Mažinama administracinė našta gydytojams

Mažindama administracinę naštą gydytojams, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pratęsė siuntimų galiojimo laiką, suteikė daugiau įgaliojimų slaugytojams, supaprastino pacientų stebėjimo bei neįgalumo nustatymo ir nedarbingumo pažymėjimų išdavimo tvarką, atsisakė perteklinių dokumentų, pažymų ir siuntimų.
Siekiant išvengti situacijų, kai, dėl įvairių priežasčių pacientui laiku neužsiregistravus konsultacijai ir pasibaigus siuntimo galiojimo laikui, pacientas vėl turi kreiptis į šeimos gydytoją, siuntimo galiojimas buvo prailgintas iki 180 dienų. Išimtis padaryta tik fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo paslaugoms – joms užsiregistruoti pacientai turi 60 dienų nuo siuntimo išrašymo. Siuntimo galiojimas medicininei reabilitacijai ir sanatoriniam gydymui taip pat buvo prailgintas iki 2 mėnesių (nuo 10 darbo dienų).
Lėtinėmis ligomis sergančių pacientų ilgalaikis stebėjimas tapo paprastesnis, nes gydytojams nebereikia sudarinėti šių pacientų sąrašų, o siuntimą gydytojo specialisto konsultacijai šeimos gydytojams pakanka išrašyti tik vieną kartą.
Skatinant gydytojus specialistus išsamiau ištirti pacientus vieno vizito metu, atliekant dvi ir daugiau intervencijų, buvo padidinti išplėstinių konsultacijų įkainiai. Tokios konsultacijos padeda mažinti ne tik vizitų ir pildomų dokumentų skaičių, bet ir eiles pas gydytojus.
Atsisakius perteklinių tyrimų, specialistų išvadų, su diagnostika ir gydymu nesusijusių veiksmų, šeimos gydytojams tapo paprasčiau išrašyti siuntimus į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą (NDNT). Jeigu asmeniui nėra prognozuojamas sveikatos būklės pagerėjimas, nuo šiol negalia nustatoma neterminuotai. Tai reiškia, kad gydytojui nebereikės to paties asmens pakartotinai siųsti į NDNT.
Padidėjus sergamumui peršalimo ligomis, kai per savaitę fiksuojamų gripo, ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų ir COVID-19 ligos atvejų skaičius 100 tūkst. gyventojų viršija 800, gydytojams sudaryta galimybė išduoti nedarbingumo pažymėjimus nuotoliniu būdu, nuotolinės konsultacijos metu.
Šeimos gydytojams taip pat nebereikia pildyti šių perteklinių dokumentų: paskyrimo atlikti šulinių ir gręžinių vandens tyrimą, jeigu vandenį maistui vartoja nėščioji arba kūdikiai iki 6 mėnesių amžiaus – dėl tokio tyrimo reikia kreiptis tiesiogiai į NVSC; siuntimų medicininės reabilitacijos paslaugoms – nuo šiol juos išrašyti gali fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojai; išrašo iš medicinos dokumentų (forma Nr. 027/a) prieš profilaktinį sveikatos patikrinimą; pranešimų NVSC apie įtariamą ir (ar) nustatytą COVID-19 ligos atvejį.
Kitų metų pradžioje, atlikus reikiamus Sveikatos sistemos įstatymo pakeitimus, pacientui, patekusiam į skubiosios pagalbos skyrių, bus sudaryta galimybė gauti siuntimą tiesiai pas gydytoją specialistą, nesikreipiant į šeimos gydytoją.
SAM Komunikacijos skyriaus inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių