Laureatas džiaugsmu dalijosi su moksladraugiais

E. Vicherto premijos laureato Andriaus Girdžiaus sėkme džiaugėsi mokslo draugai ir dainos studijos „Svirplys“ nariai. Stebina ne tik Andriaus pasiekimai moksle, bet ir gražus balsas.

 

Priekulės kultūros centre penktadienį geromis emocijomis užliejusioje Kultūros dienos šventėje buvo apdovanotas E. Vicherto premijos laureatas. Šeštoji premija atiteko abiturientui Andriui Girdžiui iš Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos. Kiti šio konkurso dalyviai apdovanoti paguodos prizais.

Profesinės šventės dieną nominacijos iškilmingai įteiktos ir 5 labiausiai kultūrai nusipelniusiems kultūros darbuotojams.

E. Vicherto premijos laureatas A. Girdžius pirmiausia savo laimėjimu pasidžiaugė kartu su tėveliais. Perduodama jaunajai kartai

Priekulės kultūros centro scenoje išsirikiavo E. Vicherto premijos konkurso dalyviai. Jų amžius – nuo 6 iki 19 metų. Dauguma mokosi Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijoje.

Įvairūs šių kūrybiškų, talentingų, protingų vaikų pasiekimai. Jauniausioji – šešiametė Auksė Auškelytė, sportinių šokių šokėja, kurios partneris – Bernardas Vaupšas. Jonas Petraitis gerai pasirodė akordeonistų konkursuose. Ketvirtokė Urtė Lotužytė – taip pat muzikantė, kaip ir Karlas Gedgaudas. Alėjos Marijos Daugėlaitės pasiekimai – mene ir moksle. Akordeonistė Kajatana Dabulskytė – tarptautinių konkursų prizininkė.

„Visi kandidatai verti laureato vardo“, – teigė į sceną pakilusi E. Vicherto premijos komisijos narė, „Bangos“ laikraščio redaktorė Vilija Butkuvienė. Jai tylomis pritarė komisijos narė, istorikė, mokslų daktarė Silva Pocytė. – Žavėjomės skaitydami jūsų pasiekimus. Mūsų ateitis – jūsų rankose: padarysite viską, kad gyventume šviesiau ir geriau.“

V. Butkuvienė priminė, kad premija labai demokratiška – moksleiviai patys save siūlė konkursui. Ji akcentavo, kad tikruosius kultūros klodus užklojus užmaršties dulkėms, jie vis tiek atrandami. Taip atsitiko su E. Vichertu, XIX a. Priekulėje gyvenusiu rašytoju ir teisėju.

„Apie jį savo romane parašė Edita Barauskienė. Buvo įsteigta E. Vicherto premija jaunajam talentui. Vertybės perduodamos iš kartos į kartą“, – kalbėjo V. Butkuvienė.

Indėlis į savo ateitį

Iškilmingai pranešta žinia, jog šeštoji E. Vicherto premija paskirta abiturientui Andriui Girdžiui iš Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos. Jo pasiekimų kraitė – anglų kalbos ir informacinių technologijų srityse.

Reikėjo girdėti, kokios ovacijos sudrebino salę, paskelbus šio laureato pavardę. Gausi palaikymo komanda – bendramoksliai į iškilmes atlydėjo talentingąjį Andrių. Kaip jie džiaugėsi savo draugo sėkme…

„Nesitikėjau, – „Bangai“ susijaudinęs ištarė A. Girdžius. – E. Vicherto premija – didelis indėlis mano ateičiai.“

Beje, ją vaikinas sieja su informacinėmis technologijomis, bet dar svarsto, kur studijuoti.

Rajono Savivaldybės vicemerė Violeta Riaukienė pasveikino laureatą ir pavadino jį mūsų pasididžiavimu. „Andrius džiugina savo pasiekimais informacinių technologijų, vertimų, matematikos olimpiadose ir kituose konkursuose“, – sakė rajono Savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas Algirdas Petravičius, akcentavęs, jog ankstesniais premijos laureatais tapdavo moksleiviai iš Priekulės ir Agluonėnų seniūnijų. Rajono Savivaldybės tarybos narė Rasa Petrauskienė palinkėjo A. Girdžiui garsinti savo kraštą Lietuvoje.

Nominacijos už iniciatyvumą, nuosek­lumą, iššūkių įveikimą įteiktos Gargždų kultūros centro vaikų šokių studijos „Trepsiukas“ vadovei Lilijai Šepčenko, Dovilų etninės kultūros centro vadovei Lilijai Kerpienei, Vėžaičių kultūros cent­ro direktorei Almai Slušnytei, Agluonėnų bibliotekininkei Erikai Ramanauskienei, dreverniškiui visuomenininkui Algirdui Kvasiui – už savanorišką darbą prasmingoje veikloje.

Plačiau apie kultūros darbuotojų šventę – kitame „Bangos“ numeryje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių