• 9 rugpjūčio, 2022
|

Naujoji dauguma pristatė planuojamų darbų planą

Autorės nuotr.: spaudos konferencijoje dalyvavo Klaipėdos rajono savivaldybės meras B. Markauskas, rajono vicemerės L. Liutikienė ir V. Riaukienė, darbą birželio 7 d. pradėsiantis Administracijos direktorius S. Karbauskas ir Tarybos narys J. Dumašius.

Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos naujoji valdančioji dauguma žiniasklaidos atstovams antradienį pristatė koalicijos partnerių pasirašytą darbų planą.


Spaudos konferencijoje akcentuota, kad norima spartinti tęstinius darbus, taip pat neslepiamos ambicijos pradėti ir naujų darbų projektus. Rajono meras akcentavo, kad Sendvario seniūnijoje itin trūksta švietimo įstaigų – apie 1,5 tūkst. vaikų mokosi Klaipėdos mieste. Taip pat iššūkis – rajono švietimo įstaigas lanko ir vaikai iš Ukrainos, tačiau meras patikino, kad Savivaldybė yra pasiruošusi ukrainiečių integracijai. Meras įvardijo, kad skirtas finansavimas ir planuojama įrengti modulinius pastatus prie Slengių mokyklos-daugiafunkcio centro, taip pat planuojama statyti daugiafunkcį centrą Mazūriškėse, darželį Dercekliuose, modulinį pastatą Plikių pagrindinėje mokykloje, priestatą Ketvergių pagrindinėje mokykloje ir kt. „Koalicijoje sutartinai tikimės, kad darbų sąrašas neliks tik popieriuje ir dauguma numatytų darbų bus pradėti daryti“, ‒ sakė meras B. Markauskas.
Vicemerė L. Liutikienė minėjo, kad naujos valdančiosios daugumos tikslas – tęsti numatytų strateginių objektų įgyvendinimą, išlaikyti dėmesį švietimui, kultūrai, sveikatai, socialinei sričiai. „Pristatytas socialinės globos žemėlapis, taip pat jau rengimo stadijoje 3 metų strateginių tradicinių renginių planas su konkrečiu grafiku ir finansavimu – planuojame dar šių metų vasarą parengti ir teikti Tarybai. Ruošiamas medikų pritraukimo tvarkos aprašas“, ‒ akcentavo L. Liutikienė.
Vicemerė V. Riaukienė paantrino, kad koalicija siekia išjudinti įstrigusius projektus, atkreipė dėmesį į švietimo sritį – rajone yra trūkumas vaikų darželių, o mokyklų klasėse netelpa vaikai, išskyrė ir naujos daugumos prioritetą – skatinti rajono gyventojų prisijungimą prie centralizuotų vandens ir nuotekų tinklų, taip dėmesį skiriant ir aplinkosaugai. „Vienas iš svarbiausių projektų – daugiafunkcio centro Gargžduose statyba“, ‒ akcentavo vicemerė V. Riaukienė.
Tarybos narys J. Dumašius susitikimo metu pajuokavo: „Suprantame, kad šiai numatytai darbų programai realaus darbo yra 9 mėnesiai, bet juk būtent per 9 mėn. žmogus gimsta.“ Tarybos narys išskyrė laukiantį iššūkį – daugiafunkcio centro Gargžduose statybų pradžią – viskas priklausys, ar greitai pavyks rasti rangovą, kuris pradės jį statyti.
„Nelaimingas projektas – Gargždų autobusų stotis. Taip pat svarbūs daugiabučių namų renovacijų, kelių remonto projektai“, ‒ sakė J. Dumašius. Konkretizuodamas apie autobusų stotį, J. Dumašius atskleidė, kad buvusių statytojų bendrovė bankrutavo, subrangovas taip pat negalįs atlikti darbų. Savivaldybėje vėl reikia itin greitų sprendimų ir skelbti naują viešąjį pirkimą. Jei tai pavyksią atlikti dar liepos mėn., yra tikimybė iki metų pabaigos stoties statybą pabaigti.
Administracijos direktorius S. Karbauskas minėjo, kad ankstesnė jo patirtis leis racionaliai darbuotis. „Pastaruoju metu vis girdėdavau – trūksta pinigų, ypač daugiafunkcio centro statybai, ‒ įvardijo S. Karbauskas. ‒ Šiandien galiu drąsiai pasakyti; ko mes turime, tai tik pinigų. Sunkiau su darbais, su projektų vykdymais.“ Administracijos direktorius pabrėžė, kad rajone itin gerai renkamas gyventojų pajamų mokestis, jis prognozavo, kad per šiuos metus jo turėtų būti surinkta dar daugiau. Jis pakartojo prieš kelerius metus ištartą savo sparnuotą frazę – „esame pasmerkti pinigams“. Administracijos direktorius akcentavo, kad rajone vis daugėja darbo vietų, taip pat gausėja naujakurių, todėl svarbu užtikrinti infrastruktūros plėtrą rajono gyventojams. „Reikia suprasti procesus, tačiau svarbu ir pasitikėti dirbančiais specialistais, juos sustyguoti. Savivaldybėje būtinas pasitikėjimas, susiklausymas ir žiūrėkime į priekį“, ‒ kaip planuosiąs dirbti, sakė S. Karbauskas. Anot jo, jei šiais metais pavyks pasirašyti rangą dėl daugiafunkcio centro, tai parodys, kad procesai gali vykti. Jis išskyrė, kad svarbu ir darnus Administracijos darbas, ir gebėjimas įtraukti rajono bendruomenes, gyventojus, taip užtikrinant savivaldą.
Paklausti, ar ruošiasi keisti kokius nors buvusios koalicijos sprendimus, naujosios daugumos atstovai minėjo, kad dėl to buvo daug diskutuota ir sutarta, kad naujai susiformavusi koalicija neturėtų kvestionuoti priimtų sprendimų. Dabar rengiami kai kurių priimtų sprendimo projektų papildymai. „Nutarėme, kad prieš kiekvieną Tarybos posėdį valdanti dauguma diskutuosime dėl kiekvieno sprendimo projekto. Tarybai teiksime tuos, dėl kurių sutariame“, ‒ lūkestį, kad taip ir bus, išsakė rajono meras B. Markauskas.
Vicemerė L. Liutikienė apibendrino, kad koalicijos partnerių tikslai ir prioritetai sutampa. „Tai geras ženklas, rodantis, kad ateityje galėsime dirbti vieningai, nesiblaškydami“, ‒ sakė politikė.


Monika CALZONAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių