Mentorystės programoje „Verslo skrydis“ dalyvauja ir Klaipėdos rajonas

Gargžduose buvusiose fotopaslaugų patalpose netrukus įsikurs „Spiečius“.

Siekiant skatinti pradedančiųjų smulkiojo ir vidutinio verslo (SVV) subjektų kūrimąsi, augimą ir plėtrą Lietuvos regionuose, net 13-oje savivaldybių pradedama įgyvendinti verslo kompetencijų ugdymo ir patirties mainų programa „Verslo skrydis“. Šiame projekte dalyvauja ir Klaipėdos rajono savivaldybė.
Pirmaisiais projekto metais laukia 7 mėnesius truksianti patyrusių verslininkų mentorystė, ekspertinės konsultacijos, tinklaveika, individualūs verslo augimo planai bei visoje Lietuvoje išplėtota bendradarbystės centrų „Spiečius“ infrastruktūra darbui ir susitikimams.
„Paskutiniais Valstybės duomenų agentūros duomenimis, daugiau nei 2/3 visų Lietuvoje veikiančių labai mažų ir mažų įmonių veikė ne sostinės regione, tačiau apyvartos sugeneravo keliais procentais mažiau nei likęs trečdalis įmonių sostinės regione. Smulkusis verslas regionuose užima itin svarbų vaidmenį vietos ekonomikoje – čia veikiančios įmonės yra pagrindinės darbo vietų kūrėjos, didinančios įvairių paslaugų bei prekių prieinamumą vietinėje rinkoje, reikšmingai prisideda prie regioninės infrastruktūros plėtros, investicijų pritraukimo. Vis dėlto pastebima, kad jos lėčiau transformuojasi į aukštą pridėtinę vertę kuriančius verslus, kadangi dažniau sprendžia vietos rinkos, o ne globalias problemas, remiasi tradiciniais ūkio sektoriais, mažiau skiria dėmesio plėtrai ir technologijų įgalinimui versle“, – sako programą organizuojančios Inovacijų agentūros Pažangos departamento vadovė Patricija Reut.

Inovacijų agentūros Pažangos departamento vadovė P. Reut.


Anot ekspertės, tik pradėjus kurti verslą dažnai kyla įvairių iššūkių, klausimų ir abejonių dėl verslo idėjos ir kuriamo vertės pasiūlymo, tinkamo verslo modelio ir rinkos pasirinkimo, nepatyrusiems verslininkams pritrūksta planavimo, strategijos, rinkodaros kompetencijų. P. Reut tikisi, kad padedant mentoriams regioniniai verslai gaus impulsą tiek naujų idėjų įgyvendinimui, tiek esamų verslų plėtrai ir augimui.
„Turime išties daug sėkmės istorijų, kai verslininkai dėl mentorystės programos dvigubai išaugina pardavimus, išsigrynina veiklas, atranda naujas rinkas, pakeičia strateginius verslo planus. „Verslo skrydis“ – tai daugiau nei verslo vystymo žinios, tai ir padrąsinimas, pastūmėjimas į priekį, labai svarbus socialinis kapitalas ir ryšiai verslo plėtrai“, – dalijasi P. Reut.
Viena iš savivaldybių, kurioje bus įgyvendinamas projektas, – Klaipėdos rajono. Pasak rajono Savivaldybės mero Broniaus Markausko, naujo verslo steigimas – nemenkas išbandymas, todėl pagalba jį įveikiant ypač reikšminga.
„Klaipėdos rajonas – vienas iš sparčiausiai augančių. Čia daugėja ne tik gyventojų, bet aktyviai kuriasi ir nauji verslai – vien praėjusiais metais Klaipėdos rajone buvo įregistruotos 339 naujos įmonės. Savivaldybė išties skiria daug dėmesio verslo plėtrai, taip pat investicijų pritraukimui, verslininkų konsultavimui. Todėl džiugu, kad jie, dalyvaudami programoje „Verslo skrydis“, turės dar daugiau galimybių plėtoti savo verslus, gauti patyrusių ekspertų konsultacijas, įgyti naujų žinių, o turimomis pasidalyti su bendraminčiais. Kviečiu verslininkus aktyviai įsitraukti į šį projektą ir drąsiai siekti savo tikslų“, – sako Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.
Programa „Verslo skrydis“ įgyvendinama 13-oje savivaldybių – Alytaus rajono, Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Marijampolės, Mažeikių rajono, Plungės rajono, Rokiškio rajono, Šiaulių miesto, Tauragės rajono, Druskininkų, Kėdainių rajono, Panevėžio miesto ir Kauno rajono. Projektą bendrai finansuoja Europos Sąjunga.
Parengė Reda MILVYDIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių