Medžio ir tekstilės žaismas parodoje „Metų sūkuryje“

Tautodailininkams V. ir A. Ridikams kūrybinės energijos linkėjo Gargždų krašto muziejaus direktorė Sigita Bučnytė (antra iš dešinės) ir Lietuvos tautodailininkų sąjungos Žemaitijos skyriaus Gargždų sekcijos pirmininkė R. Riaukė.

Dovilų etninės kultūros centre pristatyta tautodailininkų Vilijos ir Algirdo Ridikų paroda „Metų sūkuryje“. Parodoje eksponuojami medžio ir tekstilės kūriniai, o parodos autoriai lankytojams atskleidė, kaip gimsta juos stebinantys kūriniai.


Klaipėdos rajone gyvenanti V. ir A. Ridikų šeima kūrybinį kelią pradėjo skirtingu metu ir aplinkybėmis.
Algirdas, daugiau nei 20 metų drožinėjantis bareljefus iš medžio, savo darbuose atspindi tautinius, religinius motyvus, scenas su laivais, įspūdingus laukinius gyvūnus ir miestų vaizdus. Autorius prisipažino, kad vaizduojamos temos kinta natūraliai, nors širdžiai mieliausios scenos su žuvimi, nes pomėgis – žvejyba.
Algirdo kūrybinis kelias prasidėjo vaikystėje, kai baigęs dailės mokyklą studijas tęsė Telšių taikomosios dailės technikume. Nuo 1999 metų drožėjas tapo Lietuvos tautodailininkų sąjungos nariu, kuriam 2019 metais Klaipėdos rajono savivaldybės sprendimu skirta Vytauto Majoro tautodailininko vardo premija. Paklaustas apie savo kūrinių skaičių ir jų paplitimo geografiją, autorius pasidžiaugė, kad jo darbai domina Lietuvos ir pasaulio meno gerbėjus.
Algirdo žmona Vilija, paro­doje eksponuojanti riešines ir stilizuotas rankines, kūrybinį kelią pradėjo prieš daugiau nei dešimt metų. Palikusi darbą valstybinėje įmonėje ji įstojo į Lietuvos tautodailininkų sąjungą. Riešinių mezgimo tradicija ir subtilybės autorę sudomino, kai susipažino su tautodailininke, tekstilininke Rita Riauke. Vilija įkvėpimo bei raštų ir spalvų pavyzdžių ieško muziejų ekspozicijose, parodose ir knygose. Pamatytus pavyzdžius savaip interpretuoja savo darbuose. 2005 metais Vilijai suteiktas meno kūrėjo statusas, kuris skiriamas už savitą kūrybinę veiklą.
Autorė rengia asmenines ir dalyvauja kolektyvinėse parodose ir mugėse. Kūrėja taip pat senokai nebeskaičiuoja moterų, pasipuošusių jos kūriniais.
Parodos pristatymo metu autorius sveikino ne tik kūrybinių, bet ir asmeninių sukakčių proga artimieji, Lietuvos tautodailininkų sąjungos Žemaitijos skyriaus Gargždų sekcijos pirmininkė Rita Riaukė, Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narė Loreta Piaulokaitė-Motuzienė, Dovilų seniūnijos seniūnė Nijolė Ilginienė, švietimo, kultūros, tautodailininkų atstovai ir svečiai.
Parodą Dovilų etninės kultūros centre galima apžiūrėti iki vasario 4 dienos.

Gargždų krašto muziejaus informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių