Labdaros koncerte dainomis ir muzika virpino priekuliškių širdis

Priekulės KC meno mėgėjų kolektyvai surengė gražų labdaros koncertą.

Kalėdiniu laukimu spindinčiame mieste prie didelio kelio šeštadienio vakarą Priekulės kultūros centras surengė savo meno kolektyvų koncertą, kurį dedikavo Priekulės Šv. Antano Paduviečio parapijos „Caritui“. Apie 100 meno mėgėjų – savanorių susirinko pasidžiaugti, pasidalinti, ką sukūrė šiemet. Renginio vedėjai ragino aukomis prisidėti prie kilnaus tikslo – padėti karitiečiams įsigyti transporto priemonę. Skambios melodijos, išjaustos dainos suvirpino susirinkusiųjų širdis: labdaros koncerte paaukota apie 500 eurų.
Geros emocijos sau ir žiūrovams
Antrus metus Priekulės KC sumanė prieš Kalėdas surengti savo meno kolektyvų pasirodymą, į kurį atvyko ne tik miesto, bet ir Drevernos, Agluonėnų skyrių saviveiklininkai. „Šiemet koncertą dedikavome Priekulės parapijos „Caritui“, kuris renka lėšas, kad įsigytų mikroautobusą, kuriuo pasiektų visoje parapijoje pagalbos reikalingus žmones, be to, savanoriams būtų lengviau vykdyti savo veiklas“, – „Bangai“ kalbėjo Priekulės KC direktorė Rūta Steponavičienė. Ji patenkinta, kad dalyvavo ir Priekulės jaunimo instrumentinis ansamblis, vadovaujamas Jolantos Petraitienės.
Priekulės KC folkloro ansamblio „Vėlingis“ vadovė Rūta Vildžiūnienė džiaugėsi, kad visi susitiko pasiklausyti vieni kitų dainų, pažiūrėti, kaip šoka, pagerbti vieni kitus. „Mūsų ansamblis dainuoja tryliktus metus, – šypsojosi ji. – Neblogi šie metai – patekome į Dainų šventę, kitais metais atstovausime Mažajai Lietuvai. Smagu, kad yra poreikis dainuoti, o tai juk atsakomybė, įsipareigojimas lankyti repeticijas, važiuoti į koncertus. Džiaugiuosi folkloro ansamblio dalyvių jaunatviškumu, nors dauguma – vyresnio amžiaus.“
Gražią idėją surengti labdaros koncertą gyrė Priekulės seniūnė Daiva Bliūdžiuvienė. „Renginys tampa tradicinis. Susirinkę meno kolektyvai tarsi pateikia metų veiklos ataskaitą, žiūrovams prieš šventes dovanojamos geros emocijos“, – „Bangai“ kalbėjo seniūnė. Ji nuo jaunystės savo laisvalaikį leidžia su šiais meno mylėtojais – anuomet įsijungė į Priekulės dainų, muzikos ir šokių ansamblį „Gintaras“. Dabar D. Bliūdžiuvienė su vyru Vaidotu dainuoja ir groja liaudiškos muzikos kapeloje „Bengeliai“. Anksčiau dalyvavo ir dukra Julija, bet šiuo metu ją užgriuvę malonūs motinystės rūpesčiai.
Linkėjo kasdien dalintis gerumu
Renginio vedėjai Ernesta Zolotova ir Donatas Savickas akcentavo, kad į šį vakarą visi susirinko su kilnia misija, kad dvasinis gerumas – tai gebėjimas džiaugtis pagalba kitiems nelaukiant atlygio. Jie kvietė dalintis gerumu.
Labdaros koncerte dalyvavęs Priekulės Šv. Antano Paduviečio parapijos klebonas kanauninkas Viktoras Ačas kalbėjo, kad advento laikotarpiu žmonės stengiasi daryti gerus darbus. „Šiandien Kultūros centro darbuotojai savo resursus nukreipė „Carito“ veiklai plėtoti šiame krašte. Ačiū. Karitiečiai nori įsigyti mik­roautobusą, kad galėtų pasiekti kiekvieną žmogų, kuriam reikia padėti, kai to negali socialiniai darbuotojai“, – atskleidė jis.
„Priekulės KC dalijasi ir aukšta kultūra, ir dvasiniu gerumu, supratingumu, – dėstė rajono Savivaldybės vicemerė Violeta Riaukienė, vadovaujanti Priekulės „Caritui“. – Dėkojame, kad palaikote ir remiate mūsų iniciatyvą. „Carite“ savanoriauju daugiau nei 5 metus, su savanoriais, kurių šiuo metu yra 17, lankomės pas daugelį žmonių ir matome ne tik skurstančius, bet ir vienišus, užmirštus žmones. Iki šiol važiuojame savo automobiliais, bet jie per maži, todėl norime įsigyti mikroautobusą.“
V. Riaukienė linkėjo, kad gerumas visus vienytų ne tik prieš šventes – linkėjo kasdien savo širdyse kurti Betliejų.
Teatralizuotai renginį pradėjusių Priekulės Ernsto Vicherto teatro aktorių (rež. D. Savickas) dainoje – ryškus vakaro leit­motyvas: „Negailėkime, ponai, monetų.“

Priekulės KC direktorė R. Steponavičienė: „Turiu svajonę – Priekulėje surengti naujametį karnavalą.“


Reprezentuoja Mažąją Lietuvą
Renginyje dalyvavo 7 Priekulės KC meno kolektyvai – dainininkai, šokėjai, muzikantai, aktoriai turi kuo pasigirti ir kitus dvasiškai praturtinti. Antai E. Vicherto teatro aktoriai Lietuvos suaugusiųjų mėgėjų teatrų šventėje „Atspindžiai“ pateko į geriausiųjų dešimtuką. „Esame tik per žingsnį nuo profesionalaus teatro“, – didžiuojasi jie.
Liaudiškos muzikos kapelai „Bengeliai“ (vad. J. Petraitienė), koncertuojančiai ne tik Priekulėje, bet ir užsienyje, abejingų nėra. Šiais metais ji, kaip ir Drevernos skyriaus folkloro grupė „Žvejytės“ (vad. Virgina Asnauskienė), dalyvavo televizijos laidoje „Duokim garo“. Tautinių šokių kolektyvas „Gintaras“ (vad. Dalia Genčiuvienė) ruošiasi Dainų šventei. Šio kolektyvo moterų šokių grupė džiugina sportiniais šokiais.
Agluonėnų skyriaus vokalinis ansamblis „Agluona“ (vad. Kornelija Jurkevičė) šiemet dalyvavo Slovakijoje, Bratislavoje vykusiame konkurse ir savo kategorijoje užėmė trečiąją vietą. Agluonėnų klojimo teatras minėjo 40 metų sukaktį.
„Šie kolektyvai puikiai reprezentuoja Mažąją Lietuvą. Jų veikloje – mūsų krašto kultūros, istorijos atspindys“, – patikino D. Bliūdžiuvienė.

Renginio vedėjai E. Zolotova ir D. Savickas, rajono vicemerė, „Carito“ vadovė V. Riaukienė ir kun. kanauninkas V. Ačas kvietė dalintis gerumu.


Renginyje buvo pagerbti ir saldžiomis dovanomis apdovanoti visų kolektyvų atstovai, kuriuos išrinko vadovai. Pavyzdžiui, už neblėstančią energiją, jaunatviškumą pagerbta Elvyra Jašmontaitė, grupės „Žvejytė“, taip pat „Vėlingis“ dainininkė. Dovanėlė įteikta ir E. Vicherto teatro jauniausiai aktorei Danielei Baltmiškytei. Vadovų nuomone, jos nusipelnė ir Agluonėnų seniūnijos seniūnė Laima Tučienė, kuri ne tik vaidina klojimo teatre, bet ir dainuoja ansamblyje. D. Bliūdžiuvienei irgi įteikta dovanėlė. Vadovai dėkojo direktorei R. Steponavičienei, puikiai lyderei, įsiliejusiai į Priekulės bendruomenę. „Žemai lenkiuosi prieš visus, kurie atsidavę dirbate, mėgaujatės savo veikla. Neužmirškime būti geri kasdien – nelaukime gruodžio“, – šypsodamasi ištarė R. Steponavičienė ir atskleidė svajonę – kitais metais Priekulėje organizuoti naujametį karnavalą.
Virginija LAPIENĖ
Priekulės KC nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių