat metu yra ir internetinis įsilaužėlis. Vieną sykį jis susiduria su Morfėjaus vadovaujama grupe ir sužino, jog pasaulis, kuriame jis įsivaizduoja gyvenąs, viso labo tėra virtuali tikrovė. Naujasis pažįstamas pakviečia jį susipažinti su tikruoju pasauliu.

O tada paaiškėja, jog dabar pasaulis gyvena ne 1999 metais, o 2199 metais. Tikrajame pasaulyje žmoniją jau yra pavergusios mąstančios mašinos. Todėl naujai praregėjusiam filmo herojui tenka pasirinkti kokiu keliu eiti – ir toliau pasilikti gyventi iliuzijose, ar kartu su Morfėjumi stoti į kovą su gudriomis mašinomis.

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių