• 18 rugpjūčio, 2022
|

Nauja magistrantūros programa „Mokomojo dalyko edukologija“, skirta pedagogams

Studijų kokybės vertinimo centras (SKVC) patvirtino naują magistrantūros programą „Mokomojo dalyko edukologija“, kuri bus vykdoma Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Švietimo akademijoje Kaune.

Programos tikslas – parengti edukologijos magistrus, gebančius analizuoti ir sisteminti naujausias ugdymo, tarp jų ir didaktikos mokslų ir profesinės srities (dalyko) žinias, jų sąveikos pagrindu profesionaliai ir kūrybiškai projektuoti, realizuoti ir tobulinti inovatyvų ugdymo turinį pasirinktoje specializacijoje (profesinio mokymo, daugiakalbio ugdymo, STEAM ugdymo), inicijuoti ugdymo veiklos pokyčius vadovaujantis kitų ir paties savarankiškai atliktais kompleksiniais švietimo ir / ar ugdymo problemų tyrimais, strategiškai mąstyti ir atsakingai veikti daugialypėse ugdymo aplinkose lokaliame ir globaliame kontekstuose. Programa grindžiama ugdymo filosofijos, neuropsichologijos, didaktikos mokslų fundamentinėmis žiniomis ir naujausiais mokslo pasiekimais, tobulinamos studentų tiriamosios veiklos kompetencijos, puoselėjamas kūrybiškumas, kritinis mąstymas, reflektyvumas, nuolatinio mokymosi nuostatos.

„Kitos panašios į šią programą mūsų šalyje nėra, tai magistrantūros programa, skirta Lietuvos pedagogams. Šiandieniame globalių iššūkių pasaulyje mokytojams kaip niekad reikia prisitaikyti prie besikeičiančių mokymo sąlygų. Be to, 2018 m. TALIS tyrimo duomenimis, tik 17,2 proc. Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų pedagogų turi magistro laipsnį, kai tuo tarpu tokių mokytojų Švedijoje yra 55 proc., Estijoje – 71 proc., o Suomijoje net 90 proc. Lietuva strateginiuose dokumentuose įvardijo, jog iki 2030 m. magistro laipsnį įgyti turėtų 40 proc. mokytojų. Tad būtina šiandien mokytojus skatinti kelti dalykines, pedagogines, didaktines, bendrąsias kompetencijas, išdrįsti augti ir siekti magistro laipsnio“, – sako programos rengėja, koordinatorė doc. dr. Rita Mičiulienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių