Medžioklės sezonas prasidėjo

Spalio viduryje prasidėjo medžioklės su varovais sezonas. Prieš tai susirinkę Gargždų medžiotojų ir žvejų valdybos nariai aptarė su tuo susijusius aktualius klausimus. Siekiant užkirsti afrikinio kiaulių maro plitimą, atsirado naujų reikalavimų medžiojant šernus. Klaipėdos apskrityje šį sezoną leista sumedžioti 2 vilkus. Medžiotojai turėtų įsidėmėti, kad stirninų medžioklė baigėsi spalio viduryje.

Leista sumedžioti du vilkus

Medžioklės plotus Klaipėdos rajono savivaldybės teritorijoje pasidaliję 20 medžiotojų būrelių ir klubų. Pasak Gargždų medžiotojų ir žvejų būrelių valdybos pirmininko Remigijaus Alšausko, medžioklės sezono atidarymą šventiškai organizavo „Minijos“ būrelis (vadovas – Algirdas Kaušys) bei „Volungės“, kuriam vadovauja Kęstutis Velička.

Per šį medžioklės sezoną – nuo spalio 15 d. iki 2015 m. balandžio 1 d. šalyje leidžiama sumedžioti 33 vilkus, o Klaipėdos apskrityje – 2. „Labai mažai“, – apgailestavo rajono ekologas R. Alšauskas.

Tokį medžioklės limitą patvirtino aplinkos ministras, vadovaudamasis Vilko apsaugos planu. Ekologas pasakojo, jog pernai buvo atliekama vilkų apskaita ir privačiuose, ne tik valstybiniuose miškuose. „Norima tikslių duomenų, – kalbėjo jis. – Vieni teigia, jog vilkai – plėšrūnai, darantys didžiulę žalą, todėl reikia sumedžioti daugiau. Kiti gi nori išsaugoti jų populiaciją. Apskaitos duomenimis, šiuo metu Lietuvoje yra 250–300 vilkų. Bet tai migruojantys žvėrys – jiems nereikia vizos kirsti valstybės sieną.“

Rajono gyventojai nepaliauja skųstis dėl vilkų daromos žalos. „Šiemet gauti 34 kaimo žmonių prašymai kompensuoti nuostolius, patirtus dėl vilkų sudraskytų naminių gyvulių – avių, ėriukų, telyčių, veršelių. Daugiausia skundų – iš Judrėnų ir Veiviržėnų seniūnijų, kuriose sudraskytas galvijų prieauglis, o Priekulės ir Dauparų–Kvietinių seniūnijoje – avys“, – kalbėjo R. Alšauskas.

Rasti bendrą kalbą su ūkininkais

Siekiant užkirsti afrikinio kiaulių maro plitimą, šį medžioklės sezoną yra naujų sprendimų dėl šernų medžioklės. „Net 15-oje šalies savivaldybių draudžiama medžioklė su varovais. Klaipėdos rajono tarp jų nėra, – sakė R. Alšauskas. – Tačiau visoje šalyje uždrausta šerti šernus. Negalima vykti į svečius ir medžioti medžioklės plotuose Ignalinos, Utenos, Švenčionių, Rokiškio, Alytaus ir Šalčininkų savivaldybių teritorijose.“

Tačiau medžioklės plotuose leidžiama medžioti su varovais ne dažniau kaip vieną kartą toje pačioje vietoje. Vienoje šernų viliojimo vietoje negalima naudoti daugiau nei 100 kg pašaro.

Medžioklės pirminio apdorojimo aikštelėse išdorojus sumedžiotus gyvūnus būtina jas dezinfekuoti dezinfekcinėmis medžiagomis. Vaistinėse jų yra. Gyvūnų atliekų duobę leidžiama išvalyti tik gavus Teritorinės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos raštišką leidimą.

R. Alšauskas, norėdamas apsaugoti medžiotojus nuo apmaudžių klaidų, priminė, jog stirninų medžioklė baigėsi spalio 15 d. Stirnaites leidžiama medžioti kaip ir anksčiau.

Rajono Savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyrius renka informaciją apie medžiotojų būrelių plotus, ribas, vadovus, kad apie tai galėtų informuoti kaimo žmones. „Medžiotojams linkėčiau ne tik gerų laimikių, bet kad jie rastų bendrą kalbą su ūkininkais, ypač turinčiais teisę medžioti, ir nekiltų konfliktinių situacijų“, – kalbėjo skyriaus vedėjas Vincas Letukas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content