Kretingališkiai ugdo vaikų meilę gamtai

Kretingalės pagrindinės mokyklos Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo skyriaus „Smalsučių“ ir „Drugelių“ grupėse vyko gražus projektas, skirtas paminėti Pasaulinę žemės dieną. Pagrindinis projekto tikslas – ugdyti vaikų ekologinę savimonę ir aplinkai draugiškus gyvenimo įpročius, skatinant rūpintis aplinkos apsauga, rūšiuoti atliekas ir tausoti gamtinius išteklius.


Kasdieniuose susitikimuose su vaikais daug dėmesio skyrėme gamtos saugojimui, atliekų rūšiavimui ir perdirbimui, taip pat diskutavome, kokią žalą gamtai, gyvūnams gali padaryti netinkamas žmogaus elgesys. Ugdytiniai buvo mokomi tvarumo, sužinojo, kaip galima antrines medžiagas paversti naujais smagiais daiktais: taupyklėmis, pieštukinėmis, mažais televizoriais, paveikslėlių rėmeliais… Skyriaus laiptinėje surengėme spalvingą pagamintų darbelių parodą, kuri kviestų ne tik grožėtis, bet ir susimąstyti.
Penkiamečiai „Drugelių“ grupės vaikai turėjo puikią galimybę susikurti ir dekoruoti savo medžiaginius, daugkartinius pirkinių maišelius, kuriuos visai grupei pasiuvo ir padovanojo Kretingalės miestelio gyventoja Vilija Samėnienė.
Labai džiaugiamės, kad priešmokyklinės „Smalsučių“ grupės ugdytinius aplankė Klaipėdos regiono atliekų centro lektorius Arūnas Liubinavičius. Svečias papasakojo, kaip kiekvienas gali prisidėti prie žalesnio visų mūsų rytojaus – suteikė vertingų žinių apie atliekų tvarkymą, drauge žaidė pažintinį kompiuterinį žaidimą, parodė ugdomąjį filmuką. Kiekvienas dovanų gavo po mokomąją spalvinimo ir užduočių knygelę!
Veiklos ir pokalbiai neapsiribojo viena turininga savaite, nes apie Žemę ir jos išsaugojimą, pagarbą, atsakomybę su vaikais kalbame nuolatos. Suvokiame, kad meilė Žemei prasideda nuo jos vertybių atspindžio, tad stengiamės parodyti ir pažintines, ir estetines gamtos vertybes – ugdytinius stengiamės sudominti įvairiais būdais: ekskursijomis į Kretingalės miestelio parką, augalų auginimu ir kt. Laikui bėgant susiformuoja kruopštus, atsakingas požiūris į natūralią aplinką. Kviečiame ir šeimas pažadinti vaiko domėjimąsi gamta – kuo daugiau laiko praleisti gryname ore, gamtoje tyrinėjant, keliaujant ar atrandant naujus žaliuosius objektus. Taip atsiranda vaikui nuolatinio bendravimo su gamta poreikis ir sąmoninga pagarba Žemei.
Tikime, kad mūsų ugdytiniai taps atsakingais piliečiais, žinančiais, jog Žemės ateitis priklauso nuo kiekvieno, net ir mažiausio, gyventojo kasdienio rūpesčio ja. Meilė gamtai mus visus pavers geresniais ir gražesniais pasaulio žmonėmis, o gyvendami švarioje Žemėje tikrai būsime laimingesni ir sveikesni. 


Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Rita SENDRIENĖ
Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Eglė NOREIKIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių