Motyvacija įsidarbinti rajone – kelionės išlaidų kompensacija

Asociatyvi nuotr.

Klaipėdos rajono savivaldybės taryba pritarė darbuotojų kelionės išlaidų kompensavimui. Taip esą tikimasi pritraukti naujų darbuotojų į Klaipėdos rajono įstaigas. Pakeisti ir suvienodinti iki tol priimti ir galioję tvarkos aprašai. Kompensavimo dydis – 0,13 Eur už 1 km.


Kultūros ir meno darbuotojams
Parengtame sprendimo projekte dėl Savivaldybės kultūros ir meno darbuotojų kelionės išlaidų kompensavimo tvarkos aprašo patvirtinimo yra paaiškinama, kad specialistai į rajono kultūros įstaigas atvyksta iš Klaipėdos miesto, Šilutės, Rietavo, Kretingos rajonų. Taip susidaro nuo 30 iki 100 kilometrų per dieną ir nemažos išlaidos kurui. Sprendimo projekto aiškinamajame rašte atskleidžiama, kad kultūros įstaigoms vis sunkiau rasti specialistų, Savivaldybei – kultūros įstaigų vadovų ir užtikrinti kokybišką kultūros paslaugos teikimą. Tikimasi, kad kelionės išlaidų kompensavimo tvarka bus motyvacinė priemonė kultūros ir meno darbuotojams rinktis darbo vietą būtent Klaipėdos rajono kultūros įstaigose. Darbuotojams bus kompensuojamos vykimo į darbą ir iš jo kelionės išlaidos. Priimto sprendimo projekto aiškinamajame rašte paaiškinta, kad, preliminariais skaičiavimais, pagal dabar esamą kultūros ir meno darbuotojų situaciją lėšų poreikis vienam mėnesiui – 5 175 Eur, metams – 62 100 Eur. Lėšų poreikis nuo rugsėjo 1 d. iki 2022 m. gruodžio 31 d. – 20 700 Eur iš Savivaldybės biudžeto.
Patvirtintame Savivaldybės kultūros įstaigų kultūros ir meno darbuotojų kelionės išlaidų kompensavimo tvarkos apraše reglamentuojama, kad kelionės išlaidų kompensaciją gauti gali kultūros ir meno darbuotojai bei kultūros įstaigų vadovai, kurių nuolatinė gyvenamoji vieta nesutampa su darbo vieta ir kurie kasdien iš namų į darbą ir iš darbo į namus važinėja į abi puses 10 kilometrų ir daugiau. Taip pat biudžetinių kultūros paslaugas teikiančių įstaigų vadovai, kuriems iki 3 kartų per mėnesį kompensuojamos kelionės išlaidos vykstant darbo reikalais ne tarnybiniu transportu nuo įstaigos į jai priklausančius padalinius, filialus, jei atstumas iki padalinių, filialų yra daugiau nei 10 km atstumu.


Ne tik pedagogams
Taryba pritarė ir sprendimo projektui dėl Savivaldybės mokyklų pedagogų, bibliotekininkų, Sporto centro trenerių, fizinio aktyvumo specialistų kelionės išlaidų kompensavimo tvarkos aprašo patvirtinimo. Jiems taip pat nustatytas kelionės išlaidų kompensavimo dydis – 0,13 Eur už 1 km.
Tvarkos aprašu siekiama suvienodinti kelionės išlaidų kompensavimo dydį Savivaldybės kultūros, sporto, socialiniams, švietimo darbuotojams. Anksčiau kelionės išlaidos buvo kompensuojamos tik mokytojams, o dabar – ir mokyklų bibliotekininkams, Sporto centro treneriams ir fizinio aktyvumo specialistams. Naujai patvirtintame tvarkos apraše neberibojamas maksimalus atstumas nuo gyvenamosios vietos iki darbo (buvo nustatytas 40 km kompensuojamas atstumas).
Priimto sprendimo projekto aiškinamajame rašte paminėta, kad lėšos iš Savivaldybės biudžeto jau yra numatytos, tiesa, skaičiuojant po 0,12 Eur už kilometrą. Esą Sporto centras pateikė informaciją, kad kelionės išlaidos būtų kompensuojamos 12 darbuotojų, todėl reikalingas finansavimas vienam mėnesiui – apie 1 250 Eur.
Savivaldybės tarybos nariai pritarė ir parengtam sprendimo projektui dėl patvirtinto rajono Savivaldybės sveikatos priežiūros ir socialinių darbuotojų kelionės išlaidų kompensavimo tvarkos aprašo pakeitimo. Dabar daugiau socialinių įstaigų darbuotojų galės gauti kelionės išlaidų kompensaciją: socialinių paslaugų įstaigos užimtumo specialistai, Valstybinės vaiko teisių apsaugos institucijos atestuoti asmenys ir socialinių paslaugų įstaigų psichologai. Taip pat padidėjo kelionės išlaidų kompensavimo suma dėl padidintos 1 km kainos. Priimto sprendimo projekto aiškinamajame rašte paminėta, kad sumažės administracinė našta dėl minimalaus nekompensuojamo 5 km atstumo. Paminėta, kad reikės numatyti Savivaldybės biudžeto lėšas sveikatos priežiūros ir socialinių darbuotojų kelionės išlaidų kompensavimui 2022–2024 metams tikslinant Savivaldybės 2022–2024 m. strateginį veiklos planą, tačiau tikslesnių paskaičiavimų nėra.


Monika CALZONAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių