„Litana“ parką kuria ateinančioms kartoms

https://structum.lt/ nuotr.

Gargždų miesto pramonės teritorijoje puoselėjant tvarumą įrengiama žalioji laisvalaikio ir poilsio erdvė, kurios idėja gimė iš aplinkai neabejingų žmonių žaliosios iniciatyvos. Per lapkričio 17 d. vykusį šventinį žaliosios erdvės atidarymo renginį pasodinti pirmieji medeliai.
Sulaukusi Klaipėdos rajono savivaldybės pritarimo, trijų hektarų parką įsteigė ir ėmėsi jį kurti bei puoselėti įmonių grupė „Litana“. Per penkerius metus parke turėtų sužaliuoti šimtai skirtingų medžių: maumedžių, klevų, pušų, beržų, skroblų. Šiuo metu parke jau pasodinti 75 medeliai. Tikimasi, kad kitų metų pavasarį jų bus dvigubai daugiau.
Medžius numatyta sodinti kasmet, per visus penkis parko kūrimo etapus. Naująjį parką supa gamyk­los ir verslo įmonės, greta buriasi gyvenamieji pastatai, todėl poilsiui itin reikia žalių plotų – ir įmonių darbuotojams, ir jų šeimoms. Tokio parko Gargždų pramoniniame rajone labai trūko. Tikimasi ateityje parke įrengti ir vaikų žaidimų aikštelių.
UAB „Litana ir Ko“ generalinė direktorė Jurgita Jašinskytė-Ostrovskienė sako, kad bendrovei tvarumas rūpėjo gerokai anksčiau, nei jis tapo globaliu ir itin svarbiu klausimu. Parko idėja puoselėta keletą metų, o po susitikimo su ilgamečiu „Litana“ partneriu iš Švedijos „Skanska“ nuspręsta, kad dėl ateinančių kartų galima padaryti daugiau, nei reikalauja ES direktyvos ar teisės aktai, apimantys Tvarumo įgyvendinimo politiką.
J. Jašinskytės-Ostrovskienės žodžiais, įmonėje dirbantys žmonės nuoširdžiai tiki tvarumo idėjomis. Kiekvieno darbuotojo atsakomybės jausmas už supančią aplinką atvedė kompaniją prie visus metus žaliuojančio parko idėjos, jis – tarsi atsvara įmonės veiklai.
„Litana“ gamina metalo konstrukcijas, užsiima pramoninių ir civilinių objektų projektavimu bei statyba, taip pat laivų statyba, apimančia surinkimo ir suvirinimo darbus, daugelyje pasaulio šalių. Įmonių grupėje dirba apie 1 600 specialistų.
Įmonių grupės veiklos centras – Gargždai. Veikla vykdoma kartu su filialais Latvijoje, Ukrainoje, Suomijoje, Prancūzijoje, Švedijoje, Norvegijoje.
Įmonė vadovaujasi tokiu ekvivalentu: viena sunkiasvorė transporto priemonė, išvežanti metalo konstrukcijas, – vienas medelis. Jei per gamyklos vartus išrieda 300 sunkiasvorių, vadinasi, bus pasodinta tiek pat medžių. Beje, pirmieji 75 medeliai žaliojoje poilsio erdvėje taip pat pasodinti vadovaujantis šiuo principu.

Pagal pranešimą spaudai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių