KTU MGMF mokslininkai ieškos realių problemų sprendimo būdų verslo įmonėms

Asociatyvi nuotr.

Šiuolaikiniame pasaulyje, kuriame verslo konkurencija auga vis sparčiau, įmonėms kyla naujų iššūkių. Tam, kad verslas išliktų ir išvengtų didelių nuostolių, jis turi priimti skaičiais pagrįstus sprendimus. Tačiau daugeliui kyla klausimas, kaip ir kokius metodus pasirinkti? Ar yra vienas matematinis metodas, kuris tinka visiems verslo modeliams? Ar jie tinka kiekvienai įmonei? Į šiuos klausimus verslininkams atsakyti padeda KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto mokslininkai (MGMF), kurie spręsti tokias problemas kviečia į Matematinių sprendimų verslui ir pramonei dirbtuves, vyksiančias birželio 6–10 dienomis.

KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto organizuojamos Matematinių sprendimų verslui ir pramonei dirbtuvės – vienintelis Lietuvoje tokio pobūdžio renginys, kuriame verslo atstovai sulaukia pagalbos iš KTU MGMF bei užsienio matematikų, ieškodami  aukšto lygio verslo problemų sprendimo būdų. Palangoje savaitę vyksiančiose dirbtuvėse dalyvaus KTU ir kitų auštųjų mokyklų matematikai, mokslininkai iš Jungtinės Karalystės, Kroatijos ir Šveicarijos bei trijų Lietuvos įmonių atstovai.

Pasak KTU MGMF dekanės ir šių dirbtuvių sumanytojos bei iniciatorės doc. dr. Bronės Narkevičienės, matematinių metodų taikymas gali išspręsti daugelį problemų įvairių verslo įmonių srityse.

„Versle yra daugybė matematinių galvosūkių, kuriuos turi išspręsti kiekvienos verslo įmonės vadovas. Šiandien priimtas sprendimas gali nulemti įmonės ateitį. O suteikdami pirmenybę matematikai jūs užtikrinate, kad tokie sprendimai yra pranašesni,“ – teigia doc. dr. Bronė Narkevičienė.

Matematinių metodų taikymas gali padėti optimizuoti verslo bei gamybos procesus, efektyviau panaudoti ribotus išteklius siekiant geriausio rezultato, analizuoti ir prognozuoti klaidas ir gedimus, vertinti veiklos efektyvumą, spręsti elektroninių duomenų saugos bei šifravimo sistemų užduotis, spręsti asmens sveikatos stebėsenos, medicininės diagnostikos ir vaistų tyrimų problemas, optimizuoti logistikos procesus, išbandyti bet kokią kitą Jūsų idėją matematinio modeliavimo būdu.

Ankstesnėse atematinėse dirbtuvėse KTU mokslininkams savo problemas buvo patikėjusios tokios įmonės kaip UAB „Bitė Lietuva“, UAB SBA koncernas, AB „Baltic Mill“ ir AB „Eglės Sanatorija“, AB SEB bankas, UADBB „AON Baltic“, UAB „Finpass“, DPD Lietuva. Šiais metais užduotis pateikė  UAB „Green Genius“, AB „Telia“ ir UAB „Girteka“.

„Džiaugiamės, jog šios dirbtuvės skatina verslo ir Lietuvos bei užsienio mokslininkų bendradarbiavimą. Tikimės, kad dirbtuvių dėka daugiau įmonių ras kelią į matematiniais metodais grįstus sprendimus,“ – teigia Matematinių dirbtuvių vadovas doc. dr. Paulius Palevičius.

Dirbtuvių organizatoriai – KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto (KTU MGMF) matematikai – turi ilgametę matematikos taikymo patirtį finansuose, draudime, medicinoje, mechanikoje, didžiųjų verslo duomenų analitikoje ir kitose pramonės bei verslo srityse. Savaitę truksiančiose dirbtuvėse matematikai ieškos atsakymų į verslo įmonių pateiktus klausimus.

Kada: 2022 m. birželio 6–10 d.

Kur: viešbučio „Gabija“ konferencijų salė, Vytauto g. 40, Palanga.

Renginio atidarymas vyks birželio 6 d. (pirmadienį) 9.30 val.

Renginio uždarymas vyks birželio 10 d. (penktadienį) 13.30 val.

Daugiau informacijos apie dirbtuves: https://matematikosdirbtuves.ktu.edu/

KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių