Mokslo metų šventę vainikuos Atviro jaunimo centro atidarymas

Gargždų atviras jaunimo centras veikia jau metus. Rajono jaunuoliai ne kartą „Bangą“ tikino, kad ši vieta – rojus žemėje norintiems veikti. Džiugi žinia aktyvuoliams! Pamėgti jaunimo darbuotojai ir dar daugiau veiklų, jaunatviškas klegesys ir šurmulys persikėlė į naujas patalpas. Neabejojame, kad ši vieta taps traukos tašku. Minėto centro atidarymas vyks rugsėjo 1-ąją dieną, o įstaigos vairą į savo rankas perims puikiai jaunimui pažįstama ir itin aktyviai rajono gyvenime dalyvaujanti veiviržėniškė Inesa GAUDUTYTĖ. Ji „Bangai“ atskleidė savo, kaip direktorės, užmojus ir pasidalijo, kokios veiklos ir naujovės laukia Atvirame jaunimo centre.

Padės kurti ateitį

– Nuo šiol eisi Gargždų atviro jaunimo centro direktorės pareigas. Ar ši pozicija buvo laukta ir tikėta? Galbūt tai Tavo svajonių darbas?

– Dar studijuodama pradėjau dirbti Veiviržėnų kultūros centre, įgavau tikrai daug praktikos, žinių, ypač biudžetinių įstaigų darbo srityje, todėl natūralu, kad norisi siekti karjeros. Jaunimo reikalai niekada nebuvo svetimi – Veiviržėnuose dirbau su jaunimo klubu „Ekipa“, visada aktyviai dalyvavau Klaipėdos rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos, Apskritojo stalo veikloje. Manau, kad sukauptą patirtį galiu ir noriu pritaikyti Gargždų atvirame cent-re. Stengsiuosi padaryti viską, ką galiu, geriausiai, kad įstaiga turėtų gerą vardą.

– Kuo vadovausiesi eidama direktorės pareigas?

– Direktorės pareigos įpareigoja vadovautis reglamentuotais dalykais. Tad niekur nepabėgsime nuo įstatymų, Atvirų jaunimo erdvių koncepcijos, nuo bendros jaunimo politikos. Klaipėdos rajone išskirsime savo stipriąsias ir silpnąsias puses, stengsimės tobulinti darbo su jaunimu sritį. Žinoma, negalime būti visų sričių specialistai, todėl aktyviai bendradarbiausime su įvairiausiomis rajone ir Lietuvoje veikiančiomis įstaigomis. Tad viskas, ką pasiūlysime jaunimui, – bus profesionalu.

Mano tikslas – užtikrinti efektyvų darbą su jaunimu. Norisi, kad jaunuoliai Gargždų atvirame jaunimo centre gautų įvairiausios patirties, žinių, užimtumo, informacijos, konsultacijų ir pan. Sieksime ugdyti centro veikloje dalyvaujančių jaunuolių (ypatingą dėmesį skiriant mažiau galimybių turintiems jaunuoliams) meninę kompetenciją, socialinius, gyvenimo, verslumo įgūdžius, jaunimo motyvaciją ir gebėjimus, savanorystę reikalingus sėkmingai integracijai į darbo rinką.

Sieks tapti pavyzdžiu

– Kokie artimiausi užmojai ir planai? Kokių naujų vėjų atneši jaunimo gyvenime?

– Artimiausias užmojis – rugsėjo 1-oji. Kažin ar kas anksčiau yra organizavęs visam Klaipėdos rajono jaunimui Mokslo metų pradžios šventę. Data sutampa su Gargždų atviro jaunimo centro oficialiu atidarymu, tai turėsime dvigubą šventę. Sukurta nauja infrastruktūra padės dar daugiau pasiūlyti veiklų jaunimui. Užmojų turime daug: norime tapti pavyzdiniu Atviru jaunimo centru Lietuvoje. Planuose – tarptautiniai mainai, turime minčių sukurti internetinę svetainę, kur jaunuoliai galėtų rasti visą be išimties aktualią informaciją: pramogos, studijos, sveikata, sportas, užsiėmimai, formalus ugdymas ir t. t. Tai turėtų būti tarsi duomenų bazė. Šiame informacinių technologijų amžiuje informacijos yra begalybės klodai – sunku atsirinkti ir kartais net rasti.

– Pati nuo mažens esi aktyvi, iniciatyvi ir aktyviai įsiliejai į rajono jaunimo gyvenimą. Kaip manai, ko būtent reikia rajono jaunuoliams? Kokie jų norai ir poreikiai? Ko galbūt stinga?

– Manau, kad rajone turime nemažai veiklų jaunimui, tikrai kasmet pastebime, kad vis gražėja sporto aikštelės, atsiranda vis naujų vietų, kur jaunimas gali leisti laiką. Pagrindinė problema – žmogiškųjų išteklių trūkumas (kalbu apie miestelius ir kaimus). Rajone formaliai veikia per 40 jaunimo organizacijų, tačiau iš jų aktyvios – mažiau nei pusė. O tų aktyviųjų organizacijų vadai – tose vietovėse dirbantys žmonės, kurie iš idėjos, savanoriškais pagrindais užsiima jaunimo užimtumu. Kodėl? Lyderių kaita. 12 klasių pabaigę jaunuoliai, organizacijų lyderiai, išvyksta ir nebėra kam suburti jaunimo veikloms. Jeigu nebūtų mokytojo, tai ir vaikai negautų išsilavinimo, taip ir čia – nėra jaunimo darbuotojo, niekas jų nesuburia, nepasirūpina, kad jie gautų naujausią jiems aktualią informaciją apie jaunimo galimybes, nekoordinuoja jų užimtumo. Šiuo metu pradėjus veikti Atviram jaunimo centrui galime džiaugtis, kad jau Veiviržėnuose, Priekulėje ir Gargžduose dirba jaunimo darbuotojai, dėkojame Klaipėdos rajono savivaldybei už palaikymą kuriant Gargždų atvirą jaunimo centrą. Tikime, kad ateityje kiekvienoje seniūnijoje dirbs bent po vieną jaunimo darbuotoją.

Aistė NOREIKAITĖ

A. VALAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių