Kuliuose – Sofijos festivalis

Kulių miestelyje, Plungės rajone, 7 kartą rengiamas Sofijos festivalis – tai mažo, bet savo istorija turtingo Žemaitijos miestelio šventė. Liepos 1–9 dienomis festivalio programa siūlo platų kultūros renginių spektrą.
Sofijos festivalio metu bus pristatytos 4 scenos meno kūrinių premjeros, sukurtos Kuliuose įgyvendinant EEE ir Norvegijos finansinių mechanizmų programos projektą „Atvira bendruomenės kūrybos erdvė Kuliuose“. Specialią muzikinę prog­ramą festivalio atidarymo vakarui liepos 1 dieną ruošia pianistas Rokas Zubovas su kolegomis iš Norvegijos, jų muzikos dėka Kuliuose M. K. Čiurlionis sutiks norvegų pasakų įkvėptą Perą Giuntą. Dar viena viešnia iš Norvegijos  – choreografė Gunhild Bjørnsgaard, su „Taško teatro“ jaunaisiais aktoriais ruošianti choreografinį koncertą „Tylos pėdsakais“. „Taško teatras“ pristatys ir dar vieną premjerą – spektaklį apie mokytojų darbo realybę „Prestižinė profesija“. Klaipėdos jaunimo teatras festivalio metu parodys Kuliuose sukurtą, Žemaitijos krašto identiteto subtilybes nagrinėjantį spektaklį „Žemaitėjė“. Visos premjeros bus rodomos Kulių kultūros centre. Tai, kad į Sofijos festivalį gera grįžti, patvirtina besitęsiančios tarptautinės draugystės su kūrėjais iš Japonijos ir Portugalijos. Kuliuose vėl svečiuosis portugalų tradicinės muzikos ir fado atlikėja Ana Lains su scenos partneriais, pianistu Paulo Loureiro ir gitaristu Bruvo Chaveiro. Jie pristatys naują muzikinę programą „Mátria lingua“ („Motina kalba“). Tuo tarpu naujose „Kultūros virenės“ erdvėse veiks dvi tarptautinių menininkų parodos. Japonų garso menininkas Tomoo Nagai, kurio ankstesni kūriniai jau įprasmina viešąsias Kulių erdves, kartu su kūrėja Renata Valčik ruošia garsovaizdžio instaliaciją „Tėkmė ir laikas“. Nauja draugystė šiemet užmegzta su čekų tapytoju Zdanek Danek – Sofijos festivalio svečiai bus kviečiami į jo tapybos darbų parodą antropoceno tema.
Nors Kulius apeiti ilgai netrunka, taip greitai pažinti visų miestelio istorijos niuansų nepavyks. Čia į pagalbą ateis Kulių bendruomenės gidė Inga Blėdienė ir profesionalūs teatralai, siūlydami temines ekskursijas ir teatralizuotą kultūros istorijos turą. Jie padės geriau suprasti, kaip Kuliuose atsidūrė Vaižgantas ir ką čia veikė knygnešiai, kur gyveno Sofija Kymantaitė-Čiurlionienė ir kodėl Kuliuose XIX a. ypač daug žmonių buvo raštingi. Paskutinę festivalio dieną (liepos 9 d.) vainikuos teatralizuotas Kulių jomarkas – menininkų ir dizainerių turgelis. Jomarke svečiuosis klounų teatro studija, vienintelis vakarų Lietuvos rylininkas, apdovanotas Ukrainos akordeono meistras, veiks gastronomijos zona, knygų turgelis, o svečius lydės nepailstantys aktoriai-animatoriai.
Daugiau informacijos www.sofijosfestivalis.lt ir Sofijos festivalio „Facebook“ puslapyje https://www.facebook.com/sofijosfestivalis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių