• 18 rugpjūčio, 2022
|

Naujovė Gargždų ligoninėje – akių operacijos

Gydytoja oftalmologė V. Danilevičienė Gargždų ligoninėje atliks nesudėtingas akių operacijas.

 

Gargždų ligoninės akių ligų kabinete pacientus pradėjo konsultuoti nauja gydytoja oftalmologė Vilija Danilevičienė, kiekvieną penktadienį popiet atvykstanti iš Kauno klinikų. Gydytoja ligoninėje planuoja imtis ir užkritusių viršutinių vokų plastinių operacijų, šaltmiežių ir kitų akių uždegiminių ligų chirurginio gydymo.

Pacientų nestokoja

Iš Salantų miestelio kilusi jaunoji gydytoja patenkinta nauja darbo sritimi Gargžduose ir jau nestokoja pacientų. V. Danilevičienė sako labai mylinti savo darbą, nes apie jį svajojusi dar prieš stodama mokytis medicinos.

„Oftalmologija yra gana sudėtinga sritis, nors iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad ne. Akių ligos yra pačios įvairiausios, Kauno klinikose aš dirbu akių uždegimų sektoriuje, taip pat atlieku plastines operacijas. Tik ne dėl grožio, o dėl tam tikrų indikacijų, kai žmogui išties trikdomas regėjimas dėl užkritusių akių vokų. Pašalinus pertek­linę akių vokų odą, padidėja matymo plotas ir, be abejo, pagerėja žmogaus išvaizda“, – sakė gydytoja. Anot medikės, ir Gargždų ligoninėje planuojama imtis nesudėtingų operacijų, pradedant miežių, vočių, kitų darinių pašalinimu iki plastinių vokų pakėlimo operacijų.

„Manau, gargždiškiams bus labai patogu vietoje gauti reikalingą paslaugą. Gargždų ligoninėje yra puikios sąlygos, labai gera įranga, diagnostiniai aparatai. Tokios įrangos pavydėtų bet kuris akių ligų kabinetas“, – sakė V. Danilevičienė. Jaunoji medikė džiaugiasi, kad naujieji kolegos, ligoninės personalas priėmė šiltai, draugiškai. Gargždiškiai pacientai daugiausia kreipiasi dėl blogėjančio regėjimo, sausų akių sindromo, uždegiminių procesų.

Serga vis jaunesni

Besaikis žydrųjų ekranų pomėgis smarkiai gadina akis, teigia gydytoja oftalmologė V. Danilevičienė. „Tarp jaunimo labai paplitusi trumparegystė. Visos akių ligos „jaunėja“. Ypač nuo pernelyg ilgo žiūrėjimo į kompiuterių, telefonų ekranus reikėtų saugoti vaikus, kad jie nepervargtų, darytų pertraukėles. Suaugusiesiems, ištisai dirbantiems kompiuteriu, patarčiau lašintis lašiukus, kad akys nebūtų nuolat sudirgusios, sausos. Akis labai reikia saugoti nuo ultravioletinių spindulių, būtina nešioti vasarą akinius nuo saulės. Patarčiau bent kartą per metus visiems profilaktiškai pasitikrinti akis, išsitirti akispūdį, akiplotį. Taip išvengsime ankstyvų susirgimų sunkiomis senatvinėmis akių ligomis – glaukoma, katarakta, amžinės geltonosios dėmės liga“, – pataria gydytoja.

Apsilankymų daugėja

Gargždų ligoninės vyriausioji gydytoja Alma Grikšienė sakė, jog ambulatorinių konsultacijų sektoriui reikėjo antrojo gydytojo oftalmologo, nes krūvis yra gerokai padidėjęs. „Turime jau po 5300–5400 apsilankymų per metus. Poreikis išaugo įvedus privalomus profilaktinius akių patik­rinimus prieš mokslo metus. Tačiau ir akių ligų nemažėja. Džiaugiamės jaunąja kolege, puikia specialiste, kuri dar studijuoja ir doktorantūroje. Ji imsis ligoninėje nesudėtingų akių chirurginių operacijų, tad mūsų pacientams nebereikės važiuoti į Klaipėdą dėl šaltmiežio pašalinimo ar kokio nors kito akies uždegimo gydymo“, – sakė vyriausioji gydytoja A. Grikšienė.

Jolanta BENIUŠYTĖ

Jei ilgą laiką nešiojate akinius ir pradėjote jausti diskomfortą, rekomenduojama apsilankyti akių klinikoje – https://regoscentras.lt/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių