• 24 gegužės, 2022
|

LASS Klaipėdos rajono skyrius nuo šiol – arčiau žmonių

LASS Klaipėdos rajono filialo įkurtuvėmis džiaugėsi atvykę svečiai ir patys nariai.

Beveik 20 metų Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Klaipėdos rajono skyriaus nariai važinėjo į Klaipėdą, mat filialas neturėjo savų patalpų. Tačiau po ilgai trukusių paieškų džiaugsmas – nuo šiol LASS Klaipėdos rajono skyriuje galima apsilankyti adresu: Minijos g. 5-2, Gargždai.

Darbo dienomis durys atviros
LASS Klaipėdos rajono skyriaus pirmininkas Antanas Letukas ir projektų vadovė Laima Giedraitienė minėjo, kad stengsis, jog durys būtų atviros – ar viena, ar kitas visuomet būtų ir lauktų ateinančiųjų.
Pirmadieniais LASS Klaipėdos rajono filialas dirbs 9‒17.30 val., antradieniais, trečiadieniais ir ketvirtadieniais – 8‒16.30 val., penktadieniais 9‒17.30 val. LASS Klaipėdos rajono skyriaus pirmininkas A. Letukas informavo, kad patalpos nuomojamos naudojantis projektinėmis lėšomis, nuomos sutartis pasirašyta 5 metams.
LASS Klaipėdos rajono filiale padedama naujai apakusiems, neregiams ar silpnai matantiems integruotis į visuomenę. Čia mokoma naudotis kompiuteriu, išmaniaisiais telefonais, kurie turi kalbėjimo funkciją, taip pat kitomis techninėmis priemonėmis, pritaikytomis regos negalią turintiems žmonėms, pavyzdžiui, kalbančiais grotuvais, laikrodžiais, žadintuvais ir kt. „Mokomės kantriai, po žingsniuką. Jau 8 metus dirbu su programomis. Tikiu, kad kiekvienas neregys gali išmokti naudotis išmaniuoju telefonu, paskambinti, sužinoti pasaulio naujienas“, ‒ įsitikinusi L. Giedraitienė. Ji pridūrė, kad LASS Klaipėdos rajono skyriuje užsiimama ir kitomis veiklomis: yra sintezatorius – vykdoma muzikinio būrelio veikla, taip pat veikia Užimtumo amatais būrelis. Naujose patalpose yra virtuvėlė, todėl bus galimybė organizuoti ir buitinių funkcijų formavimo įgūdžius.
LASS Klaipėdo rajono skyrius suteikia ir palydėjimo pas­laugą. „Padedame apsipirkti, palydime pas gydytoją. Kartais pasitaiko atvejų, kai neregiui reikia pasirašyti. Visada perspėju – geriau kviesti mus, nes esame sąžiningi ir padedame žmonėms. Buvo tokių atvejų, kad atėję piktų kėslų turintys žmonės apgavo, net apvogė neregius“, ‒ apie skaudžias patirtis kalbėjo L. Giedraitienė.


Įsikurti padėjo geranoriškumas
L. Giedraitienė pasakojo, kad įsirengti patalpas padėjo ne tik Klaipėdos rajono filialo nariai, bet ir šeimos nariai bei geranoriški žmonės. „Ypač noriu padėkoti Aurimo Vendelio individualiai baldų gamybos įmonei. Iš buvusių senų spintų jis mums padarė lentynas – dabar turime kur susidėti darbelius. Panaudojome ir senas duris – turime lentą. Sukūrėme jaukesnį interjerą“, ‒ dėkojo L. Giedraitienė.
Remontuoti patalpas ir kraustytis iš Klaipėdos padėjo abu jos sūnūs, ypač Evaldas, kuris dirbo be jokio atlygio. Laima dėkinga ir LASS Klaipėdos rajono filialo nariams: Laimonui Pučinskui, kuris padėjo įrengti patalpas, Janinai Gečienei, kuri padeda palaikyti švarą, Gintarui Puleikiui, kuris dienas praskaidrina grodamas sintezatoriumi ir dainuodamas, Vilchelminai Eirošienei, kuri sugalvoja vis naujų kūrybiškų idėjų, Algimantui ir Elenai Kaveckams, kurie tik sužinoję, kad pagaliau yra patalpos, atnešė indų, ir kitiems prisidėjusiems.
Naujųjų patalpų įsirengimas neapsiėjo ir be VšĮ LASS pietvakarių centro ir jo direktorės Jolantos Kručkauskaitės pagalbos, neįgalieji dėkingi ir Klaipėdos rajono savivaldybei už finansinę paramą projektams.


Skatina neužsisklęsti
„Norėčiau, kad kiekvienas čia jaustųsi kaip namie. Kad žmonės neužsidarytų, o ateitų išsikalbėti, pasimokyti. Jeigu pažįstate žmogų, kuris yra užsisklendęs, praneškite mums. Kartais žmonės nežino, kokią pagalbą gali gauti, kad jo gyvenimas gali būti įdomesnis ir skaidresnis. Džiaugiamės, kad galime suteikti žmonėms šilumą. Patalpos geroje strateginėje vietoje: esame Gargždų miesto centre, šalia yra „Optika“, netoli bažnyčia ir poliklinika. Manau, geresnes patalpas vargiai ar būtume radę“, ‒ „Bangai“ kalbėjo L. Giedraitienė. Naujos patalpos pritaikytos akliesiems ar silpnaregiams – ryškių spalvų juosta pažymėti pirmas ir paskutinis laiptai.
LASS Klaipėdos rajono pirmininkas A. Letukas paantrino kolegei: „Čia jautiesi kaip namuose, nėra kur skubėti.“

Anot A. Letuko ir L. Giedraitienės, patalpos geroje strateginėje vietoje. Tame pačiame pastate yra „Optika“, netoli bažnyčia ir poliklinika.

Galimybė vystyti veiklas
Su įkurtuvėmis sveikino ir svečiai. VšĮ LASS pietvakarių centro direktoriaus pavaduotoja socialiniam darbui Grita Strankauskienė atvyko net iš Kauno, kuriame įsikūręs viešosios įstaigos centras. Pasak G. Strankauskienės, dirbama net su 28 savivaldybėmis. „LASS Klaipėdos rajono filialas yra pietvakarių centro padalinys, todėl bendradarbiaujame itin glaudžiai. Taip pat dirbame su Klaipėdos rajono savivaldybe. Džiaugiamės, nes Klaipėdos rajonas yra viena iš gausiausiai finansavimą skiriančių savivaldybių vykdant socialinės reabilitacijos projektus, ‒ kalbėjo G. Strankauskienė. ‒ Patalpos visą laiką buvo problema. Dalį savaitės veiklos vykdavo Klaipėdos mieste, mums priklausančiose patalpose, o dalį – Gargžduose. Norėjosi, kad paslaugos būtų arčiau žmonių. Šią idėją labai palaikė pietvakarių centro direktorė J. Kručkauskaitė, ji ir ragino ieškotis patalpų. Džiaugiamės, kad dabar esame arčiau žmonių, jie turi kur susirinkti.“ G. Strankauskienė pridūrė, kad VšĮ LASS pietvakarių centro veiklą galima pamatyti tinklalapyje www.neregiai.lt.
Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Paslaugų ir civilinės metrikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Ligita Virkutienė „Bangai“ pasakojo, kad su LASS Klaipėdos rajono filialu bendradarbiaujama jau ne vienus metus, per projektus Savivaldybė finansuoja filialo veiklą. „Džiaugiamės jų darbu, organizuotumu. Dabar naujose patalpose jie galės vystyti naujas veiklas, tikimės, kad Klaipėdos rajono neįgalieji bus patenkinti tomis paslaugomis. Manau, kad ateityje veiklos tik plėsis“, ‒ kalbėjo L. Virkutienė.

Monika CALZONAITĖ
Aut. nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių