Komitetų sudėtis pakeista be derinimų

Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos posėdyje Tarybos komitetų sudėtis pakeista atsižvelgiant į tai, kad pasikeitus valdančiajai daugumai iki šiol nebuvo laikomasi proporcinio daugumos ir mažumos atstovavimo komitetuose principo kaip tai numatyta Vietos savivaldos įstatyme.

Svarstant Tarybos posėdžio medžiagą naujosios valdančiosios daugumos siūlymu komitetuose buvo pateiktas komitetų narių pakeitimų variantas, tačiau ketvirtadienį jau vykstant Tarybos posėdžiui vėl pateiktos naujos korekcijos, kurios daliai vietos politikų buvo staigmena. Tad tik posėdyje paaiškėjo, kad į Ekonomikos ir biudžeto komitetą iš Sveikatos apsaugos ir socialinės rūpybos komiteto, kuriam vadovavo, „ištremtas“ Tarybos narys Vytautas Butkus. Taip pat pakeistas Ekonomikos ir biudžeto bei Sveikatos apsaugos ir socialinės rūpybos komiteto narių skaičius.
Po visų pakeitimų, pasiūlytų naujosios valdančiosios daugumos, Ekonomikos ir biudžeto komitetą nuo šiol sudarys 7 nariai: Vytautas Butkus, Vaclovas Dačkauskas, Raimundas Daubaris, Jonas Dromantas, Nerijus Galvanauskas, Sigitas Karbauskas, Alfredas Šiaulys. Sveikatos apsaugos ir socialinės rūpybos komitete bus 5 nariai: Albert Albertjan, Rūta Cirtautaitė, Arvydas Katkus, Vaclovas Macijauskas, Vida Ronkaitytė. Švietimo, kultūros ir sporto komiteto nariai irgi 7: Česlovas Banevičius, Aušra Gudauskienė, Rasa Linkienė, Ligita Liutikienė, Viktoras Kura, Violeta Riaukienė, Raimondas Simonavičius.
Opozicijoje esantis S. Karbauskas Tarybos posėdyje primygtinai prašė paaiškinimo, ar galima paskirti Tarybos narį dirbti į vieną ar kitą komitetą, nesuderinus to su juo. Savivaldybės Teisės ir personalo skyriaus vedėjas Vaidotas Jasas aiškino, kad Vietos savivaldos įstatymas numato kiekvieno Tarybos nario pareigą būti vieno iš komitetų nariu. Tas pats įstatymas nenumato, kad narys turi teisę pasirinkti komitetą ar nesutikti būti paskirtas į kažkurį komitetą. Toks teisininko paaiškinimas ir valdančiosios daugumo sumanymas posėdžio rytą dar kartą keisti komitetų sudėtis S. Karbausko neįtikino: „Jokių argumentų keisti komitetų sudėtį. Juk yra ir pagarba žmogui. Tai silpnų žmonių požymis. Šiandien turi jėgą, rytoj neturėsi. Nusivalys kojas, neišlipsi, žmogau, be moralės. Vaikų darželis.“
V. Macijauskas posėdyje taip pat kėlė retorinį klausimą, ar žmonės turintys įdirbį atitinkamose srityse, tikrai gali būti stumdomi? Priminsime, jog iki šiol V. Macijauskas ėjo Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininko pareigas, tačiau nuo šiol priskirtas Sveikatos apsaugos ir socialinės rūpybos komitetui. „Visos demokratinės priemonės yra užtikrinamos ir kiekvienas Tarybos narys gali dalyvauti, realizuoti save, atstovauti rinkėjams“, – samprotavo naujosios valdančiosios daugumos atstovas, liberalas N. Galvanauskas.

Agnė ADOMAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių