Meno kūrėjų premija – poetei Ramutei Skučaitei

D. MATVEJEVO nuotr.: poetei R. Skučaitei premiją įteikė Lietuvos meno kūrėjų asociacijos pirmininkas, fotomenininkas Jonas Staselis.

2021 metų kasmetinė Lietuvos meno kūrėjų asociacijos premija paskirta poetei, prozininkei, dramaturgei, vertėjai Ramutei Skučaitei.

Ramutės Skučaitės kūrybos pasaulis ir poetinis kelias yra šviesus, primenantis saulės kupiną vaikystės dieną. Savo 90-ąjį jubiliejų poetė pasitiko su nauja knyga vaikams „Liepos mėnesį po liepa“, poezijos rinkiniu suaugusiesiems „Buvau atėjus“ ir dvikalbe V. Nabokovo eilėraščių vertimų rinktine „Spektaklis“. Lietuvos meno kūrėjų asociacijos 2021 metų premija Ramutei Skučaitei skiriama už „Už subtilios poezijos takelį, vedantį skaitytoją per gražų ir trapų pasaulį, už jautrią vertėjos klausą“. Premija buvo įteikta šių metų gruodžio 14 dieną Valdovų rūmuose pirmą kartą surengtoje bendroje įvairių meno sričių kūrėjų apdovanojimų ceremonijoje. Apdovanojimų metu R. Skučaitė padėkojo lietuviško žodžio vardu, kuriam geriausiai atstovauja poezija, kurią galime laikyti ir muzika. „Ačiū, kad neišsiskirstėte, kad esame“, – dėkojo R. Skučaitė bei perskaitė eilėraštį.

Poetė, prozininkė, dramaturgė, vertėja Ramutė Skučaitė (gim. 1931 m. spalio 27 d.) 2021 m. ką tik atšventė garbingą 90-mečio sukaktį. Daugeliui ji – vaikų ir vaikystės poetė, vaikų literatūros klasikė, tradicinės poezijos atstovė. Tačiau ji yra ir puiki dramaturgė, vertėja, operų libretų autorė ir vertėja, publicistė, per gyvenimą išleidusi 46 savo kūrybos knygas. Iš tikrųjų jos brandi poezija mato ir rodo tuos pačius dalykus ir suaugusiesiems, ir vaikams, kelia labai panašius klausimus – apie laiką, amžinybę, žmogiškąją egzistenciją, vaiko ir suaugusiojo koegzistenciją. Todėl 2009 m. ji ir buvo įvertinta Nacionaline kultūros ir meno premija „Už mažų ir suaugusių žmonių pasaulio vienybę“. 

Ramutė Skučaitė – eiliavimo, rimavimo meistrė. Žodžio skaidrumas – šios poetės siekiamybė. Jos poezija – skambanti. Eilėraščiai – ir vaikams, ir ne vaikams – plačiai dainuojami. Lietuvių vaikų poezijos aruodą ji papildė originaliais reto žanro tekstais, kūrė vadinamąją utilitarinę arba taikomąją, poeziją: leksinio-semantinio, matematinio turinio eiliuotus galvosūkius, mįsles. Tokiose knygose pažintinis, edukacinis turinys perteikiamas meniniu vaizdu, žaidybinėmis situacijomis. Taip pat nuo kūrybinio kelio pradžios kūrė vaikams skirtas pjeses. 

Pranešimas žiniasklaidai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content