Laukiame Tavo idėjos Klaipėdos rajonui!

Jau ketvirtą kartą Klaipėdos rajono savivaldybė skelbia Dalyvaujamojo biudžeto konkursą „Tavo idėja“. Šį kartą net 2 mėnesius, nuo rugpjūčio 1 iki rugsėjo 30 d., lauksime pačių įdomiausių ir netikėčiausių idėjų Klaipėdos rajonui iš visos Lietuvos bei į užsienį išvykusių kraštiečių. Jei idėjos atitiks kriterijus ir už jas balsuos rajono gyventojai, Savivaldybė jas įgyvendins. Tam kasmet skiriama 300 tūkst. eurų. 

Idėjų teikimo laikotarpis

Projektų idėjų laukiame nuo rugpjūčio 1 iki rugsėjo 30 d. Per šiuos du mėnesius kviečiame dėl idėjų konsultuotis su Savivaldybės specialistais, kurie padės jas tobulinti tam, kad jos patektų į balsavimo etapą ir jų nereikėtų atmesti dėl formalių kliūčių, kaip netinkama vieta ar kitų, trukdančių jų įgyvendinimui.

Kategorijos

Šiemet idėjos varžosi 3 kategorijose:

  • Mažos apimties projekto, įgyvendinamo Savivaldybės teritorijoje, kurio bendra įgyvendinimo vertė neviršija 30 tūkst. eurų. Šiai projektų kategorijai skiriama ne daugiau kaip 90 tūkst. eurų;
  • Mažos apimties projekto kaimuose, turinčiuose mažą (250 ir mažiau) deklaruotų gyventojų skaičių, kurio bendra įgyvendinimo vertė neviršija 15 tūkst. eurų. Šiai projektų kategorijai skiriama ne daugiau kaip 30 tūkst. eurų;
  • Didelės apimties projekto Savivaldybės teritorijoje, kurio bendra įgyvendinimo vertė neviršija 100 tūkst. eurų. Šiai projektų kategorijai skiriama ne mažiau kaip 180 tūkst. eurų.  proc.

Kas gali teikti idėjas?

Idėjas gali teikti kiekvienas Lietuvos Respublikos pilietis nuo 16 metų.

Ką reikia nurodyti, teikiant idėją?

Teikiant idėją, pasiūlymo formoje reikia trumpai aprašyti savo projektą, nurodyti tikslą, siekiamus rezultatus ir naudą, taip pat pažymėti vietą, kur planuojama jį įgyvendinti (tai gali būti tik viešosios vietos). Projekto pasiūlyme nurodykite preliminarią projekto sąmatą, kiek tai galėtų kainuoti, taip pat galite pridėti ir priedus – vizualizacijas, schemas, nuotraukas. Jei kyla klausimų dėl pasiūlymo formos pildymo, idėjų įgyvendinimo galimybių kviečiame konsultuotis su Savivaldybės specialistais el. paštu tavoideja@klaipedos-r.lt. Konsultacijas taip pat teikia Strateginio planavimo ir projektų valdymo skyriaus vyresnioji patarėja Virginija Juknienė (virginija.jukniene@klaipedos-r.lt+370 656 12 178) bei Biudžeto ir ekonomikos skyriaus vedėja Irena Gailiuvienė (irena.gailiuviene@klaipedos-r.lt, +370 616 83 638).

Kaip reikės balsuoti?

Balsavimas vyks visą lapkričio mėnesį. Balsuoti bus galima tiek elektroniniu būdu, tiek užpildant popierinius balsavimo biuletenius.

Tvarkos aprašą, pasiūlymo formą, paaiškinimus, kaip nurodyti projekto įgyvendinimo vietą žemėlapyje, bei kitą svarbią informaciją rasite https://klaipedos-r.lt/tavo-ideja/.

Informacija dėl lopšelio-darželio „Saulutė“ darbo renovacijos laikotarpiu

Gargždų lopšelyje-darželyje „Saulutė“ vykstanti renovacija pakoreguos šios įstaigos darbo grafiką.  Darželį lankantiems ir naujai priimtiems vaikams ugdymo procesas nuo rugsėjo 1 d. bus organizuojamas kitose rajono ugdymo įtaigose.

Atliekant renovacijos darbus ir atidengus senas grindis, paaiškėjo, kad būtina keisti visus inžinerinius tinklus, tad papildomus darbus planuojama baigti lapkričio‒gruodžio mėnesiais.

Į lopšelį-darželį „Saulutė“ priimtiems lopšelio amžiaus vaikams bus sudarytos sąlygos ugdytis atskirose patalpose Dovilų pagrindinės mokyklos Šiūparių skyriuje. Siekiant užtikrinti lopšelio amžiaus vaikų sėkmingą adaptaciją, vaikų ugdymą, jų priežiūrą užtikrins lopšelio-darželio „Saulutė“ mokytojai, mokytojų padėjėjai, kurie su tais pačiais vaikais dirbs ir grįžus į atnaujintas „Saulutės“ darželio patalpas.

Visi kiti „Saulutės“ lopšelio-darželio vaikai galės lankyti Gargždų lopšelius-darželius „Gintarėlis“, „Ąžuoliukas“, „Naminukas“, Dovilų ikimokyklinio ugdymo skyrių. Šiose įstaigose laikinai vaikų skaičius grupėse bus padidintas. Ankstesnių metu patirtis, renovuojant lopšelį-darželį „Ąžuoliukas“, rodo, kad net ir atlikus tokį perskirstymą, darželius lankančių vaikų skaičius neviršija galimo maksimalaus vaikų skaičiaus grupėje.

Visi Gargždų „Saulutės“ darbuotojai, mokytojai, mokytojų padėjėjai, pagalbos mokiniui specialistai, virėjai ir kiti, dirbs kartu su kitų Gargždų lopšelių-darželių darbuotojais. Tai leis geriau organizuoti ugdymo procesą grupėse, labiau atliepti vaikų poreikius. Mokytojų padėjėjai, kurie yra skirti padėti specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems vaikams, su šiais vaikais ir toliau dirbs kitoje įstaigoje.

Per rajoną keliaus didelis krovinys – laikinai bus atjungta elektra, numatyti eismo ribojimai

Rugpjūčio 6–18d. planuojamas didžiagabaričio krovinio – net 1500 tonų sveriančio reaktoriaus  pervežimas iš Klaipėdos į Mažeikius. Daliai Klaipėdos rajono gyventojų rugpjūčio 13–16 d. laikinai bus atjungta elektra. Taip pat rugpjūčio 6–10 d. Klaipėdoje ir Klaipėdos rajone numatomi eismo ribojimai.

Elektra ne ilgesniam nei 10 valandų terminui bus atjungta 587 klientams. Informacija dėl laikino elektros energijos nutraukimo gyventojus pasieks ir asmeniškai – ne vėliau kaip prieš penkias dienas.

Įspūdingas krovinys bus gabenamas Klaipėdos, Kretingos, Skuodo ir Mažeikių rajono keliais. Dėl minėto negabaritinio krovinio pervežimo siūlome susipažinti su numatomais eismo ribojimais.

Ribojimų metu Klaipėdos rajono gyventojams ir svečiams rekomenduojame keliones planuoti iš anksto su laiko atsarga, esant galimybei rinktis kitus maršrutus, sekti kelių ženklinimo informaciją.

Dėl informacijos apie maršruto ribojimus nuo rugpjūčio 6 iki 18 dienos visą parą bus galima kreiptis telefono numeriu +370 669 22 380.

Visą negabaritinio krovinio kelionės informaciją, maršrutą ir suplanuotas apylankas galite rasti ir sekti čia: https://istorinekelione.lt/

Klaipėdos rajono savivaldybės informacija

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių