Kur dėti saulės elektrinės pagamintą perteklinę energiją?

Kiekvienas saulės elektrinės savininkas ieško geriausio būdo panaudoti turimą įrangą. Rinkoje elektros gamintojams siūloma naujovė – vadinamasis grynasis atsiskaitymas (angl. Net billing). Tai dar viena alternatyva perteklinės elektros energijos panaudojimui, tačiau ar ji tikrai naudinga? Panagrinėkime visas galimybes.

Elektros energijos „pasaugojimas“ – populiariausias pasirinkimas

Saulės elektrinės pagaminamas elektros energijos kiekis priklauso nuo daugybės veiksnių, tačiau svarbus ir sezoniškumas bei oro sąlygos. Tai veiksniai, kurių pakeisti neįmanoma, todėl tenka ieškoti būdų kompensuoti energijos gamybos netolygumus. Tai reiškia, kad saulės elektrinės pagamina perteklinės energijos, tačiau ne visada geba patenkinti namų ūkio elektros poreikius.

Namuose reikalingas nenutrūkstamas elektros tiekimas, todėl daugelis gamintojų naudojasi vadinamąja elektros „pasaugojimo“ paslauga. Iš tikrųjų tai į tinklą patiekiamos perteklinės elektros energijos kompensavimas kilovatais. Šios paslaugos kaina neseniai didėjo, tačiau ne vienas saulės elektrinės savininkas šį pasirinkimą laiko geriausiu pasirinkimu – taip užtikrinamas nenutrūkstamas elektros tiekimas namams, o mokama iš esmės tik už pasinaudojimą elektros tinklų infrastruktūra.

Perteklinės elektros energijos kaupimo baterijos

Vadinamosios saulės baterijos yra vienas svarbiausių elementų saulės elektrinėje. Jos suteikia autonomiją ir galimybę sukaupti tam tikrą energijos kiekį tiems atvejams, kai saulės elektrinės pagaminamos energijos nepakanka, o tiekimas iš tinklo yra nutrūkęs ar negalimas. Iš esmės tokios baterijos galėtų visiškai kompensuoti saulės elektrinės gamybos netolygumą, tačiau jos vis dar kainuoja pernelyg brangiai, tad daugelis renkasi tik tokį galingumą, kurio reikia namų ūkio paros ar dviejų parų poreikiams patenkinti.

Antra vertus, galimybė naudotis elektros tinklu ir mokėti tik „pasaugojimo“ mokestį eliminuoja poreikį investuoti į saulės baterijas. Grynasis atsiskaitymas keičia žaidimo taisykles, nes gamintojai, turintys saulės elektrines, bus suinteresuoti perteklinę energiją į tinklą perduoti tada, kai kaina biržoje bus didesnė. Tai prielaida, kuri gali paskatinti investicijas tiek į baterijas kaupimui, tiek į saulės energetiką apskritai.

Grynasis atsiskaitymas – perteklinės elektros energijos pardavimas

Nors ši naujovė rinkoje dar nėra praktiškai įgyvendinti, galima manyti, kad ateityje tai taip palankiu pasirinkimu ne vienam saulės elektrinės savininkui. Tokios atsiskaitymo schemos esmė primena elektros energijos „pasaugojimo“ paslaugą, tačiau kompensuojama yra jau nebe kilovatvalandėmis, o eurais. Kompensuojama kaina nustatoma pagal biržos kainas, tad perteklinę elektros energiją į tinklą perdavęs gamintojas gali uždirbti net ir tuo atveju, jei vėliau jam reikės tokį patį kiekį energijos nusipirkti, tačiau kainos jau bus mažesnės.

Tai nauja galimybė, atverianti kelius saulės energetikos populiarėjimui ir galimybę uždirbti ir savo saulės elektrinės. Žinoma, toks sprendimas gali būti netinkamas visiems gaminantiems namų ūkiams, tad būtina atsakingai įvertinti turimą įrangą ir jos pajėgumus, elektros energijos suvartojimą. Tai gana sudėtingi klausimai, tad geriausia juos aptarti su specialistais.

Užsak.

2 Komentarai

  • Jūs raštininkai ar įsivaizduojant kokią baterijos kaina ir jos tarnavimo laikas .
    Eilinis loxatronas …

  • Parduoti elektros kw galima vasarą, kai saulės elektrinė daug gamins. Na o ką daryti žiemą. Reikės pirkti . Rizika didelė. Mano elektrinė 9,5 kw. Apšildau 75kv . metrus gyvenamo ploto dviem siurbliais oras-oras.
    Ka patarsite.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių